Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen karórát érdemes venni...

Milyen karórát érdemes venni 200 ezer forint könyékén?

Figyelt kérdés
Keresnék egy olyan belépőszintű karórát, ami azért már megkülönböztet az àtlagtól, tudom, itt mindenki szerint másfél milliónál kezdődik a komoly óra, nyilván nem ebben a kategóriában mozgolódnék, viszont ilyen 200 ezer Ft környékén már elválaszt az átlag karórát hordó embertől, mert az átlag pár ezres órát hord, és nem érdekli annyira. Én, mint órakedvelő automatát vennék, valami olyat, amelyiknek a gyártója komoly múlttal rendelkezik, és az óra akár évtizedekig is működőképes marad. Akár használt is suóba jöhet. Ebben az ársávban a Seiko tűnik jónak, csak ott a zafír üveg nincs meg, ez nem tudom mennyire hàtrány, nekem a Casiom se karcolódott eddig, pedig kapott már ütéseket. Vagy az Orient ennyiért már zafirral van, csak az meg nem egy olyan ismert és komoly múltú brand, mint a Seiko. Ezen felül szóba jön még a Tissot, bár itt 250 ezer környéke a normálisabb automata, csak sokan írják, hogy vannak eldobható szerkezeteik, pl a swissmatic, nem tudom a többi mennyire jó. A Hamilton is tetszik, az is egy jó brand, szép darabokat gyártanak, illetve használtan ha Longinest ki tudok fogni az is. Esetleg más ilyen ismertebb és népszerű márkát ismertek még?

2022. jún. 12. 12:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nemű vagy?
2022. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Férfi, bár ez a szövegből is kitűnhet. Nőket annyira nem foglalkoztatja ennyire a téma, hogy ismerjék a márkákat stb.
2022. jún. 12. 12:33
 3/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt vedd!

2022. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
33%
Ha azt hiszed hogy az ora fog teged 'megkulonboztetni', akkor rossz hirem van: nem fog. Ugyanolyan nimand leszel, csak lesz egy draga orad, amit a hasonlo nimandokon kivul senki fel sem ismer. Az igazan atlagon feluli vagyonnal rendelkezo Rolex- es Cartier-tulajdonosok meg csak lesajnalnak a gagyi 500-700 euros oraddal.
2022. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

4.-re.


MINDIG jön egy barom, aki itt ezt lenyomja. De miért hiszed, hogy valaki villogni akar a 2-3-400-as órájával? Hiszed vagy sem, sokan csak minőségi, jó ár/érték arányú terméket akarnak.


De követve a gondolatmeneted:

Ilyen alapon, ha nem telik luxuslakásra, akkor panelt se vegyen?

Ha nem telik Armani öltönyre, akkor menjen az esküvőre/temetésre pólóban, mert a Digel egy fos 200-ért?

Ha nem telik szarvasbélszínre, akkor a hambit se vegye meg?

Ha nem tudja a gyerekét a Harvard jogi karára járatni, akkor ne küldje az ELTE jogra sem, hanem irány a gyár?


Milliárdosgetzhyevagyol?

2022. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

#5 olvasd el ujra a kerdest, legy szives. Konkretan ezzel a cellal keresett orat a kerdezo:


'Keresnék egy olyan belépőszintű karórát, ami azért már megkülönböztet az àtlagtól'


Nem jo orat keres, nem funkcionalitast, hanem csakis a kinezetre, elkepzelt presztizsre megy, semmifele ar-ertek aranyrol nincs itt szo.

2022. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

" elválaszt az átlag karórát hordó embertől"

Erre a pöffeszkedésre csak azt tudom tanácsolni, hogy vedd meg azt, ami kereken 200 ezerbe kerül és mindent megtettél, hogy ne legyél proletár.

2022. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

6.-ra és 7.-re.


És? Átlag (idehaza) = fos divatóra és Casio. Egy jobb Certina, vagy jobb Seiko, és már feljebb vagy.

2022. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Mellesleg ez az egesz 'draga orat hordok' ketfele ember sajatja: az egyiknek egyszeruen nem szamit mennyibe kerul mert annyi penze van hogy mar nem tudja mire elkolteni, a masik meg csak azert veszi meg hogy a gazdagok koze tartozonak higgyek.


A funkcionalis, specializalt orak (buvar-, hajos, stb) egeszen mas teszta, nyilvan.

2022. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A négyes niemandnak:


Nem a sz.ros órára verem magam, hidd el, többet letettem az asztalra, mint te, aki a tipik anonim egybites kommentelő. Itt gyk-n anonim nagy pofával veri magát, élőben meg összesz.rnád magad, ha valaki kérdezne tőled valami komolyabbat. 🤣 Sose értettem, hogy egy anonim oldalon mekkora kisebbségi komplexus kell ahhoz, hogy valaki elkezdjen vergődni egy másik anonim kommentelővel, akiről azt se tudja kicsoda, és semmit nem nyer vele, hogy névtelenül megpróbál nagyobbnak tűnni nála, meg mutogatni, hogy mekkora jani, a másikat megpróválva virtuálisan földbe döngölni.


Ha tudnál olvasni meg értelmezni, akkor látnád, hogy nem vagánykodni akarok. Kifejezetten hányok is a Rolexet hordó semmirekellő celebeken, akik semmi érdemi, társadalmilag hasznos építőjellegű dolgot nem tettek soha, csak az összehaknizott léből telt nekik egy Rolexre, hogy nagynak tűnjenek, tisztelet a kivételnek. Kb. Én sajnálom le ezeket a szerencsétleneket, hogy ennyi örömük van csak, hogy egy Rolexet hordhatnak. Én emiatt soha nem vennék Rolexet, mert itthon kb. lealázták a sok hamisítvánnyal, meg azzal, hogy kik hordják. Meg írtam is, hogy tudom, itt sokaknak másfél millió alatt nincs normális óra, nekem azonban nem ez a célom.


Az ötsös válaszoló megértette mit akarok. Normális ár/érték arányú órát, ahol a gyártónak nagy múltja van, nagy történelmi háttere. Ez nem presztízs, csupán a hagyomány, minőség tisztelete számomra, órakedvelőnek. Ha "presztízst" akarnék, akkor semmit nem gondolkodnék, egy Michael Kors órára a csajok hanyatt vàgják magukat, mert azt ismerik, azt vennék, az még olcsó is, meg neve is van, mégha nem is óragyártó cég. Nekem nem ez a célom, magam számára keresek egy megbízható órát nagy multú gyártótól, csak gondoltam kérek tippeket a választáshoz.

2022. jún. 12. 14:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!