Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Most komolyan, ennyire horrori...

Most komolyan, ennyire horrorisztikusan drága a bőrdzseki ujjának felhajtása, ismertek olyat, aki olcsóbban is megcsinálná?

Figyelt kérdés
A Pólusban van Ruhaklinika, van két bőrdzsekim, amire elég sokat spóroltam, pedig nem is a legdrágábbak. Az egyik 30ezer volt, a másik leárazva 26ezer. Mivel alacsony vagyok és rövid az ujjam, ezért minden hosszú és szeretném felhajtatni, vagy legalább ráncosítani a vállánál. Erre az ajánlatra 21-27ezer ft-ot mondtak darabonként. Én ezt nem akarom elhinni! Gyakorlatilag annyiba kerülne mint a bőrdzsekim vételára. Tényleg mindenhol ennyiért csinálják meg? Varrónőnél ne is próbálkozzak, mert nem lenne hozzá eszköze? Most mit lehet tenni?
2023. febr. 17. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

A valódi bőr, és a műbőr varrásához is különleges varrógép kell.

+ Egy kabát ujjának felhajtása nem olyan egyszerű mint egy nadrágé, a bélést szét kell bontani, belülről felhajtani, majd a bélést ismét összevarrni.

2023. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

+ a magyarországi dolgozók bére nem annyi, mint az indiai árva gyerekeké, akiknek heti hét 16 órás munkanapja van.


A ruhák azért kerülnek olyan kevés pénzbe, mert vicc amit Ázsiában fizetnek azoknak akik készítik.

2023. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a munka, hogy szétszednek egy bélést, szétbontanak egy különleges varrógéppel annyiba kerül, mint egy bőrdzseki? Na ne már. Szerintem ott inkább a bérleti díjat tolják a vásárlóra. Ne kerüljön már annyiba egy átalakítás, mint maga a ruha. Akkor bőrdzsekit is annak éri meg javíttatani, akinek legalább 100ezerbe került. Ez olyan nonszensz.
2023. febr. 17. 10:15
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Javittasd a dzsekit Indiában vagy Vietnamban, akkor nem 27 ezer Ft lesz.


Ha Magyarországon varratsz bőrdzsekit, az tényleg minimum 100.000, de inkább 150.000.

2023. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Keress olyan bőröst, aki kis üzletben dolgozik. Üzletközpontokban sokkal drágább egy üzlet bérleti díja. Így az árak is ehhez igazodnak.
2023. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ne essünk már túlzásba, na. Irreálisan drága egy dzseki ujjának felhajtása akkor is. Nektek lehet, hogy megfelel, hogy annyiért alakítják át, mint amennyibe került maga a ruha, de azért ez ne legyen már egy mérce. Ha meg jómódúak vagytok, akkor minden bizonnyal nem dühít. Nekem például igenis keleltt rá spórolnom, hogy egyszer végre vegyek egy bőrdzsekit magamnak.
2023. febr. 17. 10:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ott inkább a bérleti díjat tolják a vásárlóra."


Nyilván 'rá kell tolnia' a vásárlóra, mert ki kell termelnie a bérleti díjat meg a saját fizetését is (meg nyilván az eszközök, kopó alkatrészek, anyagok stb. árát). Valószínűleg hosszabb a munkafolyamat ideje is, szóval ezt is belekalkulálják az árba.

Nyilván ha sokallod, mást kell keresni, biztosan nem mindenhol ennyiért dolgoznak, de mivel ők is pénzből élnek, mint te, nekik is ki kell gazdálkodni a megélhetésüket.

2023. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Látod, ezért nem kellett volna bőrdzsekit venned magadnak. Mert igazából nem engedheted meg magadnak, ha már az átalakíttatása ekkora anyagi terhet vet rád.
2023. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézd. Ugyan nem értek hozzá, de csak laikusként: a jó embernek, aki ezzel foglalkozik gondolom ez egy pár órás munka lehet, hogy szépen megcsinálja + átadás, átvétel.


Na most ebből fizetnie kell:

-rengeteg adót

-rezsit

-helységbérletet

-ki kell termelni a nem olcsó eszközök árát

-a saját bérét


Most írhatsz mellé nyilván összegeket és rájössz, hogy nem is olyan sok ez.

2023. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A nyugatinál a balzac utca 26 szám alatt van egy bácsi, aki borkabatokat, táskákat javít.

Nincs se web oldala, se semmi ilyesmi. Egy békeidőkbeli műhelye van.


H-sze:9-16.30-ig, csütörtökon 9-18-ig van nyitva és pénteken zarva van.


Őt esetleg probald meg. Nekem ugyan kisebb munkát csinált meg (táskan karabiner csere, ez volt 1500 ft).

2023. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!