Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy lehet az hogy ugyan az a...

Hogy lehet az hogy ugyan az a márka és mégis más a két póló minősége?

Figyelt kérdés
Én mindig a netről rendelek valamilyen pólót, a Gildan márkáról lenne szó, ahonnan rendeltem eddig mindegyik cégtől szinte ez a márka jött. Eddig nem volt vele probléma azonban most rendeltem egy rallys pólót, olyan hülyén állnak az ujjai hogy fel se merem venni :D kb 5 centit el áll a vállamtól, hogyan lehet ezt orvosolni?

2023. szept. 13. 05:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert sok fast fashion márka csinál A és B kategóriás termékeket.



Pl H&M, Primark, New Yorker gyárt szépen kivitelezett darabokat, amik mennek a kirakatba, babára. Pl blézerek, látványos nyáriruhák, csinos fehérneműk... Ezek vonzzák be a vásárlókat.

Aztán a boltba lépve látsz egy nagy stócot vagy bödönt, hatalmas AKCIÓ felirattal, fillérekért. Ezeket direkt erre gyártják, eleve leértékelésre érkezik. Attól olcsóbb, hogy alacsonyabb minőség az anyaga, egyszerűbb a szabásminta, és jobban hajtják a varrónőket, szóval össze is vannak csapva.


Mivel a hely egy nagy hodály, azokat a blézereket, nyári ruhákat hajtva az ember berak a kosárba sok filléres dolgot is, mert csak pár száz forint, és nem árt egy cami felső, egy pár cuki zokni, egy szmepilla, egy csomag hajgumi. Ezek persze összeadódnak, és a blézer árának a többszörösét hagyod ott, de örülsz, mert mert sok mindent vettél, teli zacskóval mész haza.

2023. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Én nem szoktam ilyen üzletekben vásárolni. Általában vagy márkásat veszek, vagy valami rock bandás, autós pólót de ez most meg lepett hogy milyen rossz minőségű az árához képest (6000Ft) sajnos a mosás, vasalás se segített rajta
2023. szept. 13. 10:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen van, különösen populárisabb bandák árulnak merch cuccokat fast fashion láncoknál. A H&Mes, vagy egyéb utángyártott Iron Maiden póló pl nem lesz az a minőség mint amit koncerteken kapni.
2023. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valszeg a zenekarnak köze nem volt a pólókhoz, vagy a lemezcég már eladta a jogokat minden arrajárónak. Vagy ha ebay, etsy akkor csak dropship koppintás.


ACDC, Motörhead, Iron Maiden, Judas Priest, Slayer pólót sokat másolnak. Ezekből szerintem látod koncerteken, kocsmákban is azokat a tömeggyártott dizájnokat, amiket 15 éves Peikéknek csinálnak, akik pont kb 3 hétig metálosok. Ezek kb 1 évet ha bírnak az már jó.


Az undergroundabb de ismert bandák, pl Mercyful Fate, Venom, Savage Master, Hellhammer, Midnight, Pentagram már inkább gyűjtői kategória. Ezeket tényleg vagy koncerten érdemes venni, illetve a zenekar weboldalán.


Illetve vannak független merch gyártók is, akik saját dizájnokat terveznek, de rajtuk látszik is, mert egyrészt értenek is a metálhoz, meg van egy kis önbecsülésük és nem akarják magukat égetni.

2023. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Külföldi bandás pólót a rockshopban szoktam venni (mostanában elég szűkös a kínálat) nem volt bajom a minőségével. Magyar bandást a zenekar weboldaláról. Egyszer be mentem a H&M-be csak kíváncsiságból, vettem egy Metallicás pólót már vagy három éve meg van. Lehet hogy pont ki fogtam egy jó minőségűt de azt én is hallottam hogy azok nem a leg jobbak. Ami a leg régebb óta kb 8 éve van meg az egy Meshuggah póló na az amit már ki bírt… :D
2023. szept. 13. 15:31
 6/6 winR ***** válasza:
Régen csak Adidas cuccaim voltak, a pólótol a zokniig, cipőig. És ott is volt a pólok között, ami elég pocsék minőség volt, nem tartotta a színt, kinyúlt, stb. Annyi volt a magyarázat, hogy azt más országban gyártották, mint a többit.
2023. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!