Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Megszokható az ilyen ruha?

Megszokható az ilyen ruha?

Figyelt kérdés

[link]


Először is bocsi a Tom & Jerry-s illusztrációért, máshol nem találtam pontosan ahhoz hasonlót, amit nekem kell hordanom hamarosan munkában.


Szóval ilyesmi, csak nem szürke, hanem fekete.


Szerintetek hozzá lehet majd szokni ehhez az öltözékhez? Aki hordott már ilyet, mondana róla pár szót? Kényelmes? Megszokható? Milyen eltölteni benne egy napot? A nyakkendő nem túl rossz?


Köszönöm!

25/L



2022. ápr. 18. 17:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy milyen anyagú a ruha, jó-e méretileg, stb...


Mert ha ez valami műszálas, óriáshónaljú, szűk istencsapása, akkor nem lesz kényelmes.

Ha természetes anyagokból van a kosztüm (pamut, len, kasmír, gyapjú, esetleg viszkóz) rád van szabva, és a cipőd is kellemes lapos bőrcipő, esetleg talpbetéttel, akkor kényelmes lesz. De egy ilyen szett viszont pénzbe fog kerülni, méghozzá sokba.


Számomra a kezdeti megoldás ez lenne:

Alulra kényelmes, hosszú pamut blúzt vennék fel, és pamut alsóneműt.

Mivel nekem a fenekem a legnagyobb, ezért a szoknyából egy mérettel nagyobbat vennék mint a blézerből, és bevennék a derekából hátul és oldalt.

Mivel hajlamos vagyok puffadásra, a mellényre hátul húzókát tennék, hogy állítható legyen a mérete, és a szoknya derekát is kicsit bővebben hagynám. Hogy a lapos napokon se essen le, akkor a mellény alá vékony kantárt tennék.

Ha a szoknyának nem kötelező ceruzaszoknyának lenni, akkor A-vonalú szoknyát választanék, mert kényelmesebb és diszkrétebb.

Mindezt összefogott hajjal, és a lapos, bőr oxfordommal párosítanám.


Egyébként egy szó a blézerekről (és zakó): a mai blézerek nagyon beszűkítik a kar mozgásterét, és ezáltal nem kényelmesek és praktikusak. Ennek az az oka, hogy a hónalj szabása az elmúlt 70-50 évben erősen megváltozott. Kezdjük ott, hogy sok blézer vállvarrása sokkal kijjebb van, mint a tényleges váll, mert válltöméssel szélesebbre varázsolják az alakot. A másik még fontosabb tényező az, hogy a hónalj alatt nagyon mélyen kivágják a ruhát, és nagyon lent varrják hozzá az ujját. Ha a vállkivágás kisebb, és a ruha ujja szinte a hónaljnál kezdődik, akkor sokkal nagyobb mozgásteret biztosít.

Manapság a legtöbb ruha sztreccs anyagból készül, ezért nem gond a gigantikus hónaljkivágás, de a blézerre ez nem igaz.


Ted Talk vége XD

2022. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznosabbnál hasznosabb válaszokat!


Tisztázzuk: A kép csak illusztráció, de nagyban hasonló ruhám lesz.

Blúz, ez fehér színben, hozzá fekete mellény, ceruzaszoknya és blézer kell majd, meg majd egy nyakkendő, ami sötétkék lesz, testszínű harisnya és fekete valamelyest magasabb sarkú cipő (szerintem törpesarkú lesz).


Egyenruha, tehát pontosan ugyanígy kell lennem a munkanapokon. Több váltást kaptam belőle, mindegyik rám szabva készült nekem, és nem is nekem kellett kifizetni.

2022. ápr. 18. 20:56
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert a munkához :)


Remélem, hogy a szabó jó munkát végzett, és kényelmesen fogod érezni magad, jó minőségű ruhákban :)



(Sajnos néhányan nem végeznek igazán jó munkát.)

2022. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Egy órája van rajtam a ruha, egyelőre szokatlan. Szerencse, hogy meleg nincs.

Kíváncsi vagyok, a nap végén hogy fogom érezni magam benne.

2022. ápr. 19. 07:51
 15/21 anonim ***** válasza:
Ez milyen munkakör? Egész nap talpon kell lenni vagy ülsz a pult mögött?
2022. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hostess munka hotelben. Külföldön.
2022. ápr. 19. 15:03
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben jó munkát és sok sikert! Majd mesélj milyen volt!
2022. ápr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Most olvastam vissza ezt a kérdésem, és látom, hogy kb. pont egy év telt el. ^^


Annyit mondhatok róla, hogy egész jól megszoktam a munkakört és a ruhát is. Belejöttem már, szóval jól érzem magam ebben a pozícióban.

2023. ápr. 30. 14:19
 19/21 anonim ***** válasza:
Ennek örülök :-) a magasarkút is megszoktad?
2023. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen, abban is elvagyok.
2023. ápr. 30. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!