Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől van az, hogy szeptember...

Mitől van az, hogy szeptember végén a legtöbb ember vékony pulóverben vagy pólóban volt ugyanilyen hőmérsékletnél ( a nappali és az esti is ugyanolyan volt) mint a mai napon most meg kabát, pulóver, esetleg sapka, sálban is vannak többen?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nyárból megyünk az őszbe. Melegből a kicsit hüvősebbe. Most meg a hidegből megyünk a picit hüvösbe. Plusz szeptemberben még sokkal erősebb a nappali felmelegedés.


Nyár végen szeptemberben azt vettem észre hogy mindenki próbálja még lazára venni az öltözködést és kitolni a kabátos időszakot.

2023. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.

De pontosan ugyanannyi fok volt nálunk nappal is meg éjjel is mértem szeptemberben mint ma.


Tehát ugyanaz minden csak most teljesen más az öltözködés!

2023. ápr. 16. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom de akkor úgy van vele az ember hogy kibirom nincs hideg. Most meg faztunk eleget ugymond telen. Nehezebb a forditott atmenet sok embernek.
2023. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert most 3-4 olyan hónapon vagyunk túl, amikor éjszaka, hajnalban mínuszok voltak, szeptemberben meg 3 hónap 35 fokos kánikula után sokkaL kellemesebbnek érezzük az enyhébb koraőszi időt.
2023. ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnap Bp-en délután körülbelül 17 fokig melegedett fel a levegő. Ez inkább az ősz közepére jellemző, szeptemberben viszonylag hűvösnek számít, és olyankor többnyire esős, párás időben jön össze. Ilyenkor a magas páratartalom miatt magasabb a hőérzet, mint derűsebb, szárazabb időben.

Másrészt szeptemberben még minden tartja magában a nyári meleget, melegebb a talaj, a vizeink, az épületek, szóval a levegőt leszámítva kábé minden.

Harmadrészt amikor sokat volt rossz idő (és hát ez idáig igencsak barátságtalan volt ez az április), utána általában kell néhány nap, mire az ember átállítja magát arra, hogy nem csak egy röpke akármilyen fellángolásról van szó, hanem most stabilan jó idő lesz és otthon lehet hagyni a vastag kabátot.

(hasonló egyébként megfigyelhető olyankor is, amikor tavasz végén beüt az első nyárias időszak: az első egy-két napban még eléggé be vannak öltözve az emberek és mindenkiről folyik a víz, és csak utána kerülnek elő a lazább ruhák, rövidgatyák, stb.)

2023. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem pont fordítva tűnik minden évben. Egyszer például láttam szeptember végén, az első kicsit komolyabb lehűlés után, kb 15-18 fokban egy anyukát a kb 10 éves forma lányával térdigérő, vastag, fekete, prémes télikabátban bejönni a Tescóba, a kiscsajnak talán még sál is volt a nyakában. Az idei áprilisi havazások meg mínuszok idején viszont, azután hogy márciusban volt egy jobb idő, már nem igazán öltöztek fel vastagabban az emberek újra. Emlékszem hogy én is már egy pulcsiban flangáltam az utcán márciusban, aztán amikor áprilisban visszaköszönt a hideg, hó, szél stb, nagyon fura volt, de jól felöltöztem, felvettem újra a téli bélelt túranacit, vastagabb cipőt, szőrmés combközepes pufikabátot, sapkát, kesztyűt, mert nagyon el akartam kerülni, hogy lebetegedjek, de nem sok hozzám hasonlóval találkoztam az utcán, pedig teljesen télies jellegű volt az idő. Úgy mentem iskolába, hogy az arcom is alig látszott ki, mert még a kapucnit is felraktam a hóesésben, mások meg lenge tavaszi kabátkában, meg lyukas farmerben közlekedtek az utcán.
2023. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!