Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem lehet európában...

Miért nem lehet európában minőségi hagyományos technikával készített bőr lábbeliket venni?

Figyelt kérdés

Elsősorban bakancsokra és csizmákra gondolok. Hagyományos alatt azt értem, hogy a felsőrész és a középtalp bőrből van illetve valamilyen módon varrással vannak egymáshoz rögzítve, ez egyrészt nagyon tartóssá másrészt javíthatóvá teszi a cipőket, így 10-15 éveket is ki lehet hozni egy-egy lábbeliből ami nem csak pénztárca kímélőbb hosszútávon, de környezettudatosság tekintetében is előrébb való. Észak és dél amerikában hatalmas választék van ilyen termékekből és minden célra (munka, casual, business) készítenek ilyen lábbeliket, viszonylag sokféle árkategóriákban. Európában és tőlünk keletre viszont csak a tömeggyártott és ragasztott talpú cuccok között lehet válogatni, amik egyrészt közel sem olyan erős konstrukciók és a javíthatóságuk is nagyon korlátozott árban pedig nem sokkal maradnak el nálunk sem a nyugatiakhoz képest. Miért van ez? Nincs igénye az embereknek rá? Nincs meg a kellő vásárlói tudatosság? A kinti gyártóknak nem éri meg ide is terjeszkedni?

A kinti dolgok berendelése szinte esélytelen, mert akkora vámot raknak rá behozatalnál, hogy annyiért már tényleg nem éri meg. Egyszerűen nem értem.

Ha valaki érdekel, hogy pontosan milyen gyártók termékeiről beszélek itt van néhány példa: Chippewa, Red wing, Whites, Aldens,Thursday Boots, Nicks, Ariat, Thorogood, Wolverine stbstb rengeteg van még.


Nálunk meg elmész a plázába a deichmanba vagy ccc-be és évente vehetsz új cipőt magadnak kb. A nálunk elérhető legjobb minőséget jelenleg a komoly túra és vadász lépők képviselik pl Hanwag vagy Meindl, ezek durván 100 ezer forintba (vagy többe) kerülnek és valóban minőségiek, viszont szinte kívétel nélkül ezek is ragasztva vagy vulkanizálva készülnek így a javíthatóság itt is kérdéses (bár ezeket korlátozottan elvileg lehet). Várom a véleményeket köszönöm!



2023. márc. 19. 11:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

Szia

Cipész vagyok nem csak a végzetségem, 25éve dolgozok és árulok is Európai gyártmányú cipőket.

Magyarországon nem kell senkinek se a minőség, vagy legalábbis olyan kis réteg az akinek számít hogy abból 1készítőse él meg.

Totál egyszerű példa ott van a Tisza cipő ami sokkal jobb minőség mint egy Nike vagy Adidas NEM RÁKKELTŐ, nem tartalmaz párolgó ragasztó se festék anyagot-mégse kell magyarnak 40eft ért a bőr.

Inkább veszi 50-70eft ért a nike műbőrt.

Ott lenne a VASS cipő jelenleg nem tudom hogy döglödik e vagy csődbe ment, 10%a meg rendelésnek volt magyar 20éve,

Ha még vannak talán 1%becsülném.

Londonba még biztos hogy megy a cég.

Ortopéd cipő szektor is hasonló kategóriában van, pár éve naponta javítottam belőle 10párat, ma heti 1pár ha kezembe kerül sokat mondok.

Nálunk fogyasztói társadalom van, amit itt leírni hogy ezt hogy alakul ki hogy lehet manipulálni az embereket egy könyvet lehet belőle írni.

De a legjobban az tükrözi ahol Fidesz, nyerhet választást, aki támogatja a kínai árúkat adómentességgel és nem kell bevizsgálni sem őket egészségügyi szempontból sem ez csak nálunk van egyébként,

Itt csak egyre betegebb társadalom lesz.


Nincs igény a minőségi Magyar árúra!

Mondhatnám hogy pénz? , de ez nem igaz mert a prémium márkás boltok pörögnek. Amik ugyan gyengébb minőségüek, de azokat a márkákat látják, filmekben sztárokon és nekik is az kell

2023. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

Még hozzá tenném az általad említett cipők tulajdonosai

Parszti ésszel, gondolkodással vannak megáldva.

Nálunk csak birkák és majmok vannak 🤷‍♂️

Ezért nem jut ez az ország soha a Nyugat szintjére.

2023. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
valószínűleg cipészhez fogok fordulni, inkább kerüljön többe de bóvliért nem adok pénzt akkor se. Én alapvetően azért bízok benne, hogy fordulni fog a világ valamelyest és újra egy kicsit több paraszti ésszel lesznek megáldva az emberek. Amikor az idők sanyarúbbra fordulnak mindenki jobban meggondolja mire költi a nehezen megszerzett pénzét. Meglátjuk mi lesz :)
2023. márc. 24. 06:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!