Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy öltöny drága vagy jó minőségű?

Figyelt kérdés
Öltönyben látok embereket, nekem semmit nem mond hogy vajon jó minőségű e vagy még mindig a ballagási van e rajta. Szeretnék magamnak egy öltönyt, mert így 26 évesen azt hiszem itt az ideje, hogy legyen egy ilyenem is. Szabóval kéne egyedi darabot csináltatnom? Vagy keresni egy jobb márkát, pl Ralph lauren, vagy Boss, és abból választani egyet ami tetszik, aztán szabónál magamra igazíttatni?
dec. 2. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy drága-e, azt onnan, hogy mennyibe kerül.
dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lagy esesu,nem csillog helyenkent szslankent hanem selyem fenye van nagxon enyhen es tspintasra puha nem szur nem merev!!


En megmondom ranezesre,h vkin draga oltony pulcsi van-e. Alapanyag szabas varras minosege.

dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 mi számít árban vagy márkában olyannak, amivel már nem kell szégyenkezni? Szóval tegyük fel ha elmegyek egy olyan buliba, ahol mondjuk komoly emberek vannak, akkor nem fogok kilógni a sorból, se azzal hogy húdedrága, se azzal, hogy húdegagyi mit keres ez itt. Szóval Nyilván nem az a kategória, ami egy milliárdoson van, de azért a milliárdosnak se az fog feltűnni, hogy ez annyira gagyi, hogy röhejes, hanem inkább hmm hát jó, ő még nincs a mi szintünkön, de az ízlés az ott van. Vagy szimplán észre se veszi, mert be tud olvadni a többi közé. Tehát egy olyan kategória, amit azért az átlag vagy laikus emberek már észrevesznek, hogy ejha, ez jól néz ki.


Ehhez custom kéne gyártatni szabóval? Vagy valami fent említett designer brandet nézzek?

dec. 3. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

A márkáját te fogod tudni / látni, senki más. Kívülről azt lehet eldönteni, mennyire jó minőségű.


De ne ringasd magad tévhitekbe. Nem jársz olyan buliba, ahol "komoly emberek vannak". Ha járnál, és számítana oda a ruházkodás, akkor lenne normális öltönyöd.


Szeretem az igényes öltözködést. De azt mondom neked, egy átlag embernek nem gyarkan van szüksége öltönyre, hacsak a munkája nem kívánja meg. 29 éves vagyok, eddig szerintem 4-szer volt rajtam az az öltöny, amit szalagavatóra vettem. (Az egy Lachmann, rámszabott). Abból kettő esküvő volt.

Szóval a kérdésedből nem derül ki, nem tudom mennyit szánnál rá. Ha csak azért kell, mert "mivan ha olyan buliba keveredek"... Azér nem kell egymilliós öltöny szerintem, hogy másfél évente egyszer felvedd :D.


Amit határozottan kerülj, azok a fast fashionök. Tehát Zara meg ilyenek...


Ha ilyen középkategóriás márkákban gondolkodsz mint amit említettél, akkor egykét százezred azért legyen a mutatványra. Egy olyannal nem kell szégyenkezni szerintem.


De mégegyszer... Mert látsz embereket öltönyben, csak azér, hogy 3 évente egyszer elmenj egy céges bálba, arra nem kell 3 milliós Tom Ford öltöny. Se egy félmilliós Ralph Lauren. Arra elég egy 80 ezres Lachmann is.

Ezt neked kell eldöntened, hogy milyen körökben mozogsz, mi az anyagi helyzeted, és hogy mire van szükséged.

dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fiatal vagyok. Eddig nem volt szükséges, hogy legyen egy komolyabb öltönyöm. Viszont mostmár szeretnék én is jobban beleilleni a képbe, ha ilyen emberekkel van egy összejövetel. Ha pedig nem ezek között vagyok, akkor pedig azért nem lenne rossz kilógni kicsit :)) Nem gyakran vagyok ebben a társaságban, de akkor is. Viszont ettől függetlenül is, mostmár jó lenne, ha lenne egy szebb darab. Viszont köszi a segítséget. Akkor jól éreztem, hogy ez a Boss/Ralph lauren iránnyal nem tapogatózok nagyon mellé. Szerintem a Boss lesz. Árban az jobb, és most kezdek el tömegelni, szóval 2 3 év múlva nem lesz már jó valószínűleg. Akkor meg majd egy RL mehet. Ha, pedig sikerül megoldanom minden problémám, akkor Tom Ford :D


Köszönöm mégegyszer.

dec. 3. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!