Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Dress code női politikusok...

Dress code női politikusok számára?

Figyelt kérdés

Szerintem a magyar politikus nők nem elég elegánsak, nincsenek eléggé kiöltözve.


Míg a férfiak legtöbbje fehér ingben, sötét öltönyben, nyakkendőben ül a parlamentben, addig a nők elkényelmesedtek. Túl egyszerű egyberuha, pulcsik, olyan felsők, ami nem blúz, nadrág, kardigánok. Szerintem ez felháborító...


Hasonlóra kéne kötelezni őket, mint a férfiakat:


- Világos (fehér) BLÚZ!! legyen rajtuk! Nem valami csipkés felső, pulcsi, garbó vagy más nem blúz anyagú valami, mert az csak megúszás a kiöltözésre.


- Sötét SZOKNYÁS KOSZTÜM!! Ceruzaszoknyával, harisnyával és a blúzra közelezően vett BLÉZERREL. Nem kardigánnal, nem bőrkabáttal, blézerrel.


Cipőnek kötelezően MAGASSARKÚ!! KÖRÖMCIPŐT írnék nekik elő.


Emellett én még a nyakukba is elvárnék valami masnit, szalagot, sálszerű nyakkendőt.


A politikus nőknek szerintem így lenne kötelező öltözniük, nem megúszni a kiöltözést kényelmes kis hétköznapi egyberuhákkal és kardigánokkal.


Mit gondoltok?



2023. szept. 20. 06:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Kövér Laci, te vagy az?
2023. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem nincs miről beszélni amíg ez képviseli az országunkat.

2023. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Mindhárom férfi ingben, nyakkendőben, öltönyben van a képen.


Ugyanígy legyen a nőknél is blúz, szoknya, blézer.


Az, hogy szarul viseli, az már egy másik téma az igényesség terén.

2023. szept. 20. 22:30
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik végletet képviselem a témában, jó lenne, ha férfiként is annyira szabad lenne az öltözködés, mint nőként.


Egy nő sokféleképpen lehet elegáns, férfiként viszont az öltöny-nyakkendő az egyetlen opció. Az meg aztán végképp mindegy, hogy a parlamentben milyen ruhában rontják el a jövőnket.

2023. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

10: Te valami nagyon ízlésficamos lehetsz, ha neked ez a csinos :D

És nem azt írtam, hogy én nem ismerem, hanem, hogy nem ismert. Nem ugyanazt jelenti a kettő. Nem egy közismert szereplő, mint pl. Ursula vagy Angela.

A ciki meg te vagy, hogy itt vergődsz, hogy egy átlagos és nem közismert nőt úgy sztárolsz itt, mintha ő lenne a világ közepe.

2023. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos az elegancia, de a nadrágkosztüm is lehet elegáns. Aki meg magassarkú körömcipőt írna elő (gondolom, férfiként), az járjon benne és tegye tönkre az egészségét vele. Egy kosztümhöz is csinos egy alacsonyabb sarkú, szélesebb orrú cipő. Egy férfi az öltönyhöz is tud egészséges cipőt felvenni. Fiatalon néha én is felvettem nagyon magas sarkú cipőt, borzasztó lábfájást okoz már egy órán belül. Létezik olyan opció is, hogy egészséges és csinos viselet is.

Angela Merkel szerintem a pozíciójához illőbb öltözékeket viselt, mint Annalena Baerbock. Annalena a nagyon magas sarkú cipőivel egyszer hasra fog esni valamelyik tárgyalásán. A figyelmet is elvonhatja a lényegről, ha zavarja a politikust a cipője. Merkel idősebb, túlsúlyos nőként eleve nagyon nehezen tudott volna olyat felvenni, amiben nem tud jól mozogni. A másik, hogy ha egy vezető politikus állandóan tökéletes szettekben és kényelmetlen cipőkben mutatkozik, az arra utaló jel lehet, hogy túl sok időt szentel ennek, ami elvonja a figyelmét a munkától. Nem páváskodni választották meg. Legyen elegáns egy politikus, de nem ennek kell a középpontban lenni.

Nyilván a parlamentbe nem illik valami túl egyszerű, vagy sportos ruhában bemenni, de a túlszabályozás se jó. Azt pedig nem lehet előírni, hogy egészségrongáló öltözékeket viseljenek.

2023. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Megnéztem tüzetesebben ezt az Annalena-t, hát tényleg az a kategória, akik miatt ez a posztom megszületett.


A legtöbb öltözéke hétköznapra való és egyáltalán nem kiöltözős. Önmagában a magassarkú nem elég, sőt, inkább legyen laposban a hölgy, ha nem szereti a magasat és a ruhája legyen megfelelő.


Annalena is ilyen tök normál egyberuhákat hord, amit elegánsabb nők már fel sem vesznek, legfeljebb teljesen hétköznapinak. Kosztümös képe alig van rajta, de szinte soha nem visel alatta blúzt, csak valami átlagos felsőt.


Annalena tehát tényleg jó példa arra, hogy mit akarnék megszüntetni a politikus nők számára a parlamentbe és nyilvános megjelenésekre előírt dress code-dal.

2023. szept. 25. 07:39
 18/22 anonim ***** válasza:

A magyar politikusnőknél egy ideje a konzervatív ősanya kosztüm hódít.

Mintha fizetnének nekik azért, hogy valami csiricsáré matyó hímzés virítson rajtuk - persze a minimalista monokróm verzióban, ami azért jobban beleilleszthető a 21. század divatjába.

Ehhez persze, szigorúan térd alá érő szoknyát vesznek fel, mint valami ájtatoskodó prüdéria. (Hívő vagyok, tévedés ne essék, de ettől az álkereszténykedő képmutatástól mindig is felfordult a gyomrom.)

2023. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Annalena ruhái egyébként nekem is tetszenek. A magassarkú és a lapos cipő közt van átmenet is. 3-5 cm-es, nem vékony sarkú cipők is lehetnek elegánsak, de kényelmesek is.
2023. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Agyvérzést azért ne kapjál kérdező, mert nem díszmagyarban feszítenek ott a nők.

A parlament helyett inkább az irodákban kéne rendet tenni, ott tényleg ordít a női és ffi öltözködés közt a különbség.

2023. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!