Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem süllyedt a Zara évek...

Nem süllyedt a Zara évek alatt kicsit gagyi szintre?

Figyelt kérdés

10-15 éves távlatra értem, így nem a tinik véleményét várom :)


Lehet csak én vagyok „elkényeztetett“.

De úgy emlékszem, 10-fõleg 15 ève még sokkal jobb volt.

Lehetett találni bõven szebben kidolgozott, egész jó minõségû szép cuccokat.


Manapság szerintem alig.

Hatalmas kínálat, de szinte minden gagyi. Anyagok, varrás minõsège.

Legtöbb cucc kissé bûzlik is az olcsó kémiai anyagoktól, a farmerek a mosástól stb.


Nem érzem ott jól magam, gagyi lett.


Szerintetek?



2023. febr. 16. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De bizony.

Csupán a nevet kell megfizetni, ami mögött nincs semmi.

2023. febr. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

A Zara mindig is fast fashion volt, csak amiatt tűnt jobbnak, mert a többi ilyen annyival sz@rabb volt viszonyításképp.


A fast fashion dolog meg úgy működik, hogy gyártanak egy csomó vackot ami kitölti a boltokat, meg pár prémium darabot, ami becsalja a népeket.



De olyan üzlettől, ami ilyen gyorsan váltogatja a kollekciókat, ne várd azt, hogy butik minőség lesz, mert nem realisztikus.

2023. febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy az olcsóbb almárkáinál, a Bershkában és a Pull & Bear-ben jobb minőségű dolgokat találok.

Azok már hosszú évek óta hibátlan állapotúak, míg a drága Zara kabátom már egy mosás után bolyhos volt.

2023. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Nekem vannak már több mint 5 éve hordott kabátjaim Zarából, de ma már szinte be sem nézek inkább oda. Én is így érzem, sajnos romlott a színvonal, és nekem az új divat irányzatok sem jönnek be. Erre már nehéz pontosan emlékezni, de régen talán több volt a 100% pamut cucc, most már szinte minden műanyag. 30/F
2023. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
80%

Változó, nagyon oda kell figyelni, mit vesz onnan az ember. Ki lehet fogni, vannak 5-6 éves kabátjaim, 10 éves bőrdzsekim meg egy 10évés csizmám is a Zaráról, de pl. szatént nem éri meg ott venni, mert baromi gagyi minőség, sok ruhájuk el van szabva, pl. nem egyenes a varrás/szegés az oldalán, vagy a kivágása nem egyenes, a bolyhos bélés hullik szét, a flitter esik le, a ruhában/kabátban nincs bélés, a tweed zakóból kiállnak a cérnák stb.

Ma pl. láttam egy lenkeverék kosztümöt, a nadrág 20ezerbe került de be sem volt szegve az alja...

Leárazásokkor az üzletek kifejezetten úgy néznek ki, mint egy turkáló, az addigra maradt ruhadarabok meg szanaszét vannak már bolyhosodva/varrás ki van szakítva a fogason.

Egyszer pl. megtetszett egy ruha, de nem találtam méretemből olyan példányt, amiről ne hiányzott volna egy gomb, vagy ne lett volna kibolyosodva az anyag...

Az sem segít, h pl. tárolni sem tudják rendesen őket, és simán felteszik pl. a vastag kötött pulcsit a fogasra és már eleve kinyúlva veszed meg, ha nem figyelsz oda...

Sztem a Zara amúgy sosem volt egy túl jó minőség, csak legalább nem volt ennyire rohadt drága a silány cucc.

2023. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont erről a boltról jut eszembe, de úgy általánosságban kezd feltűnő lenni, hogy hiány van minőségen túl színekből, méretekből, fazonokból, ízlésből... Valami máshonnan kivágott, X éves, förtelem, rajtuk maradt készleteket akarnak elsózni utolsó szálig Magyarországon. És amíg azokat valami hülye mind el nem viszi, ők nem hozatnak mást. Már egy éve várom, hogy történjen valahol valami. Semmi. Infláció miatt fel kéne, gondolom háromszorosára emelni az árakat, azt nem merik, inkább szereznek ide olyat, ami annyit is ér.

És még az oroszokat emlegettük, hogy szegényeknek ki kell járni Kazahsztánba bevásárolni, ha nem az öregapja ruhájában akar a gyerek megjelenni... és közben mi tartunk már itt! Kénytelen vagyok szétszakadásig hordott ruhákat valahogy próbálni megvarrni, már nem tudom mit csináljak.

Nem vagyok egy kényes valaki, ha csak arról lenne szó, hogy hibás a termék, meg tudom én azt varrni. Egyszerűen nincs, amiket akarnék venni...

2023. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem semmi problémám nincs a jelenlegi termékeik minőségével. Évek óta (értsd: 10+) viselek onnan származó ingeket, nadrágokat, pulcsit, de még zoknit is, minddel meg vagyok elégedve. Egyedül az árképzéssel nem vagyok igazán elégedett, így gyakorlatilag csak a legnagyobb akciók idején, januárban és augusztusban megyek oda.
2023. febr. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben nagyon jó minőségű ruháik voltak. És a színekben is merészebbek voltak de úgy hogy nem papagájnak néztél ki. Ma már fiúként tök nehéz élettel telibb színű ruhát találni ami nem műanyag. Arról nem is beszélve hogy milyen ronda fosszínű lódenkabátért van képük 53 ezret elkérni. Hülyét kapok attól hogy a férfi ruhák szinte csak fekete, kék, szürke, barna komboból áll. Mikor én szoktam zöld, lila, sárga, narancssárga, rózsaszín, fehér ruhákat is hordani. Ránézésre meg lehet mondani melyik ruha bír ki 5-nél több mosást. 4 éve vettem egy citromsárga pólót és még mindig tökéletes állapotú, 100% pamut.
dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!