Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Inghez nyakkendő egy nem...

Inghez nyakkendő egy nem kiőltözős irodába?

Figyelt kérdés

Szoktam ingben járni dolgozni, feketében, fehérben, színes egyszínűben.

Szívesen vennék hozzá nyakkendőt is, de félek, hogy túl sok lenne egy póló-farmeros, max kigombolt kockás inges helyen.


Mit gondoltok erről?

27/F



2022. nov. 17. 06:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen főnöki funkciót töltesz be, akkor vegyél fel nyakkendőt, nekem fura lenne, ha így jönnél. De csinálhatod azt, hogy néha nyakkendőben mész, máskor meg nem. Ha garbót veszel fel egy zakóval, az is jó.
2022. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Emberek, ne általánosítsunk már... Ezt helye és munkaköre válogatja. Hagyjuk már ezt az "irodán vagyok" meg "irodista" kifejezést. Szellemi és szellemi munkakörben (irodáán tudod...) óriási különbségek vannak.


Egy ügyvédi irodában a legutolsó gyakornoknak is meg van szerintem követelve az öltöny, aki nettó 230 ezret keres. Nálunk egy autóipari gyárban pedig még a felsővezetők sem járkálnak nemhogy öltönyben, de még nyakkendőben sem. Ugyan abban a pólóban, ingben nyomják, amiket bármelyik másik szellemi alkalmazott kap.

Még a német cégvezető is farmer + fehér ingben nyomja.


Szóval ennyit erről. Ne kezdjetek el okoskodni, hogy márpedig egy irodában mit illik meg mit nem. Minden hely más. Azt illik, ami a "dresscode", illetve amiben a többiek is járni szoktak a részlegen.


Ha mindenki öltönyben jár, kellemetlen egy farmer + póló. Ha mindenki farmer + pólóban jár, kellemetlen egy öltöny. Hiába elegáns.

Többiekétől drámaian eltérő öltözködés az kellemetlen lehet nekik is és neked is.

Hozzá teszem, nem kell ahhoz öltöny + nyakkendő, hogy elegáns legyél.

2022. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 20 évben sokat változott az irodai öltözködés. 2000 körül még nem volt feltűnő, ha valaki egy sima irodai munkakörben öltönyt, nyakkendőt vett, sőt, a legtöbb középiskolai tanár is úgy öltözött még 30-40 éve. Nőknél ez a kiskosztüm volt.

Nem baj, ha valaki ma is szereti az eleganciát, ha olyan a stílusa. Jó, ha van egyénisége az embernek és nem egyen-káposztafejnek öltözik. Engem pl. zavar, hogy ma már szinte kötelező folyton sportosan járni, ez nagyon egyformává teszi az emberek külsejét, nem jelenik meg az egyéniség az öltözékben.

Viszont én azzal vigyáznék, ha nem én vagyok a cégvezető, vagy valamilyen menedzser, hogy ne öltözzek túl elegánsan. Ugyanis félreérthetik, a főnökök azt hihetik, hogy a pozíciójukra törsz. Az elmúlt 10-15 évben az öltöny-nyakkendő szinte csak a felsővezetőknél szokás, szinte rangjelző lett. Nem kell edzőcipőben dolgozni járni, ha nem jön be az a stílus, de a túlzott elegancia kerülendő. Én a helyedben felvennék egy inget nyakkendő nélkül, farmerrel vagy valami hasonló hosszúnadrággal és bőrcipővel.

2023. júl. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!