Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Férfi punk ruházat hogynézki?...

Férfi punk ruházat hogynézki? (nem az igénytelen) link?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
erre en is kivancsi lennek..:D
2010. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A punk stílus nem az igényességről szól elsősorban..

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
az utolsó linken sztem igényesen néznek ki:)
2010. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

az utso képen a jobboldali csávo kur vajo

vmi olyasmit akarok énis

2010. okt. 13. 19:20
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem az undorító haa 20 karika vanaz orrába mint egy bikának a füle is tiszta karika és ilyen csont áll ki a fejéből na én attol hányok
2010. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A punk stílus nem az igénytelenségről szól hanem arról, megkérdőjelezed a körülöted lévő világot. Hogy nem tagozódsz be a meló-vásárlás-tv körforgású hétköznapokba, hanem mersz gondolkodni. Hogy nem eszed be válogatás nélkül a média által elédtolt hülyeségeket, hanem van saját választásod. Hogy nem várod el, hogy más melózzon helyetted, hanem megcsinálod magadnak (DIY).



Punkból elég sokféle van. Némelyiknél a külső annyira nem könnyen felismerhető, mert inkább a zenében van eltérés pl. folk punk, skate punk, garage punk... Felsorolok pár kinézetre jellegzeteset.


Anarcho punk:

kockás-cipzáros bondage nadrág, neonszínű haj, szegecses kabát,lánc és lakat a nyakban.

[link]

[link]

[link]


Psychobilly:

bőrzseki, creeper cipő vagy bakancs, hózentróger, felhajtott nadrág, meg a tipikus hajuk ami taréj de csak felül.

[link]

[link]

[link]


Hardcore punk:

általában minimalistább öltözködés, a hajuk is rövidebb olyasmi mint a psychobilly haj csak az egész 2-3 cm hosszú. Többnyire csak a bakancs, a hózentróger és a bőrdzseki és hypóval leöntött nadrág az ami a punkságra utal, egyébként mint a melósok úgy néznek ki. A kezükre gyakran szoktak x-et festeni, ez a sXe egyik szimbóluma.

[link]

[link]


Crustpunk:

fekete-barna-zöld színek, fekete alapon fehér cérnával felvarrt bandalogók, töltényöv, raszta, csontok és régies fémdolgok díszként.

[link]

[link]

[link]


Horrorpunk/deathrock:

általában sötét ruházat, vagy lila-zöld, esetleg piros. Széttupírozott vattacukor taréj, lenonn szemüveg, rabcsíkos minta, harisnyából csinált pókháló a bördzsekin vagy a karon, esetenként hullasmink vagy fél liter művér.

[link]

[link]

[link]


Pop punk vagy Gumipunk:

minden alfajban megtalálható, arról lehet felismerni hogy nem hallgat punkzenét, és a DIY helyett mindent boltból vesz... Mivel példának zenekarokat linkelek, valszeg kapom a kést a hátamba meg a lepontozást, de f@szom, nem érdekel.

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként te hogyan definiálod az igénytelenséget?


Szerintem pl a szakadt ruha nem igénytelen. ismerek olyan punk srácot aki az első linkelt emberhez hasonlóan néz ki. Gondolnád, hogy hónapokig tervezi azt, hogy milyen lesz a kabátja? Aztán hosszú munkával saját kezüleg meg is csinálja. Némelyik dzseki már kész műalkotás. Ezek frankón kézi fetéssel vagy kézilg vágott stencillel készültek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha igénytelen, akkor lehet is utánna csinálni. Majd megnézzük mit sikerül festened :P

Ahhoz hogy egy ilyen neon színű haj jól nézzen ki nagyon sokat kell vacakolni vele. Volt kék hajam nekem is, tudom milyen az. nehéz eltalálni a megfelelő árnyalatot, és rendben is kell tartani mert a festék kikopik. Jól feltupírozni úgy, hogy kibírjon egy koncertet szintén nem könnyű.

A punkok sokszor 2-3 X annyi időt töltenek ezekkel a dolgokkal mint egy 'igényes' diszkós, aki csak bemegy a kínaiba, leakasztja a gyerekmunkások által varrt 'igényes' ruháit és fasza gyereknek érzi magát.

A piercingekről meg csak annyit, hogy gyógyuláskor nagyon kell rájuk vigyázni, napi többször fertőtleníteni...


Ami számomra az igénytelenség kategória, az a zenei ízlés hiánya, a mosdatlanság, a porban fetrengés, a szellemi tunyaság.


Igényesség az, hogy figyelsz arra hogy mit veszel fel, mit kívánsz vele kifejezni. ha valaki órákat tölt vele, hogy megcsináljon egy felvarrót vagy egy zenekaros pólót stencillel, szerintem az már alkotás, művészet.

2010. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hajamat nemakarok festeni,nemakarok pierchinget meg tetoválásokat sem fültágítot

tarajt akarok,punkzenét akarok halgatni,deszkáscipoben lenni,kockás,vagy fekete farmerban lenni

+ bőrkabát meg eggyütteses polo

2010. okt. 14. 15:28
 9/18 anonim ***** válasza:

Sztem a deszkáscipőt ne erőltesd. Bakancs? Tornacipő/converse? Creeper?


A többi okés, én is szeretnék kockás gatyát.


Sok sikert a stencilezéshez.

2010. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

a converse cipő jöhet (britzászlós az teccik)

bakancsot nemszeretem és szerintem a szüleim sem csipnek

creeper???az micsoda?

2010. okt. 14. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!