Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Zakó hónaljillat eltávolításár...

Zakó hónaljillat eltávolítására, milyen házi praktikát ismertek, ami nem károsítja az anyagot, hogy ne kelljen túl gyakran tisztítóba vinni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a komoly izzadságra gondolok, hanem a napi viseletből eredő kis kellemetlenségre, amit lényegében a szellőztetés megold szinte.

Neten olvastam több trükköt, de nem tudom, melyiket merjem kipróbálni:

Vodka permetezéssel, gőzöléssel (nincs ruhagőzölőnk csak gőzölős vasalónk), fagyasztóba tenni a ruhát (ezt kizártam :-D ), szódabikarbónával beszórni, majd pár óra múlva leporszívózni, vagy ugyanez őröltkávéval, macskaalmot tenni a szekrénybe, vagy az öltönyzsák aljába egy szövetzsákba, stb...



2021. szept. 17. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Beadod a tisztítóba.Amúgy sokan idegenkednek egy zakó kimosásától. Én nem egyszer tettem már be a gépbe és teljesen jó lett
2021. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én gozolos vasalóval csináltam bár az extra bűzt nem szedi ki.
2021. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A házi megoldások kétségesek sajnos, ráadásul anyagra válogatja melyik megoldás hoz valamilyen sikert.

Az tény nem lehet minden nap tisztítóba rohangálni. Vanaz pont amikor már elviszi az ember.

Tipp: használj DM Balea hónaljvédőt! Mostanában sajnos csak M-es méret kapható, pedig régen volt L-es is. De a semminél a kisebb is jó. Nagyon praktikus, hiszen nem a ruhába ivódik be a szag, hanem a betétbe.

Azt ugye tudod, hogy az öltönyviselés alapszabálya, mindig legyen pamut alsópóló az ing alatt. Annak is az a funkciója, hogy felszívja, elpárologtassa az izzadságot. Ráadásul az nem csak a hónaljban, hanem a mellkason, háton is teszi a dolgát, a betéttel ellenéteben. Sokan azt hiszik melegük lesz a pólótól, de tévednek! (a trikó a hónaljban nem jó)


A vodka és a tiszta alkohol permet nem rossz megoldás, de előtte tesztelni kell, kis felületen. (nem a torokban! :-D) Nagyon kevés kell rá!

A gőzöléssel óvatosan, nem sok anyag bírja a hőt!

A macskaalom és a kávé jó a szekrényben. Elszívja a párát, szagtalanít, viszont a kávé illatot is ad. (hűtőtakarításnál is jók)

2021. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer egy frissen vásárolt kosztümzakó ment egyetlen hordás után majdnem a kukába. Akkor erősen beleizzadtam, igencsak hónaljszaga volt. Rá volt írva, hogy mosni tilos, szóval gőzölés, vasalás, alkohol, illatosítószer, mosó- és mosogatószeres kézi mosás, a létező összes házi praktikát kipróbáltuk. Semmi sem használt, volt, ami még jobban felerősítette a szagot, konkrétan szégyelltem elvinni a tisztítóba, olyan büdös volt.

Utolsó lehetőségként bevágtam a mosógépbe 40 fokra, mondtam, szrom le, így is úgyis hordhatatlan ilyen formában, max ha összemegy, kuka.

Hát meglepetésemre semmi baja nem lett az égvilágon, szag sehol. Na azóta is kimosom gond nélkül.

2021. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az otthoni gép mosással általában nem az a probléma, hogy azonnal tönkreteszi a zakót, öltönyt, estélyit, stb. hanem fokozatosan roncsolja, mosásról, mosásra károsodnak.


A tisztítóba szennyesruhákat hordanak, tehát nem ciki elvinni a koszos, izzadt darabokat! (láttak ott már mindenfélét)

(Volt egy ismerősöm, aki mindig rendet rakott, kitakarított, mert jön a házvezetőnő. Hogy néz az ki, hogy rendetlen lakásban fogadja!? :-D )

2021. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Imádtam zakót viselni, de pont ezért leszoktam róla.

Izzadós vagyok, 4-5 nap, és muszáj volt tisztíttatnom, ami meglátszott rajta és dobhattam ki. Viszont nekem nagy kiadás volt 150-et kiadni zakóra 2 havonta. :(

2021. szept. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1:1 azt írhatnám mint a 6. sajnos.
2021. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!