Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vizsgáltatta már be valaki a...

Vizsgáltatta már be valaki a Shein-ről rendelt napszemüvegét? Tényleg nincs benne UV szűrő?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is hallottam ezt, úh nem rendeltem onnan, inkább boltból vettem
2022. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Simán lehet, hogy nincs benne.


Vannak itthon is olcsó napszemüvegek, pl. a Pepcos. Az muszáj UV szűrős legyen, mivel Európában gyártják, Európában forgalmazzák, csak akkor adhatják el nagyszemüveg néven ha ténylegesen van benne uv védelem.

Ezzel szemben a shein kínai cég, szóval ott mások a jogszabályok az elnevezésekre vonatkozóan.

Úgyhogy ha mindenképp olcsón akarod megúszni, akkor Pepco, Sinsay, Gate, Kik, stb jellegű boltokat ajánlom.

2022. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
De miért kell ilyen szenny oldalról rendelni? Meg az összes hasonlóról.
2022. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nézzed meg, hogy a szemüvegen levő CE jelzés milyen.

Hogyha megfelel az "European conformity" jelzés dimenzióinak, akkor rendben van a szemüveg, mert a CE szabvány kötelezővé teszi az UV szűrőt.


A kínaiak sajnos egy nagyon hasonló CE jelet csináltak, aminek a jelentése China Export, ami csak annyit jelent, hogy az adott árut Kínában gyártották.


Keress rá a neten, hogy mi a különbség a két jel között, és nézd meg a szemüvegen. Sajnos pl. legutóbb az Interspárban akartam olcsó napszemüt venni, és csak a kínai jel volt rajta, szóval inkább passzoltam, nem akarom, hogy kiégjen a szemem.

2022. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

3-as:

Egy éve már, hogy folyamatosan rendelek a sheinről. Havi 1-4 rendelést leadok. A cuccok 95% jó volt eddig amiket rendeltem. Hidd el, nem csak poliészter ruhák vannak rajta. Én meg hülye lennék ha valami háztatási bizbaszért kiadnék itthon 3-4x annyi pénzt mint amennyiből onnan megveszem.

2022. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Itt van pl egy összehasonlítás a CE jelzésekről

[link]

2022. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Az ilyenek miatt haldoklik a Föld, mint az 5-ös, akik hetente rendelnek fast fashion ruhákat 2-3szori hordásra, aztán b*sszák ki a szemétre.

Éljen a fogyasztás!!

2022. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

5.

Köszönöm a kioktatást, és további jó gyanakvást kívánok a fenn maradt 5%-hoz.

2022. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

7-es:

Nem lehet tökéletesen csinálni semmit.

Haldoklik a Föld miattam?

Csomagolásmentes boltban vásárolok. Te is? Szelektíven gyűjtök mindent. Te is? Mennyi szemetet termelsz? Én nem sokat, sőt, még szemetes zacskót se használok. Miért nem vásárolok turkálóban? Mert nincs időm, plusz a méretemben sosem találok semmit. Az én gyengepontom a környezetvédelemben a fast fashion. Ennek ellenére próbálok "kompenzálni" és nem egy-nem két környezettudatos lépésem van. Te mikor jártál legutóbb utcán szemetet szedni? Én nemrég.

2022. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Még sosem.
2022. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!