Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi az, hogy körömcipő?!

Mi az, hogy körömcipő?!

Figyelt kérdés

Pl ez, ami a képen van, az tényleg körömcipő?!


[link]



2023. júl. 21. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Körömcipő = magassarkú cipő.

A képen nem az van, de gyakran elrontják a kategóriákat.

2023. júl. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

A körömcipő nem feltétlenül magassarkú.

Általában a mélyebb kivágású, hegyesebb orrú, alkalmakra készült, elegáns cipőket hívják annak.

Ha megnézel különböző webshopokat, mindenféle sarkú cipőket illetnek ezzel a kifejezéssel, de ez nekem sem körömcipő. Ez inkább sportos, de nem elegáns, alkalmakra való.

2023. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 subrette ***** válasza:
100%
A magyar nyelv értelmező szótára szerint a körömcipő mély, ovális kivágású, pánt nélküli, többnyire magas sarkú női félcipő.
2023. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Valójában eddig nem volt világos számomra, hogy mi az, hogy körömcipő. Csak ma néztem meg egy online értelmező szótárban.


Igazából mindig azt hittem, hogy a körömcipő az alkalmi cipők egyfajta típusa, a képen látható viszont egyáltalán nem tűnik annak.


De legalább most már nagyjából sejtem, hogy mi az a körömcipő... :)


Furcsa egy neve van - legalábbis szerintem.

2023. júl. 21. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem, ha belegondolsz kb a körmödön meg a sarkadon kívül minden szabad benne ezért "köröm" :)
2023. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!