Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ez egy kihagyhatatlan alkalom,...

Ez egy kihagyhatatlan alkalom, és adjam fel a célom?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon naív "történet" lesz...

Nos,már rég óta kinéztem egy melegítő felsőt(Retro Jeans) és most -30%-kal árulják.(Nagy vágyam egy melegítő.)

Kérdeztem hogy meddig árulják,mondták hogy a készlet erejéig...

A célom pedig az, hogy a bankszámlámon XY összeget elérjem az év végére. Ugyan lesz még pénzem amit (vissza)kapok, és ha van lehetőségem akkor tudok menni a suli mellett dolgozni.)Igazából munkából szerettem volna össze gyűjteni az XY-t.

Ti mit tennétek a helyembe, és miért?


2010. okt. 13. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia..

A pénz nem boldogít, hanem az, amire költöd.

Ha vágyad egy melegítő és pl. nem az evés, számlák, hiteltörlesztés rovására megy akkor vedd meg.

Én is dolgozom (már nem iskolás vagyok) és minden hónapban egy bizonyos összeget magamra költök. Ruha, cipő stb.

Ez nem nagy összeg (15- 20 ezer) és mivel nem megy a kötelező fizetnivalók rovására, ezért teszem meg.


Ha csak azért gyűjtesz, hogy legyen a számládon X összeg annak nincs értelme, ha nincs célja a gyűjtésnek.

Ha kocsira gyűjtesz pl. az jó cél, de az hülyeség, hogy csak azért lemondasz mindenről hogy legyen pénzed.


(egyszer úgyis el fogod költeni)

2010. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, hogy mi van. Amúgy ha annyira kell az a cucc, akkor vedd meg, a céltalan gyűjtögetés szerintem eléggé kényszeres...
2010. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első két válasz nagyon gáz. A mai világban alapvető fontosságú, hogy az embernek legyen pénzügyi célja. Gratulálok, hogy neked van, mégha egy sima gyűjtés is. Ha ezt meg tudod valósítani, és nem éneklik ki a sajtot a szádból, kialakulhat egy olyan jó szokásod, hogy ragaszkodni tudsz a célodhoz. Gyűjtsd össze a kívánt összeget, tartsd meg, mint vésztartalék, aztán jutalmazd meg magad azzal, hogy a melegítőrevalót is összegyűjtöd. Utána meg keress magadnak merészebb pénzügyi célt. Leértékelések mindig is lesznek, de nem érdemes ragaszkodnod hozzájuk. Ha azért vásárolsz meg valamit, mert le van értékelve, akkor nem te irányítod a költekezésed, hanem egy idegen marketingszakember. Ezt aligha szeretnéd. Ha összegyűjtötted a pénzt a melegítőre, akkor persze keresd meg, hogy éppen akkor hol veheted meg a legjobb áron.
2010. okt. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy nagy vágyad egy melegítő. Konkrétan ez a márkájú? Semmilyen másféle nem megfelelő? Szükséged van-e rá? Ki lenne használva (pl: jársz futni, teniszezni, kirándulni stb.) vagy csak, hogy legyen egyel több, vagy még egy?


Én is pozitív példaként említenélek, hogy takarékoskodsz, gyűjtögetsz, ez nagyon jó dolog, bár abban a többieknek is igaza van, hogy cél is kell.


Ha jól gondolom, ez a melegítő nem egy 5000 Ft-os tétel, hanem jóval több. Írd le egy cetlire, hogy melyek az előnyei, melyek a hátrányai, ha megveszed.


Nem kell mindenről lemondani, de azért nem is kell mindent megvenni, amit meglátunk.


Jó döntést.

2010. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát,mindegyik igen hasznos volt.

Nos úgy döntöttem hogy megveszem(megvettem).El is mondom miért így döntöttem.

Számomra,és lehet több embernél is,a vágy és a cél ugyan az.

Rájöttem,hogy ez is egy cél,hogy valamit birtokomba vehessek,amit szeretnék,és ha ott van a lehetőség megragadom.

Ezt a döntésemet biztos hogy nem fogom megbánni előre látom,azért mert, ezt lehet elszalasztom,ezt a lehetőséget,közben meg nem is kapok munkát az év folyamán,és a pénzt se tudom teljesíteni év végére.

De itt volt ez a lehetőség, akkor legalább ez teljesüljön,mint cél. :)

Remélem a kommentemben is volt hasznos dolog számotokra,mint a ti hozzászólásaitok,nekem. :)

2010. okt. 13. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!