Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Gáz márkás karórából kvarcot...

Gáz márkás karórából kvarcot venni?

Figyelt kérdés

Szeretem a minőséget, tetszenek a szép órák, de nagyon utálom az automata szerkezetet. Pontatlan, csak a baj van vele, szervizeltetése egy horror pár év múlva.


Márkás alatt értem: longines, tag heuer, omega


Szépen jár a másodpercmutató, az igaz.



2023. jan. 1. 17:06
 1/9 Noren1989 ***** válasza:

Kinek mi a választása.


Meg kell mondjam, hogy ezeknél meg a teljes szerkezetcsere lehet a gáz, mikor belesül az elem.


Más problémát nem látok a kérdéssel kapcsolatban.

Amúgy ne feledd, a szervíz a kvarcórákra is érvényes!

2023. jan. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%

A kvarc előnye, hogy SOKKAL jobban bírja a napi rázkódást, ütődést. Ráadásul nem kell forgatóban tartani sem. Viszont pontos végig.


Viszont az első jól írja. Ha nagy baja lesz, az komplett szerkezet csere, ami bizony 100-200-300.000-... forint!


ÉN, napi viseletre, használatra, csak kvarcot veszek.

2023. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a hétköznapi órám egy kvarc Breitling Colt. Gáz, nem gáz, munkában nem hordhatom, szóval napi 8-10 órát nincs a kezemen, állandóan beállítgatni nyűgös lenne. Meg ez a szabadidőben jobban kiszolgál, mert termálfürdőben is rajtam van, motorozás közben is stb. Egy mechanikus óra sokkal érzékenyebb, ezeket nem viselné olyan jól. Amúgy alapvetően én is szeretem a mechanikusokat amikor olyan esemény van inkább azokat hordom, vagy akkor is ha csak otthon vagyok hétvégén, de a hétköznapokban sokkal praktikusabb egy kvarc.
2023. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na igen, én se tudom munka közben hordani. Azért is adtam el az automata órámat.


Őszintén, én ritkán hallok olyanról, hogy tönkremegy valakinek a kvarc órája. 99.9999% csak egy elemcsere, és megy évekig megint.


Nekem nem volt hozzá forgatóm, szóval minden reggel úgy kezdtem, hogy felhúztam, meg este amikor hazaértem :D Egy órára nem akarok ekkora figyelmet fordítani.

2023. jan. 2. 06:58
 5/9 anonim válasza:
Nekem is ilyen gondom van. Sokkal olcsóbbak is a kvarcok. Csak azt nem tudom, hogy egy 150-200 ezer forintos svájci kvarcóra ETA szerkezete kibír vagy 10 évet? Mert ha igen, akkor már megérte.
2023. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ki kell, hogy bírjon.


Alapvetően egy 100 ezer Forint körüli Seiko szerkezetre már a 30 évet simán rá lehet mondani. (akár sokkal többet is)


A svájci is kb ez a kategória kell, hogy legyen.


Egy magas minőségű kvarc szerkezet, megfelelő szervízekkel és nem bennehagyni évekig a lemerült elemet, hanem amikor merül (EOL) elvinni cserére, akkor minimum 50 év. (Grand Seiko 9f vagy Citizen 0100)


Most az meg, hogy 2070-ben mi lesz, mi nem lesz azt nem tudom, de ez már az elég biztos kategória. Elem lesz, ez fix.


Sokszor mondják, hogy a mechanikus óra végtelenségig javítható...ha van alkatrész és szakember.

A kvarc viszont végtelenségig cserélhető...ha van alkatrész. Szakember igénye kisebb viszont jelentősen.

2023. jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utóirat:


Természetesen nem gáz kvarcot venni.


Longinesnek van VHP, az nagyon menő is.


Nekem van egy Longines Conquest kvarcom. Kifejezetten ezt akartam választani, mert tetszik a modell, de nem hordom, csak egy héten körülbelül 2 napot, és mindig állítgatni kellene, viszont a döntő előnye a sokkal magasabb szintű mágnes állóság, és olcsóbb szervíz hosszú távon.


A mechanikusat is meg lehet unni.


És a kvarcot is lehet szeretni.


és fordítva is.


Mindent értékesnek tartok, és szeretni valónak ami nem lehúzás (replika, full kamu márka, ami igazávól egy 4 eurós szerkezet eladva 300 euróért meg ilyenek-SO&Co, Vincero, MVMT stb. )


Fontos, hogy a valódi órát lehet évtizedekig hordani. Emlékeket őriz és örökölni is lehet. Ezt tudja a kvarc is.


Tehát semmi gáz nincs benne.


Viseld egészséggel bármi mellett is döntesz

2023. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bűnözői életmódot folytatni, majd az abból szerzett jövedelemből vett Rolexet/TAG-ot/Jaegert stb. a Facebookon hirdetni: na, az gáz... kéne, hogy legyen. Nem is értem, hogy a jagellók/navosok miért nem üldögélnek ott kólával/sörrel, csipesszel a kezükben, hogy na, tündérbogyó, akkor ez első körben egy vagyonosodási lesz....
2023. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csipsszel, excuse.
2023. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!