Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit illik felvenni melegben...

Mit illik felvenni melegben az irodába, ahol nincs semmi megkötés az öltözködéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom sok férfi kollégával, akik általában farmer, póló, edzőcipőben vannak. Télen tök jól elvoltam hosszúujjúban, szoknyában, harisnyával/cicanadrággal. Viszont most, hogy jön a jó idő, kicsit nehezebb úgy öltözködnöm, hogy ne legyen melegem, de azért ne mutasson túl sokat se.

Hivatalosan nincs semmi dress code, de jól sejtem, nem illik pántos felsőben menni? Mindenképp legyen a váll elfedve? Szoknya meddig érjen? (Nem akarok harisnyában lenni, és hosszú nadrágban is melegem lenne kint. Bent van klíma, de általában 24-25 fok van, bár van, hogy 22, kicsit kiszámíthatatlan.) Illetve zárt cipő helyett mi illik? Gáz a szandál, amiben kivannak a lábujjak? Nehéz ellesnem másoktól, mivel nem igazán találkozok női kollégával.

Valakinek van ötlete, mi fér bele a kényelmes, nőies, de kánikulában is hordható ruhák közül?



2022. máj. 11. 15:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
67%

Engem úgy neveltek, hogy dress code nélkül sem illik:

- ujjatlan felső

- kilógó lábujj

- rövid szoknya/nadrág


Nálunk sincs dress code, én nyáron leginkább vagy egyberuhákat* hordok (tornacipővel, balerinával vagy loaferrel), vagy térdnadrágot valami felsővel a lazább napokon.

Nálunk nincs klíma, de így egész jól elvagyok. Fontos a ruhák anyaga.


*: az egyberuháim térdig érnek, nem dekoltáltak és legalább rövidujjúak

2022. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

#1 vagyok

Eszembe jutott, hogy egy csini de nem extrém magassarkú is szuper választás lehet - én utálok mindenféle magassarkút, nem hordok ilyeneket úgyhogy eszembe se jutott hirtelen. :D de ha szeretsz ilyeneket viselni akkor az is jó választás.

2022. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat!

Nem biztos, hogy jól írtam le a stílusom, de egyáltalán nem smart casual, nem hordok blézert, inget stb. Nekem sincs magassarkúm, nyáron a szandált szeretem. Egyszer volt baletinám, de feltörte a sarkan, meg nem szeretem, hogy vékony a talpa. Inkább kényelmesen szeretek lenni, de közben nőiesen. Tehát a szoknya nálam a térdig (vagy kicsit fölé) érő A vonalú, nem a ceruza. De van pár nyári hosszú szoknyám is. Azokat leginkább ujjatlan pamut felsőkkel hordom. Vagy vannak kb térdig érő szoknyájú egyberuháim, de azoknak sincs ujja. Vagy szeretem a vékony, laza bő nyári mintás nadrágokat is, azokat is inkább ujjatlannal hordom a városban. Magas nyakú, rövid ujjú póló ezekkel a maxi szoknyákkal nagyon apáca hatást kelt, hiába színesek, mintásak, valahogy túl sokat takar(?) Szóval kevés az olyan pólóm, ami a nyári alsókhoz menne, szabadon szoktam hagyni a vállam. A combközépig sem érő nagyon rövidnadrág gondolom szintén nem játszik.

Nemrég kezdtem el dolgozni, egyetemen azt hordtam, amit akartam. Szóval megértem, ha kicsit igazítani kell a rugatáramon, ehhez is szívesen fogadok tanácsokat.

2022. máj. 11. 16:34
 4/32 anonim ***** válasza:
60%
2022. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Uhh, 4-es, ez nagyon nem. Utálom az ingeket, főleg a műszálas bő, alaktalan fazont. És a hosszú, testhezálló nadrágban megsülnék. A skinny nadrág kb csak tavasszal jó, mert télen hideg, nyáron meleg. Nem is értem, mások hogy tudják hordani egész évben...


Amúgy vékonyabb homokóra alakom van, szóval ezért szeretem a szoknyákat, meg ha a derekam hangsúlyozva van. És nyáron jobbak a bő ruhák, a háremnadrágok, maxi szoknyák nagyon kényelmesek.

2022. máj. 11. 16:45
 6/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha a kollégáid farmer-póló-edzőcipő kombóban járnak, akkor teljes lazaság van. Ilyen helyeken szinte bármi hétköznapi belefér, gyakorlatilag öltözhetsz úgy, mintha a szabadidődben mennél ügyet intézni valahova, igazából csak az emberek saját maguk felé támasztott elvárásain múlik, bemennek-e pl. rövidnadrágban vagy spagettipántosban, mások nem szoktak rajta fennakadni. De ha nem világos, hol a határ, talán az a legegyszerűbb, ha találgatás helyett megkérdezed a főnököt.
2022. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nyugodtan hord a felsorold ruháidat, teljesen jók! Nekem soha nem jutott eszembe, hogy nyáron probléma egy ujjatlan felső vagy hogy nyitott cipőben vagyok pedig felelős beosztásban dolgoztam. Combközéptől hosszabb szoknyákat és nadrágokat szeretem, de ezzel itthon is így vagyok. Hozzáteszem abban a felelős munkakörben hordtak ám olyan miniket a nők, hogy azokat csak tunikának vettem volna fel!😅 Szóval szerintem ne aggódj, max.vegyél egy zárt orrú szandit az talán helytálló lehet 🤔 és bocsi első nem ellened akartam beszélni, pedig konzervatív és illemtudó is vagyok elvileg, mégsem értettem egyet teljes mértékben.:)
2022. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk azt nem értem, mitől lenne "apácás" egy rövidujjú térdig érő ruha. 😂😂


Azt se igazán, hogy így mi értelme a kérdésnek. Akkor hordj amit jólesik és ne foglalkozz másokkal.

2022. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

8: a maxi szoknya+magas nyakú, nem ujjatlan pólóban érzem magam túlságosan felöltözve kánikulában. Ezt írtam szó szerint: "Magas nyakú, rövid ujjú póló ezekkel a maxi szoknyákkal nagyon apáca hatást kelt"

A rövid ujjú térdig érő ruha nem apácás, az tökéletes, csak valahogy minden nyári ruhám ujjatlan, olyanom sajnos nincs.


A főnököt megkérdezni fura lenne, mivel pasi :D Gondolom, nem sajnálná, ha a fiatal lányok nem öltöznek túl :P De ő amúgy is home office-ban van, kevesen járunk be (IT). Laza a légkör, nem érzem hogy megszólnának, csak a sok 30-40-es férfi között mégse akarom, hogy azt higgyék, csinibabát játszom.

2022. máj. 11. 17:21
 10/32 Metionin ***** válasza:
100%
Én ilyen célra szereztem be anno több egyberuhát. Bár nekem van pántos is, nem hiszem hogy egy váll annyira kirívó lenne egy dresszkód nélküli irodában. Szandált is felveszek simán.
2022. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!