Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan kell ruhákat kézzel mosni?

Hogyan kell ruhákat kézzel mosni?

Figyelt kérdés
Jó, tudom hogy furcsa kérdés de az a helyzet hogy én nem tudom hogyan kell kézzel mosni úgy hogy rendesen ki legyenek mosva a ruhák és nincs aki megtaníthatná,viszont most olyan helyzetbe kerültem hogy elromlott a mosógép és csomó szennyes ruhám gyűlt össze mert még nem tudok újat venni. Valaki kérlek elmagyarázná nekem pontosan hogy hogyan és mivel lehet a legjobban kimosni őket? Mire figyeljek stb.

2022. máj. 24. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiengeded a melegvizet a fürdőkádba vagy a lavórba, beleöntöd a mosószert, beledobod a ruhát és kézzel nyomkodod.

Mosószeres vizet leengeded, aztán töltesz hideg vizet és öblítőt. Abban is megnyomkodod a ruhákat, majd centrifugázod. Ha nincs centri, kézzel kicsavarod.

2022. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2022. máj. 24. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első tökéletesen leírt mindent.


A szárításnál nekem csöpögni szoktak a ruhák, egyszerűen nem tudom annyira kézzel kicsavarni őket, mint egy centrifuga, így a szárító alá szoktam tenni valamit, ne legyen a padló csurom víz.

2022. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De cuki ^^

Még annyit hozzátennék az előzőekhez, hogy ahol koszosabbak, ott össze is dörzsölheted őket. Vagy két különböző ruhát, vagy egy ruha két különböző részét.

Illetve: sokszor érdemes mosás előtt egy fél órára langyos mosószeres vízbe beáztatni a ruhát, az feloldja a koszt, és mosásnál már könnyebben kijön.

2022. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Az előzőkhöz annyit tennék hozzá, hogy ha kicsavarás után egy törölközőbe csavarva még egyszer megtekered, jóval kevesebb víz fog csöpögni belőle mintha csak simán csavarnád.
2022. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amin nyomott mintha van vagy kényesebb anyagú ne nagyon csavargasd mert elfog repedni a minta.
2022. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit szoktam csinálni, hogy ahol az átlagnál koszosabbak (pl. férfi ingen a nyaka és a mandzsettája), ott külön bekenem mosószappannal már az áztatás előtt (lehet kapni pl. vanish márkájú mosószappant, nekem az vált be.)
2022. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!