Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Drága utcai sportcipők (sneake...

Drága utcai sportcipők (sneakerek) miért műbőrből készülnek bőr helyett?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van néhány modell (kívül) bőrből is, de nem ez a jellemző.

2022. máj. 23. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb, típustól függően akár jobb is lehet a minősége + egyre többen nem akarnak bőr termékeket venni.
2022. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor viszont azt nem értem, hogy akkor miért kerülnek ilyen sokba. A Deichmannban pl. csak a legolcsóbb saját márkásak vannak műbőrből. Ha márkás, lehet akár 30 ezer Ft is.
2022. máj. 23. 11:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy olcsó, hanem hogy olcsóBB (jellemzően), mint egy hasonló minőségű valódi bőr.
2022. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értettem, ennek fényében írtam... Ekkora különbség lenne egyik és másik műbőr között? Mondjuk van egy GEOX cipőm, amiről sokáig azt hittem, hogy bőr, úgy is kezeltem, pedig a leírásában - visszanézve - csak említik más anyagok mellett. Most kezdett el repedezni kb. 3 év után. Szerintem szellőzik is valamennyire, bár gondolom, inkább a talpa felől.
2022. máj. 23. 12:08
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Mert így a minél olcsóbban előállított termékek, minél drágábban tudják eladni.

Pl. ökobőr = műbőr. Persze úgy csinálnak, mintha a nagy környezet/állatvédelem miatt lenne műanyag.

2022. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Felmerült most bennem még az is (egy cikket olvasva) hogy egyszerűen nincs annyi bőr a piacon, amennyire szükség lenne ennyi cipőhöz, és vannak jobb minőségű műbőrök is, de így is nehéz megérteni ezeket az árakat.
2022. máj. 23. 12:38
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

6: igen, ez is igaz.

De a lényeg, hogy minél többet keressenek rajta. Ha megnézed a mostanában divatos, drágább márkákat, azoknak is ugyanúgy a Távol-keleten, Indiában, Bangladesben készülnek a termékei, esetleg Mexikóban. Azok is tömegtermékeket adnak el. Egy 30 ezres póló is csak egy sima póló, csak rajta van egy logó vagy felirat.

2022. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért az nem egészen ugyanaz. Lehet, hogy nem ér 30 ezret, de valószínűleg sokkal jobb a minősége, mint egy 1-2 ezer Ft-os pólónak. Szoktam látni embereken hajszálvékony, szinte átlátszó pólókat hatalmas logókkal, na azok biztos, hogy hamisítványok.
2022. máj. 23. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Nincs egyenes arányosság.

Olcsóban is van normális minőség. A 30 ezres nem mindig jobb.

2022. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5

Vannak természetes anyagú műbőrök is.

2022. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!