Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mondjam el nekik előre, hogy...

Mondjam el nekik előre, hogy ne alakuljon ki kínos szituáció a találkozáskor?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a kérdés sokaknál ki fogja verni a biztosítékot, de az a helyzet, hogy férfi létemre szeretek nőiesen öltözködni. Sokáig csak otthon tettem ezt, de jó pár éve már utcán, boltban stb. is merek így mutatkozni, mert nem érdekel a számomra közömbös emberek véleménye (és úgy láttam, a többség sem törődik azzal, mi van rajtam).


Viszont vannak olyan ismerőseim / barátaim (főleg nők), akiknek a véleménye fontos a számomra. Úgy gondolom, kedvelnek engem, de nem tudom, hogyan reagálnának, ha váratlanul így látnának meg (eddig gondosan lepleztem ezt a szokásomat, de mostanra meguntam a titkolózást).

Szerintetek jó ötlet lenne, ha valahogy “előbújnék”, felhoznám nekik a témát, mielőtt találkoznék velük, hogy legyen idejük megemészteni? Vagy inkább várjam meg, hogy szóvá teszik-e, és akkor vallani be nekik, hogy én ilyen vagyok?


Fontos, hogy semmiképpen se ilyen kihívó, drag queen típusú öltözködést képzeljetek el, tehát semmi extrém tűsarok, paróka, eltúlzott smink stb., sőt, igazából az egyberuhát, szoknyát sem annyira szeretem.


Nagyjából olyan darabokat hordok, amiket véleményem szerint egy átlagos nő is felvesz a hétköznapokban.


Ilyesmikre gondolok:


[link]

[link]

[link]

[link]



Előre is köszönöm a segítő szándékú, nem elítélő válaszokat!!



2022. szept. 20. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál feltenni magadról képet? Mondjuk fej nélkül?
2022. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám hogy ezeken a képeken olyan ruhák vannak,amiket egy férfi is felvesz.Talán kisebb módosításokkal.Egyedül a nőn az a női labbeli amiről talán ezt nem lehetne elmondani.

Tüllszoknyába azért ne menj!!!

2022. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így belegondolva nálunk a virágboltos csávó így jár. Feltűnő de azért még nem extrém.
2022. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ebben semmi igazán extra nincs. Vedd fel bátran, aztán max szóvá teszik és megmondod, hogy ja amúgy női részlegről van csak megtetszett, ennyi. Nincs ezekben a cuccokban semmi hű de nőies.
2022. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egyrészt néhány nőies szokás férfiakon tok szexi.Nekem nem a nőies öltözködési jön be hanem ha pl szereti a szép dolgokat, arc/testapolasi szereket, akar nőies illat, vagy "noiesebb" hobby.Persze ezeket is nehez manapság besorolni, mert biztos lesz aki azt mondja, hogy a sütési/fozes/kotes/kezimunka...akarmi egyáltalán nem nőies, bárki csinálhatja...hat pont egy van az öltözködés is.Akik most szeretnek akkor is szeretni fognak ha szoknyában jarsz. Akiknek ez jön be, azoknak meg méginkább.

Nekem az öltözködési is szelektál a párválasztásnál, mert kifejezi az egyeniseged, ha sportos vagy olyan ruhát hordasz, es olyan embereket vonzol magad kore, ha csinos akarsz lenni, akkor meg olyat, ne szégyelld felvállalni aki vagy.Ez csak meg érdekesebbé es izgalmasabb emberre tesz.Hajra!

2022. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Metionin hozzászólásának különösen örültem, mert nekem is ugyanez a gondolat járt a fejemben. 😊


Jobb lett volna, ha egy magamról készült fotót mellékelek, mert rajtam persze nem úgy állnak a ruhák, mint ezeken a szép és fiatal nőkön, de pillanatnyilag nem egyszerű ezt megoldanom, ezért linkeltem be az általam preferált stílusról a netről hirtelenjében levadászott képeket.


Valóban, az itt látható darabok egy része tulajdonképen uniszexnek is minősülhetne, de az összhatás mégis nőies, mert pl. a feszes nadrág (amely ráadásul engedi látszani a lábszár egy részét), a mély dekoltázs, a finom anyagok, a rafinált szabásminta, a díszítő elemek stb. hagyományosan mind a női öltözködés sajátjai. Tehát ezek “kisebb módosításokkal” tényleg férfi ruhadarabok változatai, de azért felismertehően nőkre lettek tervezve, és nem hiszem, hogy egy átlagos férfi hajlandó lenne ilyeneket felvenni.


De igazából a kérdésem lényege arra vonatkozott, hogy jobb-e, ha ezt az öltözködési stílusomat előre megtárgyalom az ismerőseimmel, hogy felkészítsem őket, vagy inkább várjam ki, hogy tesznek-e rá megjegyzést, amikor meglátnak, és akkor reagáljak rá.


Metionint követve talán úgy döntök, hogy nem csinálok nagy ügyet a dologból (talán mások is természetesebbnek fogják tekinteni, ha nem csapok óriási hűhót körülötte).


Ha valakinek van még konstruktív hozzászólása, szívesen fogadom!!

2022. szept. 21. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig mindig nagyon odafigyeltél, hogy férfias imázst alakíts ki magadról az ismerőseid előtt, akkor lehet kicsit fura lesz nekik, ha hirtelen nőies stílusra váltasz.

Én legalábbis biztosan meglepődnék, ugyanúgy, mint ha mondjuk egy menedzser típusú, folyton elegáns öltönyt, nyakkendőt hordó pasit egyszercsak meglátnék borotvált fejjel, suhogós melegítőben és edzőcipőben, vastag aranylánccal a nyakában. :)

Finoman rákérdeznék a dologra, mert kíváncsi lennék, hogy minek köszönhető ez a változás, de ha kedvelem az illetőt, nem akadnék ki semmi ilyentől.

Lehet, hogy az a legjobb taktika, hogy nem mondod el nekik előre, és ha beszólnak, majd lezser választ adsz, mint amilyet 4. is ír.

2022. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!