Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A cipők talpát is kikezdi a...

A cipők talpát is kikezdi a só? Érdemes azt is letisztítani?

Figyelt kérdés
Elég csak a cipők felső részét letakarítani ha rájuk meg a só az utakról vagy a talpukat is érdemes? Én eddig mindig alaposan lemostam az egész cipőt (a talpat is), de már kezdem kicsit unni, hogy naponta 10-15 percem cipőtisztításra megy el (ha beérek a munkahelyemre, akkor is lemosom, meg persze minden alkalommal, ahányszor hazajövök, nem szeretném, ha tönkremenne)... Ma azt mondta az egyik kollégám, hogy a talpat nem marja annyira a só, azt nem muszáj takarítani. Igaza van szerintetek?
2011. jan. 31. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

uhh szerintem kcsiit túlzásba viszed, gondolom bőrcipő, vegyél bőrápolót, és akkor nem kell naponta 2x tisztítani, esetleg egy szivaccsal letörlöd és kész, az meg 10 mp.


a kérdésre válaszolva, a cipő talpát nem nagyon viseli meg, volt egy wrangler cipőm, elég sokat gyalogoltam benne télen, napi 4-5 km, különösebben nem gondoztam a talpát, 4 év alatt nem történt semmi a talápán, persze kicsit megkopott, de a só nem tett benne kárt.

2011. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, egy bőr csizmát hordok. Szeretnék rá vigyázni, mert nagyon drága volt. A felső részét amúgy én is csak egy szivaccsal törlöm át, viszont a talpán vékony és mély rovátkák vannak, legalább 5 perc, amire azokból kitakarítom a sót, meg ugye le is kell hozzá venni, mocskos lesz tőle a kezem, stb, szóval macerás... de ha tényleg nem teszi árt a talpnak, akkor megkímélem magam ettől:)
2011. jan. 31. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!