Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Divat a hosszabb zokni a fiúknál?

Divat a hosszabb zokni a fiúknál?

Figyelt kérdés
Főleg a húszas éveiben járó srácokra gondolok, akik egyszínű (nem frottír anyagú) fehér vagy fekete zoknit hordanak, illetve általában amit látni szoktam az nem más mint az Adidas márkajelzésű darabok. Leragadtam annál a trendnél, hogy néhány évvel ezelőtt még arra kapta fel mindenki a fejét, ha nem titok illetve bokazoknit hord valaki. Most pedig rövid nadrághoz is büszkén hordanak hosszabb zoknikat. Arra lennék kíváncsi, hogy ez milyen divat illetve milyen típusú cipőhöz szokták hordani? Láttam már fehér cipőhöz fekete zoknit is, ezért kérdezem. A félreértés elkerülés miatt írom, itt nem igénytelenségről van szó, hanem ez most egy stílusirányzattá nőtte ki magát. Gondolkodtam rajta én is, hogy kipróbálom, de előtte szeretném ha véleményt írnátok, főleg aki ezt a stílust követi. Mire kell odafigyelni? Köszönöm.

2023. okt. 25. 01:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Simán fel lehet venni hosszabb zoknit kb. bármilyen sneakerhez. Szerintem sosem volt ez fura.

Alapvetően szerintem mindenki azt visel, ami neki tetszik a tükörben. Kizárólag azért mert "divat", nem viselnék valamit, és fordítva is, attól még, hogy másoknak jó eséllyel nem tetszik, ugyanúgy felvenném.


Szerintem a legjobban úgy tudod megérteni, megnézni, hogy mi tetszik (mint bármilyen más stíluskérdésnél), hogy képeket, outfiteket nézegetsz.

Ezekre a legjobb platformok az insta, youtube, pinterest, facebook csoportok, és megfelelő reddit subok.

Nyilván semmi nem szentírás és végső soron a saját ízlésed fog dönteni, ellentétes véleményeket is fogsz olvasni mindenhol.


Egy kis általános összecsapott leírás a részemről, szemléltetés nélkül elég nehéz elmagyarázni:


A zokniknál maradva szerintem érdemes kicsit különválasztani a logo/brand zoknikat, a sima zoknikat, a mintás zoknikat, és az alkalmi zoknikat. Hordásban van közöttük a különbség. Nyilván az alkalmi az itt nem játszik.


Érdemes mindegyiket nagyjából a józan ész szerint társítani, elegánsabb szetthez főleg sima, egyszínű zokni, ritkábban valamilyen mintás, ha arra szeretnéd felhívni a figyelmet, és a szett többi darabja visszafogottabb, de egymáshoz illenek a színek.


A mintás zoknik szerintem annyira nem illenek a tipikus sportos szettekhez, sportcipőkhöz, de megfelelő ruhadarabokkal simán össze lehet párosítani. Persze nagyon mintafüggő is. Nem feltétlen mindegy, hogy vászon, bőr, pamut, stb. cipő, és hogy milyen nadrág, és mennyire hosszú a szára, farmer, melegítő, chino. Illetve pamut vagy chino rövidnadrág, stb.

Én mintás zoknit főleg egyszínű, egyszerűbb sneakerhez vennék fel, akár farmer alól kilátszódva, akár egyszerű rövidnadrággal.


A logo/brand sportzoknikat talán a legegyszerűbb viselni (amit írtál is, pl.: sima adidas crew zokni). Valamilyen sportcipőhöz, sneakerhez felveszed és nagyjából kész. Szintén íratlan szabály, hogy competitor brandeket nem párosítasz (főleg nike vs adidas). De ettől függetlenül ilyennel is fogsz találkozni, 3csíkos melegítő air maxszel, vagy 3csíkos cipő nike zoknival. A legtöbb brandnél nagyjából mindegy, semleges.


Általános szabály még, hogy egy normális esetben vádliközép alá érő zoknit nem akarsz hónaljig húzni. Az kicsit nevetséges tud lenni amikor megtépik a zoknit, hogy minél feszesebb / magasabb legyen. Normálisan ennek valamennyire gyűröttnek kell lennie, ahogy esik az anyag.

Illetve szín esetén


Ismétlem magamat, végső soron az a legjobb, ha outfiteket böngészel, és kiválasztod a neked tetszőeket.


Néhány példa:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, de ettől még hordja aki akarja
2023. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!