Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért kell a sulis hangverseny...

Miért kell a sulis hangversenyre (színházba) ünneplőben menni?

Figyelt kérdés

Utálom és idegesít. Csak nálunk találták ki ezt ilyen csodálatosan, vagy máshol is így van?


18/L



2023. jan. 17. 06:36
A kérdező szavazást indított:
Ünneplőben kell
Mehetünk hétköznapiban
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Én szakadt ruhában szoktam menni
2023. jan. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Aztán miért zavar, hogy egyszer egyszer csinos vagy?
2023. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ünneplőben kell menni, hanem kicsit a hétköznapoknál elegánsabban. Túlzásba sem kell esni.


Hogy miért? Mert ez a szokás. A civilizált társadalomban pedig vannak szokások.

2023. jan. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hangverseny a legtöbb embernek nem mindennapi, hanem ünnepi esemény. Ha megnézel egy hangversenyt, a zenészek is elegánsan felöltözve muzsikálnak. Őket tiszteljük meg azzal, hogy elegánsan, az alkalomhoz illően öltözünk.

A nézőknek nem is kell az a szintű elegancia, mint a zenészeknek. Figyeld meg, hogy rangos komolyzenei hangversenyen a férfiak minimum elegáns öltönyben, de inkább szmokingban vannak, a nők estélyiben, a karmester lehet, hogy frakkban. A nézőknek elég valami világos ing, blúz és sötét szoknya / nadrág vagy alkalmi egyberuha.

2023. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk meg minden ünnepségre matrózblúz+szoknya volt kötelező 4 éven keresztül. Egyébként 18 évesen elég gáz hogy ezen problémázol. Majd dolgozni se mész be, mert normális ruházatban kell megjelenned és nem vehetsz fel haspólót meg trottyos bő farmert?
2023. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit takar az ünneplő. Engem is idegesített, amikor minden ilyesmire egyenruhában kellett menni, matrózblúz, egyenszoknya, még a harisnya is meg volt szabva. Ha nem az iskolai ünneplő a kötelező, hanem simán elegánsabb ruha, mint egy átlagos színházban, ahová szabadidődben mész, az normális. Színházba, hangversenyre stb. nem illik utcai cuccban menni.
2023. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Iskolai ünneplő a közelező, azt mondták a tanárok.


Amúgy igazatok van, tisztelet kérdése, és nem baj, ha néha csinos vagyok.


Köszönöm!

2023. jan. 17. 14:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ez normál esetben nem az iskolai ünneplőt jelenti. :) De nem baj. Jó lesz az is.

Érezzétek jól magatokat, az a fontos.

2023. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Kamasz koromban én sem szerettem kiöltözni, de azért jobb, ha időben megszokod, hogy hova milyen ruhában illik megjelenni, már csak azért is, hogy megtiszteld az általad meglátogatott intézményt, a színházat, a színészeket, akik Nektek adnak elő egy darabot. Ha "csak" az osztálytársaid játszanak, ez nem derült ki számomra világosan, akkor őket tiszteld meg, ha már megtanultak egy szerepet és Nektek előadják.
2023. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!