Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mikor tűnt el a hétköznapi...

Mikor tűnt el a hétköznapi viseletből a kalap?

Figyelt kérdés
A minap láttam egy 1889-es utólag szinezett felvételt átlags emberekről, ahogy az utcán sétálnak, kocsiznak, végzik a dolgukat, stb. Mindenkin volt kalap, férfiakon, nőkön, még a legtöbb gyereken is. Ha most kimész az utcára, szinte senki nem hord kalapot. Mikor tűnt el és miért a hétköznapi viseletből?

2021. dec. 3. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes kérdés. Nem tudom rá a választ, de én kedvelem az olyan egyedi embereket, akik hordanak. Szerintem mindenkinek jól állna.
2021. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem praktikus.
2021. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

2.-ra.


Mé', a bézbózsapka job?

2021. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Pont ez jutott az eszembe pár hete amikor egy idős nőt kalapban, nagyon elegáns volt összességében a kinézete a ruhával, jól állt neki.

Egyszerű a magyarázat, sajnos kiment a divatból. Nyáron a szalmakalapot se látom embereken pedig lenne rá okuk a melegben. Tóparton maximum néha, de bennt a városban egyáltalán, pedig itt is süt a nap, felforr az ember feje.


[link]

2021. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Bár a szalmakalapnak legalább van értelme mert eltakarja a napot (a mellett higy jól néz ki) Egy őszi kalap viszont nem melegíti a fülünket. Az emberek nagyrésze pedig kocsival jár, a közeli parkolóból a célig meg nem fogja felvenni a kalapot senki. A modern világban szerintem nem is fog már vissza jönni max a divatlapokban, de a gyakorlatban nem.
2021. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
az autóhasználatban van valami.
2021. dec. 3. 11:46
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a mai 80-90 evesek meg hordanak kalapot neha. papam 10 eve halt meg, de halalaig hordott kalapot napi szinten. akkor volt kb 80.
2021. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Az idősek hordanak,meg a kawboyok.
2021. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #5 írta: nem melegíti a fület, nagy szélben, esetleg metró mozgólépcsőn fogni kell.

#65 vagyok, soha sem volt kalapom.

2021. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a szalma kalapot kellene be hozni a divatba. Nyáron.
2021. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!