Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vinted vagy marketplace?

Vinted vagy marketplace?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok és van pár felesleges ruhadarabom/ ékszerem/ kiegészítőm amit szeretnék eladni.

Eddig csak marketplacen hirdettem igaz nagyobb dolgokat, de csak és kizárólag csalók jelentkeztek a hirdetésre. Így nem is jártam sikerrel.

Az ilyen kisebb dolgokat tehát ruhákat, ékszereket hol érdemesebb inkább eladni?

A vinteden talán jobban mennek az ilyen dolgok mégis félek megadni a kártya adataim. Nem mondom hogy több százezres nagyságrendű összegek vannak a bankkártyámon, de nem is 2 ezer forint. Ez a része megbízható? Nyilván a csalók által küldött kamu üzeneteket/ e-mailokat kiszúrom egyből. Itt inkább az érdekelne, hogy maga az alkalmazás megbízható e?



2023. okt. 6. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Vinted.

Az oldalnak adod meg a kártyaadatokat, nem a vevőnek.

Ott is vannak csalók, de könnyű kiszúrni.

Mivel minden az oldalon keresztül megy, nem kell semmit megadnod magadról privátban senkinek.

Ha valaki üziben e-mail címet kér, azt sem. Az csaló.

2023. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az oldalnak adom meg az adatokat és nem másnak. De én ettől is félek picit. De tudom, hogy sokan regisztráltak már és használják. Mégis vannak fenntartásaim még így is hogy le lett írva többször több helyen, hogy megbízható.
2023. okt. 6. 12:48
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ezt a fejedben kell rendezni.

Az nem működik, hogy soha nem bízunk senkiben és semmiben.

2023. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

A Vinted egy egy hivatalos vállalat, hivatalos alkalmazással. Mégis miért ne adnád meg a számla adataidat?!

Ott tényleg mélyebben gyökerezik a probléma, egy pszichológus fel tudná tárni az okokat és tudna segíteni.

A Marketplace a nem megbízható ilyen szempontból, mert ott ismeretlen magánszemélyeknek kell megadnod a számla adataidat.

A Vintednek óriási a forgalma, én ott az elmúlt fél évben, amióta Vintedezek, 100+ ruhát tudtam eladni.

2023. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszem, hogy egy ilyen miatt pszichológushoz kellene mennem😂De azért köszönöm🤣

Csupán a mai világban már tényleg annyi mindent hallani, olvasni a neten. Nyilván van az emberben egy félsz. Főleg úgy, hogy alapvetően nem ismerem az alkalmazást, sosem használtam. De valószínűleg fogok regisztrálni, mivel fontos lenne megszabadulni ettől a pár dologtól. Egyébként én a marketplace- en mindig nagyobb dolgokat bútorokat hirdettem így senkinek nem kellett volna megadni az adataim, számomra az azért volt “megbízhatóbb”. De ahogy írtam is ott is tele volt csalókkal az egész.

2023. okt. 6. 20:11
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Marketplace!


Én onnan sok ruhát vettem, még semmi gondom nem volt. Sokkal egyszerűbb, írok, visszaírnak, megbeszélem és kész.

2 napja mondom átnyálazom a vintedet is. De az istennek nem értem ennek a használatát, meg mindenféle adatot kéreget az oldal. Én nem akarom megadni... Nekem egy rakás szar az az oldal. Nem lehet csak úgy írni az illetőnek, az is olyan körülményes, hogy áá hagytam a fenébe.

2023. okt. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

35 ezret kerestem vinteden. Amíg jo a kep, realis az ar es jok az ertekeleseid addig siman lehet eladni.

Az emailes csalokkal vigyazni kell de ennyi

2023. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen internetes vásárlásnál meg kellhet adni a kártya adataidat, ha előre ki akarod fizetni, vagy ott van pl a Barion, Simple, azok is elkérik, a Vinted sem másabb.

Soha semmilyen problémám nem volt és kifejezetten tetszik, hogy nem kell idióta emberekkel, csalókkal (vannak, de kevesebben, mint Marketen), kamu profilokkal, büdös c típusúakkal érintkeznem szinte semmilyen szinten (lehet írni privát üzenetet, de én fél év alatt csak értelmes, a termékkel kapcsolatosakat kaptam). Ő megveszi, kifizeti, én meg elküldöm és kész. Ha mindent feltüntetsz a hirdetésedben, akkor le is véded magad, mert pl rossz méret vagy ismert hiba miatt nem lehet visszaküldeni a terméket. Automatikusan maximum értékelést kapsz, ha a vevő elfogadta a terméket és küldik a pénzt is.

2023. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
vinted biztonságosabb
jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta egyébként mindkét helyen hirdetek. Marketplacen egy terméket el is tudtam már adni, nagyon jó áron. Viszont ott továbbra is rengeteg rengeteg csaló irogat, nyilván egyből kiszűröm őket, de azért zavaró. Vinteden még sajnos semmit se adtam el, de ott egyetlen egy csaló próbálkozott eddig senki más. Ilyen szempontból ez tetszik.
jan. 3. 11:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!