Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan változtassak a ruhatára...

Hogyan változtassak a ruhatáramon? Meg úgy mindenen.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egyfajta stílusom ,mondjuk inkább a naturális vonalat képviselem .Most egyik kedves ismerősömtől megkaptam hogy jellegtelen az egész megjelenésem .Én kicsit bajba kerültem mert már régóta érzem hogy változtatnék de itt vannak problémák .És akkor most jön a filozófia ,kifejtem. :)

Lehetnék dögös vamp ,de :

1 pénztárcám nem igazán engedi h 10 000ftos felsőkben ingekben járkáljak

2.Lássak a stílus megtestesítőit, akik mondjuk közel állnának hozzám az érzés szintjén: Audry Hepburn, Barbra Streisand,Greta Garbo ,egy kis M. Dietrich, Meryl Sreep stb.-de ha meg is tehetném h így öltözzek , a teskoba vajat venni nem fogok nagy estélyiben tehát az életkörnyezet sem teszi lehetővé hogy ez megvalósuljon..


És egy másik gondolat :

vannak a naturális 12 egy tucat csajok meg a pláza p. tizenkettő egy tucatok. Manapság nem igen látok átmenetet ,olykor csak az újgazdag másik végletet, a luxusból táplálkozó urbanizációs sznob díszpintyeket :P(mert abból sok van-és én nem erre gondolok nem erre vágyom )


Sokkal inkább Valami olyasmire ami egyediséget kölcsönöz ,lehet ez valami apróság de inkább amolyan személyes védjegy féle ..

most hirtelen Grace jons jutott az eszembe ..de a realitás talaján maradva -ezek foglalkoztatnak -


Véleményeket szeretnék!

Ti hogyan fejezitek ki megjelenésben az egyén stílust ?

Mit gondoltok ezekről a dolgokról ?

Ha valaki tud tippet adni annak külön örülök :):)


ÍÍÍrjatok!!!!


2011. febr. 9. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Audry Hepburn és a dögös vamp, hűha, nekem róla az előkelő, nőies de visszafogott elegancia jut az eszembe, (a többiekről is hasonlók).

Kezd a kiegészítőknél, fülbevaló, karkötő, táska, sál, cipő így egy egyszerű öltözéket is feltudsz dobni, például egy masnival, vagy egy szép kitűzővel. Bár nem tudom milyen hatást szeretnél elérni, vintage áll hozzád közelebb, vagy inkább az 50-es 60-as évek.

2011. febr. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem fogalmaztam meg túl jól valóban .DE köszi h írtál.

lelkében 50-es 60-as évek ,de ugye jön a teskó szindróma ,ennek az irányzatnak a hétköznapok nem adnak teret. Azt is tapasztaltam hogy mikor felvettem a tűsarkút meg erősebben sminkeltem akkor az emberi figyelem is sokkal nagyobb volt. És ez nyilván csak azért zavar mert naturálisabb típus vagyok és nehezen emésztem h ennyire szexuális irányultságú ez az egész kérdés.(vagyis az emberi mivoltom érzem elveszni a vágyakozó pillantások közepette) Kedvenc kiegészítőm aúgy a swarovski ma pont azt szólták le.. :)

Tehát akkor van a : királynői elegancia (ami hétköznapokban kivitelezhetetlen,van a naturális (én jelenleg ,ami kevés sminket és ugyan olyan semmi extra ruhákat takar) na meg van a dögös wamp aki kirakja amit lehet így hódít ..

Egyikkel sincs gond, nem is akarom h félreértse bárki csak paradoxonok tömegét érzem.


Mindössze csak azt szeretném h ne mondják azt h nem vagyok megjegyezhető ,v legalább kicsit egyedi ..:S


hát nem is tudom ..

2011. febr. 9. 01:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy skatulyázol. Van átmenet, de még mennyire.

Az, hogy mitől lesz az ember megjegyezhető, szerintem sok mindentől függ. Pont tegnap gondolkoztam ezen, mert sikerült úgy felöltöznöm, hogy mindenki megbámult és nem értettem.

Az öltözék: ballonkabát, egy nagy sál, térd alatt érő színes fodros szoknya (pont a fodor látszott ki a kabát alól), mindehhez pedig testszínű harisnyát, magas sarkú cipőt és egy nagy napszemüveget vettem. Szóval az általad felsorolt egyik stílusba sem passzoltam: egyszerűen élveztem, hogy meleg van, és tavasziasan öltöztem.

Valahogy így, csak nem ilyen ronda cipővel: [link]


Na a lényeg, hogy idővel elkezdtem én is figyelni az embereket, hogy mit néznek rajtam. És elég egyértelműen kiderült, hogy mivel még mindenki feketébe öltözve, télikabát, csizma, hosszúnadrág volt, én a szoknyámmal és azzal hogy nem vettem csizmát hozzá, feltűnő jelenséggé váltam. Más kérdés, hogy ugyanez a ruha tavasszal már egyáltalán nem lesz feltűnő.


Na hogy a kérdésedre is válaszoljak: nálam az egyéni stílust a következk fejezik ki: az esetek többségében szoknya van rajtam, a hajam kontyba tűzöm, és mindig van rajtam valami piros. Ja és mindig van nálam egy legyező, egyszerűen nem bírom a meleget.

Ez már bőven elég arra, hogy megjegyezzenek. Sminkelni nem szoktam, csak a szempillám tartós festékkel, ami nem annyira feltűnő. De nem is hiányzik :)

2011. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos, mivel a ruházat maga is tömegcikknek számít, elég nehéz egyéninek lenni. Az, hogy egyéniséged tükröződjön szerintem nem feltétlenül kell, hogy azt jelentse, hogy ezentúl kiegészítőként pl. pöttyös kardigánt fogsz viselni. Az dönti el a jó megjelenést, hogy hogyan variálod a ruhadarabokat magadon, úgy hogy látszódjék van stílusod, de mégsem ugyanolyan, mint a többi. Az a helyzet, hogy az egyéniségnek önmagunkból kell sugároznia a ruha csak egy eszköz, ami erősíti vagy gyengíti azt. Ha magadra erőszakolsz egy ruhadarabot azért, mert látszólag egyedi, de te magad igazából nem is tudsz vele azonosulni, az inkább idiótának hat, mint stílusosnak.

Egyébként pedig, ha mindenáron egyedi ruhadarabot akarsz, ott vannak a turkálók, ahol néha elég jó cuccokat lehet kapni, de nem biztos, hogy visszaköszön az utcán, vagy ha elég kreatív vagy és ügyes akár varrhatsz is magadnak ruhát.

2011. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

08:28, azt még hozzá tenném, hogy én pl. egyéni stílusom úgy fejezem ki, hogy télen a sál, sapka és hasonló kiegészítők, mind saját készítésűek. És, úgy általában véve mindig van rajtam valami egyedi készítésű kiegészítő. Legyen az sál, vagy egy horgolt kis virág, esetleg egy nem túl kirívó mégis feltűnő nyaklánc (amit szintén én készítek). Ez az én "védjegyem". Már "tanulgatom" autodidakta módon a szabás-varrást, hogy egy-két egyszerű felsőt tudjak magamnak készíteni.

Szóval részemről az egyéniség nem abban rejlik, hogy valami extrém, nem hétköznapi ruhadarabot felveszek és akkor majd nézhetnek az utcán, mert ez inkább lázadás szerintem. Én az egyéniségem a saját készítésű egyszerű kiegészítőkben fejezem ki.

Ami pedig a teszkós megjegyzésed illeti. Persze, hogy kosztümben mész vajat venni, de azért nem árt egy-két elegánsabb ruhadarab. És a hétköznapokba is bele lehet csempészni egy kis laza eleganciát. Pl. egy szép, edzőcipő, farmer és valami szép felső ugyanúgy sugározhat eleganciát, ha ahhoz egy olyan magatartás párosul, ami igenis vonzza a tekintetet.

2011. febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*nem
2011. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, hogy mások mit mondanak!!

Vedd fel azt, ami neked tetszik és kész!

2011. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is imádom a swarovski-t:) főleg a feketét:)
2011. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!