Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy váltok meg a régi ruháito...

Hogy váltok meg a régi ruháitoktól?

Figyelt kérdés

Imádok öltözködni, de nincsen egy féle stílusom, hanem sokféle szett tetszik. Emiatt rengeteg ruha halmozódott fel, amiket nem tudok hordani mert nincsenek meg azok alkalmak ahova kell, vagy pedig túl sokat hordtam már de nincs abba az állapotba, hogy kidobjam de már nem is újszerű, hogy eladjam. Elajándékozni senkinek sem tudom, mert én vagyok a legvékonyabb, legmagasabb. És eléggé sajnálom idegeneknek oda adni mert annyira jó emlékek fűznek hozzájuk, sokat nem is vettem hanem kaptam családtagoktól pl, vagy pedig nehezen szereztem be az alkatom miatt.

Tudom ez tök hülye kérdés, de csak én szenvedek ettől? 😅

És vannak azok a mindennapos hétköznapi ruhák, amiket imádok hordani de már azokat is cserélni kéne mert elkezdtek kopni stb. Kényelmesek, jól érzem magam benne, csinosak, csakhát elhasználtam őket. Mégis képtelen vagyok leselejtezni és legszívesebben rongyosra hordanám. Persze vágyom az új cuccokra is. Ti hogy vagytok ezzel? Milyen sűrűn cserélitek a ruhákat? A bugyi, zokni, melltartó nem játszik. Azt természetesen én is rendszeresen.



2021. okt. 25. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Amit már el használtam oda adom a páromnak. Felhasználja géprongyként.
2021. okt. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Anna0806 ***** válasza:
100%
Apukám mivel hobbiként motorszerelő így amikor úgy látjuk jónak a kishúgommal átnézzük a szekrényeink tartalmát és ami olyan azt odaadjuk géprongynak. Néha nekem is rossz nézni, hogy egy régi kedvenc ruhadarabom olajosan, koszosan végezte főleg úgy, hogy baromira sok emlékem fűződik egy egy darabhoz, de ez van. Ami pedig jó állapotú mármint úgy, hogy elajándékozható állapotban van azt mindig különválogatjuk és anya beviszi a munkahelyére. Mivel már én sem és a húgom sem vagyunk kicsik (én 18 vagyok húgom pedig 15) és mivel anyukám munkatársai között elég sokan vannak kisgyermekesek így nekik adja oda. Bármikor jól jöhetnek még az én nagyobb ruháim. Mindig mondja anya, hogy nagyon örültek neki és ezt jó hallani. Mármint, hogy az én cuccaim másik gazdára találtak. Az nálunk nem opció, hogy odaadom húgomnak, mert azonos méretet hordunk és az sem, hogy anyának, mert őt meg már mindketten túlnőttük. Családban pedig nincs húgomnál kisebb unokatesómék vagy rokon szóval ez van. Remélem tudtam segíteni. 🥰😊
2021. okt. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Használtruha konténerek szinte mindenhol vannak. Nálunk a nagyobb üzletek körül találhatók.

Vöröskeresztnek, idős vagy szociális otthonba adományként is be lehet adni. Bár a covid alatt ez nem működött.

Ha esetleg mégis lenne valaki, akinek hasonló alkata van, akkor ajándékozd oda. Fontos, hogy csak olyan ruhákat adj másoknak, amiket meg te is felhúznál, tehát nincs rajta egy méretes lyuk mondjuk..:)

Ha pedig ezek nem működnek, akkor majd otthon apa elhasználja. Géprongynak sem jó minden ruha sajnos, de azokkal esetleg le tudja valaki szigetelni egy fólia segítségével a növényeket.

2021. okt. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Amik jók azokat eladom, mert márkásak.

Adományozni nem szoktam, mert tudom hogy első körben a munkások válogatják ki maguknak (dolgozik rokonom szoc otthonban). Ami rosszabb állapotú azt elhordom otthon.

A kihízott/hordhatatlan cuccokat törlőrongynak használom fel.

2021. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok

#4 Akkor ez lehet, hogy eltérő. Anyukám dolgozik otthonban és ők válogatják ki, hogy melyik lakó tudná őket elhordani. A vöröskeresztben is benne van önkéntesként és rendszerint rászorulóknak adják, sokszor személyes ismerettség szerint, tehát akinek valóban kevés van. Ez egy kisváros, itt lehet, hogy könnyebb erre figyelni. Ezt csak azért írom le, mert ott valóban eljut a szükséges helyekre. De sajnos akkor máshol nem így van..

2021. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudni, hogy legalább ilyen tisztességes helyek is vannak. Ez egy borsodi kis falusi szociális intézet amúgy.
2021. okt. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld. Nálunk senkire sem jók és senki sem tudná őket továbbítani. Konténerekbe jó ideje nem rakok már mert agyon vannak selejtezve mire eljut a rászorulónak. #5 ezt tök jó, hogy ilyen közvetlen tudsz segíteni, így persze máshogy néz ki a dolog.
2021. okt. 26. 11:04
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Jótékonysági vásárra viszem őket, ahol a bevételt a helyi állatmenhely kapja. Anyám is dolgozott családsegítőben, sajnos ott is a dolgozók válogattak, pedig kisváros.
2021. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően addig hordom a ruhákat, amíg rossz állapotba nem kerülnek (kifakulás, bolyhosodás) akkor még használom őket takarításhoz, kertészkedéshez, túrázáshoz, ha már arra is alkalmatlanok (foltosak, szakadtak, lyukasak) akkor vagy a páromnak adom, a műhelyben elhasználja rongyként, vagy egy közeli állatmenhelynek adjuk és ők használják el rongyként.

Jó állapotú ruháktól ritkán válok meg, max ha ajándékba kapok valamit ami nem tetszik. Az ilyesmiket gyűjteni szoktuk és leadjuk a Vöröskeresztnek.

2021. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!