Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vásároltam kb 2-3 hónapja egy...

Vásároltam kb 2-3 hónapja egy csizmát 8ezer Ft-ért. A cipzár szétment rajta, +egy helyen elkezdett feljönni a talpa. Megcsináltatni nemj akarom, hanem azt szeretném, hogy egy másik cipőt választhassak helyette, magyarul cserét szeretnék. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Úgy is, hogy ebből a fazonból már nincs másik, és egy másfajtát választok?

Mert annak semmi értelme, hogy összevissza ragasztgatják, aztán megint csak ideig óráig bírja...

Szóval mit tehetnék?


2009. febr. 13. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlást igazoló blokkal bemész a boltba, és három lehetőséged van:

1. beleegyezel a javításba

2. cserét kérsz

3. visszakéred a pénzed (vagy levásárolod az árát)


Ha visszautasítanak a boltban, akkor fordulj panasszal a fogyasztóvédelemhez, hiszen hibás árut kaptál, jogod van visszakapni a pénzed. Jegyzőkönyvet mindenképpen kérj!

2009. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, én javítást nem szeretnék, mert nem hiszem, h ha valami már elromlott, nem jó, akkor meglehetne úgy javítani, hogy ne látszon, és hopgy egy darabig ne legyen baja...

Cserét szeretnék, de a csere akkor is érvényes, ha ebből a tipusú csizmiből már nincs?Akkor választhatok egy teljesen más márkát, és fazont?

Vagy a csere csak ugyanolyan, ugyanarra a márkára, típusra érvényes?

2009. febr. 13. 10:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
persze = levásárolhatod az árát, ez gyakorlatilag ugye azt jelenti, hogy bármit vehetsz helyette
2009. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2009. febr. 13. 11:15
 5/14 anonim válasza:
100%

Mi egy cipővel jártunk hasonló képpen. Azt mondták az üzletben elküldik bevizsgálni,h. gyártási hiba,vagy használatból adódó.(????) A cipő másfélhetes! volt, és szétmálott! rajta az anyag. Egy magáncéggel vizsgáltatták be, akik le bírták írni,h.a párom nem rendeletetésszerűen használta az utcai! cipőt. Majdnem megőrültünk, mert ráadásul jó drága is volt. Mondtuk,h. mi ezt nem fogadjuk el. Kértük a jegyzőkönyvet, és a helyileg illetékes BÉKÉLTETŐ TESTÜLETHEZ fordultunk. Ez majdnem olyan mint a fogyasztó védelem, de INGYENES! Elküldtük a papírokat, és fotót a cipőről. Igaz,h. kb. másfél hónapba telt, de hívtak az üzletből, h. mehetünk levásárolni az árát, vagy a pénzért. Mindent elintézett velük ez a testület! Csak azért írtam le, ha akadékoskodnak, ne add fel! Sok sikert!

Jah,és a csere miatt ne izgulj,nem kötelezhetnek,h. mégegy ugyanolyan sz.rt vegyél!

2009. febr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves utolsó válaszoló!

Hát én nem az a típusú vagyok, aki csak úgy hagyja magát..

Majd meglátjuk mi lesz!

Ma meló után visszük vissza..

2009. febr. 13. 11:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is úgy van ahogy már az elején leírták, de üzlete válogatja bemész a blokkal és a csizmával egy szatyorban (tehát ne legyen rajtad :))) és megkérdezed. Mert hiába van szabály, mindenhol más. Ha rendes eladót fogsz ki és meg tudsz vele egyezni jól járhatsz és akár még más árura is levásárolhatod, pl táskára stb. Nekünk legalábbis mindig megoldották.

Ragasztással tényleg nem sokra mész, hetente hordhatod vissza kb. és csak idegbajt kapsz.

Egyébként még egy ugyanilyet butaság venn, akkor is ha nagyon tetszik, mert valószínű az is szét fog jönni.

Én nagyon megnézném miért jöhetett szét, mik voltak a gyengéi és másmilyet vennék.

Aztán legközelebb máshol vásárolnék, biztos megtalálod még álmaid csizmáját.

2009. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát nem szándékozom ugyanolyan csizmit venni, mert lehet ez tipus hiba..

Választok másikat, pedig mikor anno megláttam, teljesen kész voltam tőle...

dehát ez van...

2009. febr. 13. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
nem akarlak elkeseríteni, de ez attól is függ hogy hol vetted a csizmát, hiszen minden boltnak más a szabálya. Elsősorban javítást fognak felajánlani ha javítható a cipő és még a cipzárt is kicserélik ha hibás. Amúgy meg nem fogják elfogadni a csere kérelmedet. A fogyasztovédelmisekhez meg nem érdemes elvinned mert neked kell állni a vizsgálatot ami ott kezdődik hogy 8000 ezertől felfele..... És még akkor sem biztos hogy igazad lesz.:S Használt cipőt nem indokolt esetben nem cserélnek és nem adják vissza az árát.....csak ha nem javítható vagy már olyan hibája volt ami a gyártásnál történt...Sok sikert, egy cipőboltos
2009. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezt egy plazaban vettem, a humanic cipő boltban.

Szerintem nincs igazad (utolsó), mert kötelesek kicserélni, v az árát vissza adni, ha én nem kérem a javítást.

Nem kötelezhet rá, hogy elfogadjam a javítást!!

Olvasd vissza az előző hozzászólásokat, és pl akinek a másfél hetes cipőjére azt mondták nem rendeltetés szerűen használta?!mégis megoldódott az ügy...

2009. febr. 13. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!