Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan működik a vinted-en az...

Hogyan működik a vinted-en az a csomagfeladás, kézbesítés stb? (Valaki magyarázza el úgy XD, szájbarágósan mintha 80+ lennék?

Figyelt kérdés

Olvastam már az applikációban is a "kérdésed van a vintedről?" Illetve ezen az oldalon isy aki tett már fel vintedes hasonló kérdést, igyekeztem megérteni az alkalmazás működését, de nem igazán sikerült.


Rentgeteg ruhám van, amit szívésen továbbadnék, az appot már letöltöttem és regisztráltam, de itt meg is állt a tudományom. Nem világos sajnos az egész menet. Mivel még sosem használtam sem foxpostot, se ilyen hasonló automatás dolgot, full idegen az egész. (Családom, közvetlen környezetem sem tud benne segíteni, mert ők se). Mit jelent a címkézés.


Ha valaki magyarul tehát rákattint egy használt ruhámra, és meg akarja venni, tulajdonképpen "csak" onnantól nem értem mit kell csinálnom xD , hova mennem, fizet e a vevő, vagy úgy egyáltalán mi történik? (Eddog csak jófogást használtam, és ott is csak személyes átvétellel mindig mindemt, mert fogalmam sincs a foxpostról stb.)


Ha vki megtenné, hogy elmagyarázz itt, mintha csak az idős cuki nagymamájának, azt nagyon megköszönném.



2023. jan. 7. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon örülök, hogy használni szeretnéd a Vintedet!


Először is, a Vinted egy online platform, ahol használt ruhákat, cipőket és kiegészítőket lehet eladni és vásárolni. Ha te szeretnél valamit eladni, először is meg kell adnod a termék leírását (pl. márka, méret, állapot), majd feltöltened róla néhány fotót.


Ha valaki meg szeretné vásárolni az általad feltöltött terméket, általában úgy tesz, hogy megkeres téged az oldal által biztosított üzenetküldő rendszerén keresztül. Ebben a levelezésben tudtok megállapodni az árban és az átvétel módjában.


Amikor már megvan az ár és az átvételi mód, a vevőnek ki kell fizetnie az összeget. Erre többféle mód is van, például bankkártyás fizetés, Paypal, vagy akár személyes átvétel esetén készpénz is lehet.


Ha már megvan az ár és a fizetés is, akkor jön a csomagfeladás. A Vinted egy olyan opciót is biztosít, hogy a csomagodat elküldheted egy automatába, ahol a vevő átveheti. Ebben az esetben a vevőnek el kell mennie az automatához, és ott ki kell váltania a csomagját egy kóddal.


Ha nem szeretnél automatába küldeni, akkor is van lehetőség a csomagodat postai úton elküldeni a vevőnek. Ebben az esetben a Vinted rendelkezik egy címkéző funkcióval, ami segít a csomagodnak a megfelelő címre kerülni. A címkézés során a Vinted automatikusan létrehoz egy címkét a csomagodra, amin szerepel az általad megadott cím és a vevő neve.


Remélem, ezzel segítettem elmagyarázni, hogyan működik a Vinted. Ha bármi más kérdésed lenne a Vinted működésével kapcsolatban, nyugodtan írd meg nekem, és megpróbálok segíteni! :)

2023. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első már leírta a nagyját, bár elég furán, ennél jóval egyszerűbb szerintem

Az adás-vétel kb 99%-ban postai úton folyik, személyes átvételt nem kell biztosítanod ha nem akarsz nem is nagyon csinálja senki. Ilyen opció egyébként nincs is a vevői oldalról, ha valaki megvette a termékedet az már kiválasztotta magának a szállítás módját és ki is fizette azt (vevő fizet mindent), tehát neked semmi más dolgod nincs mint becsomagolni és feladni az adott módon (foxpost vagy packeta.) Ez is baromi egyszerű, a chat felületen kapni fogsz egy opciót hogy címke generálása, ezután kapni fogsz email-ben egy feladási kódot. Ha packetával kérte, akkor elmész a csomagoddal bármelyik packeta pontra és bemondod a kódot. Ha foxposttal kérte, elmész bármelyik foxpost automatához és bepötyögöd a kódot. Ezután ha megkapta a vevő a csomagot jóváírják neked az árat, amit majd ki tudsz utalni a saját számládra.

2023. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :)
2023. jan. 7. 20:35
 4/14 anonim válasza:
100%
latom az elottem levok leirtak mindent. en mar tobb termeket is adtam el vinteden szvl ha meg barmi kerdesed van nyugodtan irj ram
2023. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor hogyha a vevő nem veszi át a csomagot? Vagy átveszi de szándékosan kárt tesz benne és visszaigényli a vételárat? Akkor én bukom a ruha árát?
2023. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszi át akkor visszaküldik neked a csomagot.

Szándékosan meg nem értem miért tenne kárt benne bárki, az oké hogy visszakapja a pénzt de így ingyenruhája se lesz, szerintem senki nem ennyire degenerált hogy ezzel szórakozik a szabadidejében. Még nem hallottam egy ilyen esetről se. Amúgy is csak egyszer tudná valaki eljátszani mert ha egyszer megtörtént a vásárlás tudod értékelni a vevőt. De biztos van erre valami protokoll hogy mit fogadnak el, ahhoz hogy tényleg visszakapja valaki a pénzét valami olyan hibának kell rajta lennie amiről megállapítható hogy nem ő okozta. (pl. dezodorfolt, más eredetű kiszedhetetlen folt, láthatóan viselésből származó kopások amit nem tüntetett fel az eladó). Egy láthatóan utólag felszabdalt ruhára 100% hogy nem adják vissza a pénzt. Én azt ajánlom minden oldalát fotózod a dolgoknak, ha kabát akkor a belsejét is, nadrágnál az ágyéknál a varrást meg az szár aljait fotózd be hogy látszódjon hogy nincs kikopva stb. Így tuti nem lesz gond. A vevők is értékelik ha van több kép és nem üzenetben kell kéregetni

2023. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

sziasztok.

segítség kéne, sehol se találok rendes infót, se vinteden se külföldi oldalakon sehol.

eladtam 1 cipőt. kifizette. Függőben lévő egyenlegen szerepel is, emailben megkaptam a kódot amivel kinyitom majd a foxpost automatát, VISZONT sehol se látom ezt a szállítási cimkét amit ki kéne nyomtassak ami alapján ki tudják szállítani. nagyon megköszönném ha tudnátok segíteni, nem akarok hibásan csomagot feladni

2023. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia, nemtudom aktuális e még, de ha nem az sem baj, a következőknek jó lesz az.


Szóval nem kell kinyomtatni semmit, a kóddal kinyitod az automatát, beteszed a helyére a csomagot és ennyi. A matricát majd a futárnak kell kinyomtatnia. Remélem segítettem:)

2023. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Én tegnap este raktam fel először ruhákat eladásra, reggel meg is vettek egyet.

Rámentem, hogy szállítási címke lekérése. Kért pár adatot, azt megadtam, de ugye az ÉN nevemet meg címemet kellett beírni?! Hisz a vevőét nem tudom, ugye. Kaptam egy kódot is. Ha bemegyek az üzletbe, ahol Packeta átvevő hely van, mondom a kódot és kész? Ők tudni fogják, hogy vinted csomag? A vevőm adatai lesznek rajta? Ő ezt már előre megadta, vagy hogy?

Illetve ír olyat az app, hogy ne felejtsek el szállítási visszaigazolást kérni. Az mi?


Köszönöm, ha segít valaki és bocsi, hogy idepofátlankodtam én is.

2023. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Az vették a csomagot minden rendben volt vele. Hogyan írják jóvá a pénzem, tehát ne legyen függőben ?
2023. jún. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!