Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy találjam meg a stílusomat...

Hogy találjam meg a stílusomat ha több is tetszik de most nincs egy se?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar hogy nincs stílusom. A mostani ruháim egyáltalán nem tetszenek, néhányuk kényelmetlen hordani, vagy kevés van és össze vissza vannak stílusból. Régen szerettem elképzelni hogy ilyen feketésbe borulok amolyan rocker (vagy hogy nevezik) stílus és ezt már próbáltam is és szerettem meg másokon is csodálom hogy ilyen jól hordják, de jelenleg nincs ilyen féle holmim így általában kapucnis kardigánokban járok alatta mintás rövid ujjú meg farmer, még csak nőiesnek se érzem így magam. Ja meg általában befogom a hajam mert zavar hogy túl rövidre vágattam. De közben szeretek csinos is lenni, amolyan csinos hosszú ujjú pólók, táskával, cipővel. Sokszor amikor plázában járok látom hogy néhány lány olyan csinosan tud öltözködni és ilyenkor irigylem őket mert én sosem éreztem igazán nőnek magam csak valaki voltam. Sminkelni se sminkelem magam, időpazarlásnak tartom meg szemüveges is vagyok így magamnak nem tudnám, mert nem látom amúgy se. Kényszert is érzek néha bizonyos öltözékekre így nehezebb, mert nem tudom elengedni magam hogy csinosabb legyek. Milyen boltokba menjek vásárolni ha új stílust akarok magamnak? Csinos hátizsákot már vettem mert korábban egy se volt ilyen szép de még sok részlet hiányzik. Meg hogy döntsem el miben érzem magam kényelmesnek? Néha ez néha az, de szeretnék egy adott stílusnál maradni. Régen suliban voltam mindkettő, de többen valahogy nem tudnak elképzelni ilyen rockeresnek pedig legbelül tudom hogy ez a stílus az enyém :D...24L vagyok.

2022. ápr. 7. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindenféle stílus, stílus irányzat fel van sorolva, nézd át őket biztos találsz olyat ami tetszik neked.

Boltból tudom ajánlani a Bershka, sinsay, gate, cropp, new Yorker, vagy shein

2022. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik a mainstream épp aktuális divat, akkor csak bemész egy fast fashion üzletbe, és megnézed, mi van a próbabán.

Amikor én kerestem a stílusomat, egyet tudtam: az nem tetszik. Nagyon előnytelennek láttam a saját (amúgy szép, vékony homokóra) alkatomra az akkor divatos kamaszlány ruhákat.

Ezért a stílus kialakításában a szárnypróbálgatásaim helyszíne a second hand lett. Sokat jártam turiba, ahol mindenféle stílust megtalálhattam, felpróbálhattam, nem csak egy márka egy adott korosztálynak szánt darabjait.

Na de hogyan érdemes ezt tudatosan? Először is, nem árt ismerni a színtípusod és a testalkatod. Az előbbi a számodra előnyös színekben ad tanácsot, az alkatod pedig a ruhák szabásához. Ez nem azt jelenti, hogy ha nincs modell alkatod, nem is öltözködhetsz nőiesen. Hanem abban segít, hogyan szabd magadra a romantikus/merész alkotó/klasszikus elegáns/sportos stílust. Hogy ne az legyen, hogy másokon tetszik, te is vágysz rá, de nem tetszel magadnak benne mégsem. Minden testalkatra ki lehet alakítani ugyanazokat a stílusokat, csak esetleg kicsit más darabokkal, amik jobban kiemelik a saját előnyös adottságaidat.

2022. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj be egy turiba. Ott minden van, próbálgass fel ami tetszik.

Amivel azonosulni tudsz, vedd meg. Max 2-3 darabot. Egy hétre rá fogod látni hogy te vagy az a stílus vagy nem neked való

2022. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a turis megoldást javaslom. Szárnypróbálgatásnál nem kell rögtön designer cuccokkal kezdeni. Időközben úgyis minimum a felét le fogod cserélni, ehhez pedig elég egy 300 forintos felső is.
2022. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég sokáig kerestem a stílusom. Nekem is rengeteg ideig több fajta is tetszett. Én úgy alakítottam ki a sajátom hogy többet is kipróbáltam. Mivel a rocker stílus nekem is tetszik, de a nőies elegáns is ezért ezekből kiragadok bizonyos ruha darabokat és vagy egymással hordom vagy amelyik nap amilyen kedvem van. Például bakancsot szeretek hordani, vagy necc harisnyát vagy rockeresebb, alternatív stílusú pólókat. De szoktam inget és szoknyát is hordani, meg szeretem a csipkés dolgokat.



Én is a turit tudnám javasolni. A Hádában vagy a second handban sokszor találni jó ruhákat.

Szerintem ha több stílust is felpróbálsz végül megtalálod a a sajátodat.

2022. ápr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cubina ***** válasza:

Érdekes, én mindig azt veszem meg, amiből nem látok százat és tudom, hogy jól fog állni, azt emeli ki, amit kell, stb.

Ha a lányok tudnák, hogy a formájukhoz mi áll jól (sajnos szinte senki sem tudja), akkor öltözéket venni is könnyű lenne. Én akárkinek meg tudnám mondani, hogy mi állna jól, csak rá kell néznem. Ezt már régen észrevettem magamon, De helyette nézem őket, és azt mondom hogy TE JÓ ÉG, hogy vehet fel ilyen előnytelen holmit. Ha a hozzád illő ruhát veszed fel, kihúzod magad és mosolyogsz, te magad leszel a stílus. Ami te vagy, és nem mások leutánzása. Nem ám azt kell megvenni, amiből túl sok kapható, olyat kell venni, ami másnak nincs. Ehhez jók tényleg a turik, én is sok egyedi holmit vettem ott, amiket sose láttam másokon.

Ha gondolod, adok szívesen tanácsot, csak egy fotó kéne hozzá. (Lány vagyok, nem maszturbálásra kell a kép :))


Egyébként sokat gondolkodtam már, hogy valami fórumon segítenék a lányoknak (akár fiúknak is) saját magukká válni, és nem sok valaki másolata lenni.

2022. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Cubina ***** válasza:
100%
Még az kimaradt, hogy én is szemüveges vagyok, mégis halványan ki szoktam festeni. A szempillám nagyon hosszú, ha ráteszek egy kis göndörítőt, felér a szemöldökig. És látszik a szemüvegben is, nagyon is.
2022. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!