Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Menjek-e öltönyben egy olyan...

Menjek-e öltönyben egy olyan állásinterjúra ahol nem ez a mindennapi viselet ?

Figyelt kérdés
Irodai munkáról lenne szó. Kicsit tartok attól is hogy elegánsabb lennék így mint az interjúztató, aki vezető beosztású egyébként.

2023. márc. 30. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképp vegyél inget és egy elegánsabb nadrágot. A zakó nem feltétlenül kell ha alapvetően elegáns kabátod van. Teszem azt, egy pufidzsekit tartani kézben nem lesz elegáns, egy szövetkabát annál inkább.
2023. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fő kérdésem, hogy az ingre húzhatok-e kicsit elegánsabb pullóvert ? Zakó helyett. Kabát nem lesz, mert nem kell.
2023. márc. 30. 09:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha az tényleg elegáns pulcsi. Tehát nem a kapucnis bizbasz amit minden második csávó hord, hanem rendes klasszikus pulcsi.
2023. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Klasszikus pulcsi, amiből kint lesz az ing gallérja.

Csak mindenütt a neten írják a zakót...de sztem túlzás lenne, mert itt a munkán lesz a hangsúly sztem.

És főleg nem akarok túlöltözni mint mondtam :)

2023. márc. 30. 09:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy irodai munka állásinterjújára szerintem cseppet sem túlzás az öltöny, de ahogy gondolod. Az elegáns pulóver azért mindenképp legyen meg.

Az meg senkit nem érdekel, hogy az interjúztató hogy néz ki, mert sajnos te leszel a középpontban, nem ő. De amúgy magáról állít ki bizonyítványt, ha szakadt farmerban jelenik meg.

2023. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
100%
Teljesen jó az öltöny de a pulcsi is. Inkább legyél egy kicsit túlöltözött, mint alul.
2023. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rajtam nem múlik, mert elő van készítve az öltöny, nyakkendő.


Csak sztem picit furcsa lenne ha talpig öltönyben mennék, miközben mindenki más aki ott dolgozik ugyan ingben, de kényelmesebb öltözékben van.

Közszféráról van szó egyébként.


De ha rosszul gondolkodom, akkor kész vagyok korrigálni az álláspontomat.

2023. márc. 30. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Manapság top menedzserek sem mennek öltönyben interjúra.
2023. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Közszférában valóban kicsit túlöltözött lenne a zakó, nyakkendő, hacsak nem valami nagyon jól fizető "elitebb" helyre vagy pl. minisztériumba mész.
2023. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondom ezt közszférában dolgozóként (utolsó voltam).
2023. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!