Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Véznák! Csukló, alkar melegíté...

Véznák! Csukló, alkar melegítése ... ?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet, hogy vézna vagyok (férfi vagyok, és úgy 175 cm magas) és bármilyen S-es méretű ruhadarab nagy rám. A csuklómnál rés van – még azoknál a pulóvereknél is, amiknek a csukló része le van szűkítve –, nem is kicsi. Ezért a kezemből a meleg hamar eltávozik, és kézről nagyon hamar elkezdek fázni.

Milyen megoldások jutnak az eszetekbe? Illetve nektek mi vált be?



2023. okt. 28. 14:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Akkor miért nem veszel xs méretet?
2023. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mert nincs. Legalábbis azokból a termékekből, amiket kinéztem. (Értem, nézzek másikat.....)

A gyerek ruhák közül a legnagyobb méret pedig nem tudom, hogy megfelelne-e.

2023. okt. 28. 15:51
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Érdemes lenne meghíznod valamennyire.
2023. okt. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Metionin ***** válasza:
55%
Én azt hittem normális, hogy a ruha ujjánál rés van :O igaz nekem is extra vékony a csuklóm. Biztos, hogy emiatt fázik a kezed? Próbáltál már feszülős, streccs anyagú hosszú ujjú felsőt venni a pulóver alá? Vagy thermo aláöltözőt?
2023. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
80%

Ami pulcsi rajtam van, és passzés az ujja, abba még a másik kezem 5 ujja is belefér.

De hogy ne szökjön ki a hideg, esetleg olyan kesztyűt fel lehetne venni, amit rá lehet húzni a pulcsi ujjára (a csuklórészre).


Vagy méteráruboltban tudsz venni tetszőlegesen vastag fekete gumit, és a megfelelő csuklókörméretedben 1-1 darabot össze tudsz varrni (elegánsabb, mint csomózni), ezt ráhúzhatod a pulcsid ujjára.

2023. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
(* ne szökjön ki a meleg, nem a hideg :)))
2023. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne meghíznom...ha lenne miből (mármint az anyagi oldalra gondolok).


Teljesen biztos, hogy onnan fázok. Véznaként és úgy, hogy nem sokat mozgok, ezt különösen érzem. Egy fontos tényező lemaradt: Az átlagosnál sokkal többet vagyok kitéve a természet hőmérsékletének. De akkor is érezhetően csuklóról kezdek el fázni – mert érintkezik a környezet hidegebb hőjével.


Használtam aláöltöző ruhát, konkrétan ilyet [link] – igen, ez rövid ujjú – (természetesen S-es méretben), de nem simult a testemhez, hanem lötyögött. De még így is jobban tartotta a testhőt a többi sokkal lötyögősebb pólóhoz képest (meg ez gyapjúból (is) van).

Azóta fogytam. Most ilyet használok: [link] Elvileg ez is aláöltöző ruha és vastag, de nem rám van szabva, van rés bőven, ott pedig távozik a meleg testhő.

Nem a véznákra szabják a ruhákat, hanem átlagos testalkatú, testsúlyú emberekre. Nem tudom, lehet, hogy van olyan bolt vagy webshop, ami nem szokványos testalkatú emberekre is árul ruhát. Bár jelenleg anyagilag nincs mozgásterem.


Nekem most 2 ujjam fér bele a pulóver ujjához. Ha felveszek minden réteg ruhát, akkor is marad rés.

A kesztyű jó ötlet, csakhogy a telefont nem kényelmes vele fogni és azt sokat használom.

Köszönöm a gondolatot 5-ös.

2023. okt. 31. 20:03
 8/17 Metionin ***** válasza:
7. Esetleg hosszú ujjú tornadressz a ruha alá? Az feszül a nagyon vékonyakon is, a kart is beleértve. És kis termetű emberekre ezer % hogy lehet kapni, férfi verziót is, mert van sport, amihez az kell. Most gondolkodtam pont edzés után, hogy kb. az az egyetlen ruhám, ami az én ropi csuklómon is passzos.
2023. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gondolatot! Viszont jó lenne, ha (merinói) gyapjúból lenne, mert a szintetikusok ahhoz képest hamar büdösödnek. És sokat hordanám (0-24...) és...hááát igen ritkán mosnám az életvitelem miatt. Tudom, gyakrabban kellene mosni, de jelenleg nem tudom megoldani. A részletekbe és a miértekbe nem kívánok belemenni. De azt gondolom, hogy tornadreszből nem kapni (merinói) gyapjúbó készültet, mivelhogy ott mozognak, nem igazán a hidegnek vannak kitéve.


Egyébként tornadresz kesztyűt is lehet kapni? Vagy ilyen nem létezik? Mármint olyat, ami rendesen feszül a kézre (és nem nyom)?

2023. nov. 3. 16:58
 10/17 Metionin ***** válasza:
9. Hát max táncosoknak ilyen show kesztyűt. De az se melegít.
2023. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!