Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a mellméretem vajon, mert...

Mi a mellméretem vajon, mert nem találok magamnak normális melltartót?

Figyelt kérdés

Én nézegetem ezeket a mérettáblázatokat, de egyszerűen sehogy sem jönnek ki ezek az értékek, teljesen irreálisnak tartom őket.


A méreteim 94 - 82 - 75 - 97 - 104 (mell- mell alatt - derék - csípőlapát - csípő). A mérettáblázat szerint ha 12 centi különbség van a mellbőség és a mell alatti bőség között, az 80A kosár, de én 80C-t hordok, a 80B már lenyomja a melleim, a 80C meg már túl laza, 96-98 centi kéne legyen a mellbőségem a mérettábla alapján. Semmit sem tudok csinálni azzal, hogy szétállnak a melleim és egy picit lógnak is, Egész kamaszkoromban B kosarat hordtam, ami nyomott oldalt és én azt hittem ez a női lét velejárója. Aztán rájöttem, hogy nem nyomorgatni kell őket, de most már túl sok helyük van. XD 85B szintén nagy, a 75C nem ér körbe.


És 10 ezer forintnál többet nem tudok kiadni egy melltartóért, lehet ezért sem találok jót.


Tanácstalan vagyok.



2021. dec. 4. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol vásárolsz?
2021. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi márkás cucc... 5 éve a C&A-ba vásárolok mindig, korábban F&F-ben is találtam jókat, most viszont nem abban a városban élek, és semmiből nincs méret az ottani Tescoban.
2021. dec. 4. 16:32
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Menj egy fehérnemű boltba. Ott nem csak probálgatni kell. Ha jó a bolt akkor segitenek jó méretet választani. Egyszer megér 10ezernél többet,hogy ne szenvedj.
2021. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%
Hát, látni kéne...
2021. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudsz fotót küldeni privátban, hogy melyikben hogy néz ki?
2021. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
95%
A tezenisben pl nem olyan vészesen drágák illetve jó akciójuk szokott lenni, esetleg próbáld meg ott hátha
2021. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából egyedül arra jöttem rá, hogy nem érdemes számolgatni, hanem próbálni kell. Eleinte én is méregettem és kiszámolgattam, aztán elmentem a boltba, felpróbáltam és értetlenkedtem, hogy hát most akkor mi van, mi a probléma, miért nem jó rám, mikor ez a méretem :D Nem csak a körméret számít, hanem ahogyan te is mondod a mellek formája, elhelyezkedése és nagyon sok múlik magán a melltartón is, hogy milyen fazon, milyen anyag, milyen a kialakítása stb. Aztán az is egy másik dolog, hogy nem egységes a méretezés, nem lehet csak a címke szerinti méretre hagyatkozni (más ruhákból is szinte már mindenféle méretezésű darabom van). Fehérneműboltban persze biztosabb a dolog és ott akár tudnak segíteni is, de nekem túl drága és őszintén szólva sajnálnám is rá a pénzt… most az jól hangzik, hogy ennyit megér a kényelem, de az embernek nem egy darab melltartóra van szüksége.

Úgyhogy én azt tudom tanácsolni, hogy mérettől függetlenül próbálgass és azt nézd, hogy melyik mennyire kényelmes, mennyire illeszkedik, hogyan áll rajtad. Illetve nem tudom milyen ruhákat hordasz, hogy az alá jó-e vagy mekkora tartásra van szükséged stb., de én például egyre jobban szeretem a sportmelltartókat, topszerű felsőket, braletteket (amiknek nincsen kosara, merevítője), mert azokkal nincs ilyen gond és kényelmesek.

2021. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha logikusan, geometriai szempontból megnézed, a női mell egy szabálytalan kúp, még a plasztikázott is.


Emiatt nagyon nehéz az űrtartarmát pár számból kiszámolni.


Mindenkinek kicsit máshogy oszlik el, fekszik fel a szövet. Van akinek szétáll, van akinek közelebb ül.


Emiatt nem csak a méret, de a melltartó kialakítása is fontos.


Nekem is szétállnak, de elég magasan, szóval a mélyen dekoltált vagy félkosaras rajtam nem csinál sokmindent, csak kiesek belőlük az első cipőkötésnél.

Teljes kosaras kell, de nekem pl szivacs felesleges.



Emiatt amit szoktam csinálni:


1,

Felveszem és figyelem, hogyan áll


-a hátpánt horizontális, nem íves hátul

-nem vág be a hátpánt, nem csinál hurkát

-a kosár merevítője körben mindenhol hozzáér a bordámhoz

-nincs benne 4 mellem, azaz nem esnek ki a kosárból

-a kosár nem áll el, nem fér bele még 3 pár zokni



2,

Mozgok benne


-lehajolok

-ugrálok

-elfodulok jobbra, balra

-felrakom a fejem fölé a karomat

2021. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó ebben teljesen igazad van! És alsóhangon 4-5 melltartóm van egyszerre, 3 sötét 1 fehér és 1 testszínű (több sötét kell). A sportos melltartók nagyon kényelmesek tudnak lenni, de 12 évesen "kicikiztek" hogy az én mellem túl kúp alakú, nem rejtik el a mellbimbóim, és nem is támogat alulról eléggé, szóval azóta merevítős van. Pedig hidd el nagyon irigy vagyok azokra a magas, vékony lányokra, akik nyáron egyszál bralettben és shortban lebzselhetnek az utcákon, az én alkotom egyikhez sem megfelelő. :D


Még azon is elgondolkodtam hogy kipróbálnék egy emelő, láthatatlan, tappancsos melltartót. Nem tudom mennyire válnak be mondjuk sport közben, de tök jópofa ötletnek találom, nyáron sokat segítene.

2021. dec. 5. 00:34
 10/11 A kérdező kommentje:
Vagyis utolsó előtti xD
2021. dec. 5. 00:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!