Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ciki vagy gáz hogyha valaki...

Ciki vagy gáz hogyha valaki turkálóban vásárol?

Figyelt kérdés
Már többször megkaptam a páromtol hogy nem-e ciki nekem hogy más elhordott ruháit húzom fel? (Mindig ki mosom természetesen mielőtt elkezdem hordani)
2022. jún. 1. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én is vásárolok néha. Főleg a gyereknek. Új ruhákat is ki lehet fogni. Főleg azért szoktam oda menni, mert nem találok az üzletekben olyan ruhákat, amik testszenének. Ott meg néha ki lehet fogni különlegesebb darabokat is. Mosáskor fertőtlenítő adalékot használok.
2022. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem ciki...

Mostanában a nagy boltláncok saját maguk is árulnak ilyesmit... elegáns módon "pre owned" jelzővel illetik... Tehát hogy volt már előző tulajdonosa... :)


Zalando-n és más nagy webáruházakban is megy már ez a vonal....



Én évek óta second hand boltokban szerzem be a legjobb darabjaimat! Időnként soha nem hordott, áruházi cetlis darabokat is ki lehet fogni.


Miután itthon egyre szűnnek meg a női divat boltok (most épp az Orsay), lassan már nincs normális bolt, ahol középáras normális cuccokat lehetne kapni... :(

2022. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A H&M "RE:WEAR"-nak nevezi...


[link]

2022. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Én biztosan nem vásárolnék ott, egyszerűen undorodok tőle. Még a barátnőim ruháit is ha 1 napra felvettem szörnyen rosszul éreztem magam benne.

Nem olyan drága egy Sinsay, H&M, New Yorker, hogy nekem más ruháit kelljen hordanom.

Ha más mondja, hogy ezt-azt a turiba vett azt nem vetem meg, nem gáz, csak nekem nem menne.

2022. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

4: ez pusztán pszichés beképzelés...


A saját ruhád is használt az első mosás után... :)

Nem gondolnám, hogy egy rendes mosás után bármilyen ruhában olyan dolgok maradnának, amitől rosszul kéne érezned magadat.

Eleve válogatott cuccok kerülnek be a vállfás second hand boltokba - én eddig szinte mindig vadi újnak látszó darabokat szereztem be ott. Pótgomb, és egyéb dolgok is rajta voltak.


Amúgy meg normál boltban vett cuccoknál se tudhatod, hogy előtte hányan próbálták fel....

2022. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nem gáz az. Nekem a legjobb ruháim turiból vannak, sokszor találok vadiúj címkés darabokat. Nem mindig elhordott cuccok vannak ott.
2022. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régóta vásárlok néha használt ruha boltban és más családtagom is. Volt hogy egy barátom azzal dicsekedett hogy egy márkás cipőt turiban vett sokkal olcsóbban. Én is találtam már olyan ami újonnan kb 10 000 lett volna, de így alig fizettem érte 1000ft ot. Kedvenc cipőm is a Hádából van.
2022. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ciki.

Egyrészt sokkal környezettudatosabb (én pl elsősorban ezért álltam rá erre). Másrészt jóval olcsóbb. Annyiból veszel 4-5 ruhadarabot, mint máshol egyet.

És az, hogy más viselte korábban... Amit a boltban megveszek, előtted már egy csomóan felvették. Ha mondjuk a bolti pólód volt 10 emberen, akkor a használt ruhád 10+1 emberen - aki végül meg is vette anno. Nem akkora tragédia:D

2022. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
a turizás inkább felkapott és trendi mostanában.
2022. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki! Sokszor szinte új dolgokat lehet találni amelyek minőségesebbek mint egy divatmárka!
2022. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!