Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi idő alatt használódik...

Mennyi idő alatt használódik el a különböző márkájú és fazonú lábbelitek?

Figyelt kérdés

Én rengeteget járok gyalog, a márkás sportcipőim így két-három évet bírnak.

Az olcsóbb kategóriájúak, például a CCC-ben vagy a New Yorkerben vásárolt balerinák, tornacipők jó, ha egy évszakig kitartanak.

Ti hogy vagytok ezzel?


2021. dec. 4. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanígy.

Kínai papírcsukát már nem veszek,de a minőségi több tízezres kategóriát se engedhetem meg magamnak.

Attól is függ mennyi van és tudom e váltva hordani,de 2-3 évet egy jobb cipő kibír.

Igaz egyszer volt egy Nike,azt fél év alatt lyukasra jártam,de akkor annyit mentem,mint egy gyalogkakukk.

Illetve volt egy Decathlonos bakancsom, az ilyen legdrágább kategória volt akkor,na az vagy 10 évig húzta, persze nem úgy nézett ki mint új korában,de nagyon sokat kibírt.

2021. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Converse tornacipő már 3. éve bírja. Sokat jövök-megyek, bár sajnos ez volt az utolsó éve, mellette a Vans pár hónapig alig bírta pedig annak vastagabb a talpa. Télre bakancs több évig jó. Szerintem nem éri meg 3-4 ezerért 2-3 havonta újat venni mert úgy többet költesz, mintha egyszer fektetnél be egy jobb cipőre
2021. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Deichmannban szoktam venni közép árban. Általában 2-3 évet bírnak ki, úgy hogy felváltva használom őket.
2021. dec. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtobbet regen egy par Quiksilver deszkas cipom birta, azt hiszem olyan 7 evig hasznaltam, amikor parom azt mondta tobbet nem (szerintem meg rendben volt, kivul nem volt baja, belul viszont valoban vege volt). Nehany DC cipot is elhasznaltam 4-5 evig, Adidasokat ugyszint. Viszont masodiknal a pont a Conversszel. Igaz hamar kikopnak es szemely szerint nem vagyok a legnagyobb fan, de marha jol birjak. Paromnak valami 8 par Converse van, a legoregebb 8 ev koruli es meg hasznalatban van.
2021. dec. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem kb. csak márkásabb cipőim vannak (kivéve alkalmi cipőket, azokra nem költök annyira nagy összeget, de nem is hordom őket rendszeresen), és nekem jók szoktak lenni 2-3-4 évig is, cipőtől függően, illetve attól is, hogy milyen időjárásban viselem őket.

Nekem ami elég csalódás volt, az egy vans cipő volt, ami kb 1 évet bírt ki (bár tény, hogy a téli hónapokat leszámítva - november-február - kb. minden nap azt viseltem. 1 év után kilyukadt az orra a lábujjamnál. Mondjuk annyira szerettem, hogy vettem egy másikat :D

2021. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sketchers

Volt 14 ezres Sketchers sportcipőm, ami 8 évig bírta, amíg elkopott a talpa és olyan 24 ezres is, ami egy nyarat (májustól augusztusig). Nem rég vettem egy új Sketcherst, de tavaszig nem tudom felvenni, így nem tudom, hogy fogja bírni. Az leárazva 14 ezer volt.


Jack&Jones

Egy kb 10 ezer forintos darab van, csak edzőterembe veszem fel. A felső fekete része már halvány barna, a talpa elkopott. Terembe még elmegy, 2 éve használom, mostanában tervezem cserélni.


Adidas és Nike

Utoljára középiskolában vettem ilyeneket. A Nike futócipő már 10 éve hordható állapotban van. Volt rajta javítva szakadás cipész által, de kényelmes, nincs széttaposva és játszós cipőnek még elmegy. Az Adidasnak 7-8 év után elért és széttöredezett a gumi talpa.


Puma

Főiskolán vásárolt, a ragasztott gumi talp az orránál kicsit megvált a felső bőr résztől, de játszós cipőnek még ez is elmegy 6-7 éves lehet, talán 12 ezerért vettem.


Steel bakancs 18 ezer (kb. 14 éve)

Télen hideg, nyáron meleg és nagyon kényes a bőre. Talán három éven hordtam októbertől márciusig. Aztán kinőttem a "rocker farsang" korszakot. Azóta nem volt a lábamon, valószínűleg menthetetlenül összeszáradt.


Ara chukka bakancs

Két éve vettem, 34 ezer, kalap szar. a bőr nem tartja a színét, a ragasztások a láb izzadtságától is szétáznak, a belső bélés lejön aztán fakéreg szerűre szárad össze és vág, mint a borotva penge. Életem legrosszabb cipője.


Ara nyári cipő

Kb 3 éve vettem talán 24 ezerért. A bakanccsal ellentétben ez bírja a strapát.


Converse Chuck Taylor

14 ezerért vettem 13 éve. Jártam benne fesztiválozni, alap nyári cipőm volt évekig. Mára láthatóan viseltes, de játszós cipőnek még felvehető. Az igazi problémája a talp és a talp szegéylének az illesztése, ami megvált.


Olang

Túrabakancs kb. 10 éve, azt hiszem 20 ezerért, illetve túracipő most ősszel 43 ezerért. A cipőt még csak kb. két hónapja hordom, még mindig újszerű. A bakancs elnyűhetetlen.


Reiker

Bakancs, kb. 5-6 éve 24 ezerért. A sarkánál kicsit megvált a ragasztás, cipésszel javítva. Kényelmes és ránézésre vállalható állapotban van még, de a cipész szerint már ne tervezzek vele hosszú távra.


Giatoma Niccoli

Nyári cipő, 4 éves, az árára nem emlékszem, de nagyságrendilek ez is 15-25 ezer között lehet. Idén vittem sarkat cseréltetni, ezen kívül semmi baja.


Lasocki

16 ezres CCC-s velúr cipő. Sürgősen kellett és ez volt a méretemben. Egész nyáron hordtam, kényelmes és még jól bírja.


GT cipő

Bőr sportcipő, 20 ezer. A belső finom bőr bélés a sarokrész körül nem tűri az izzadtságot. Kiszárad és széttöredezik. 5-6 hónapot bírt. Kívülről még jól néz ki.


Merrell

29 ezer 50%-os leárazáson. Ma volt rajtam üzemszerűen először. Még nem tudok a tartósságáról nyilatkozni.

2021. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Converse és Rieker cipők sok évig bírják. Az ilyen deichmannosak szétjönnek 1-2 szezon után, már nem is veszek, mert hosszútávon drágább mint beruházni 1-1 márkásabbra.
2021. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!