Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért terjedt el ez a legenda,...

Miért terjedt el ez a legenda, hogy a tanga fertőzéseket okoz?

Figyelt kérdés
Én 11 éves korom óta csak tangát hordok és 27 éves vagyok. Soha nem volt még csak húgyúti fertőzésem sem. De szinte 24/24-et tangában vagyok, aludni is abban szoktam, utálom a mama bugyikat és a franciát sem szeretem igazán. Ezt a fertőzéses dolgot olyanok terjesztik akik tanga ellenesek és kövérek, ami miatt nem áll jól rajtuk, hogy elriasszák azokat, akik csinosak benne és formásak lehetnek?
2023. szept. 2. 23:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Hanem egyszerűen azért mert nem véd úgy, szabadabbon vagy a fertőzésekkel szemben is mint egy zártabb mama bugyiban. Szerencsés vagy hogy nem volt még fertőzésed, bár éjjelre egészségesebb lenne anélkül aludni.
2023. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Milyen fertőzéstől van szabadabbon? Más, mama bugyi is becsúszik a fenékbe és az irritáló mert ki kell húzni ha begyűrődik. Szerintem az rosszabb és fertőzöbb az ülete miatt, ott pang és nem szellőzik tőle a teljes fenék se, bepállik.
2023. szept. 2. 23:42
 3/31 anonim ***** válasza:
87%
Azért kell éjjelre levenni, úgy nem pállik be egyiktől sem. Az a legjobb. Szabadon a külvilág felé van nyitottabban a tangában. Meg amiért végig szorosabban a fenékbe van csúszva, irritációt okozhat és nem egészséges hosszútávon, és irritált felület könnyebben elfertőződik. Még ha nem is érezni irritáltnak, mégis így sérülékenyebb.
2023. szept. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 hosszúhajú ***** válasza:
74%

cikkekből:

A tanga mellett divat diktálta érvek szólnak, ám ugyanakkor ez a forma az, ami a legideálisabb a kórokozó "utaztatásához" a végbélnyílás és a hüvely között. A tanga közvetítésével akár a gombák, a coli- és hozzá hasonló bélbaktériumok is okozhatnak nőgyógyásztati fertőzést, mellesleg az alsótestbe mélyedő textil irritálhatja a genitáliák környékét és gyulladást is okozhat.

Ha valaki már eleve hajlamos a fertőzésekre, abban az esetben a tanga kismértékben növelheti a fertőzések kockázatát, vagy megnehezítheti a kezelést, például egy hüvelygomba-fertőzésnél vagy bakteriális vaginosisban. A tangákkal kapcsolatban az az egyik gond, hogy azáltal, hogy testhez simulóak, a szeméremtájék szellőzését, szárazon tartását még akkor is megnehezítik, ha pamutból készülnek.

a tanga - szabásából adódóan - mozgás közben folyamatosan elmozdul, és mozog a végbélnyílás, a hüvely és a húgycső között, melyeket alig három-négy centiméter választ el egymástól. Ilyen esetben ha például a bélben normálisan is előforduló E. Coli baktérium kerül a tanga hátsó részére, az könnyen megfertőzheti a hüvelyt vagy a húgycsövet, és hüvelyi vagy húgyúti fertőzést okozhat.

van egy rossz hírünk számodra: amilyen szexi a tanga, legalább olyan veszélyes is az intim egészséget illetően. A tangabugyi ugyanis elősegítheti a bakteriális vaginózis és a hüvelygomba kialakulását, a mozgékony anyag könnyedén „átszállíthatja” a gát- és végbéltájék környékén lévő kórokozókat a hüvelybe. Ráadásul a csipke nem jól szellőző anyag, emiatt a nyári kánikulában különösen megnőhet az intim fertőzés kialakulásának esélye.

A szakemberek szerint egyenes átjárhatóságot biztosít a végbél és hüvely között, utat ad a kólibaktériumnak, ami különféle betegségeket képes okozni, például gasztroenteritiszt, húgyúti fertőzéseket és meningitiszt. A tanga szabása miatt folyamatosan elmozdul a nap folyamán a végbélnyílás, a hüvely és a húgycső között, így a bélben normálisan előforduló E. Coli baktérium kerülhet a bugyi hátsó részére, innen pedig egyenes út egy fertőzés.

2023. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
A normális bugyi nem csúszik be a vágásba, ha normális méret.
2023. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

4/5 mint írtam sosem volt fertőzésem és nem is félek ezektől a rémtörténetektől. Több barátnőm hord 15-20 vagy aki idősebb és 30 éve tangát és sosem volt semmi ilyen baja.


5/5, 10 éves koromban is már azért utáltam mert mindig becsúszott és piszkálni kellett, szörnyű volt.

2023. szept. 3. 00:02
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
De a tanga meg folyamat benn van. Engem ez zavar benne. Nekem normális, francia, boyshorts, semmi nem csúszott még be a lyukba, de a tanga folyamat ott van, és mindig ki akarom húzni, de az maga a bugyi.
2023. szept. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én meg sem érzem, hogy az bent van annyira vékony, inkább G stringet szeretem ami nagyon vékony így azt nem is érzem. Csipkéset jobban érzem én is, de nem zavaró egyik sem. Francia is jobban becsúszik, mint a mama, így azt sem szeretem pont emiatt.
2023. szept. 3. 00:12
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kisebbet kellett volna próbálnod. Ha kinyúlik és lazul az anyag, akkor esetleg bekaphatja a fenék az anyagot. De az is lehet, hogy függ az egyéni anatómiától.
2023. szept. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
33 éves vagyok. Én is hasonló korban kezdtem el tangát hordani, mint te, kérdező. Estére és menstruációkor normál bugyit veszek fel. Nekem se volt soha fertőzésem a tangától.
2023. szept. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!