Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tudom megállapítani a...

Hogy tudom megállapítani a cipőmről, hogy eredeti Nike-e?

Figyelt kérdés

4 éve vettem egy falubelitől, aki a szabadkai piacról hozott be dolgokat eladni.

Úgy tudom, hogy Szabadkán és a józsefvárosi piacon is ki lehet fogni eredeti márkás termékeket.

Akkor én 5 ezer ft-ért vettem, nyilván ő nem annyiért jutott hozzá. Nem emlékszem, hogy beszéltünk-e róla, de szerintem ő se tudta, h eredeti-e.

A felsőrésze sötétkék hasítptt bőr (ezt, hogy valódi bőr cipésztől tudom). A talpa fehér, és olyan szivacsos anyagú mint a vadiúj biztosan Nike cipőm.

Vannak rajta körbehímzett pipák, és a nyelvén a nike felirat így kisbetűvel. Ugyanaz a betűtípus a kisbetűs nike felirat mint a tuti Nike cipő talpán.

Körben R betű az eredetin sincs és ezen se.

Dobozt nem kaptam hozzá.

Ja, és a nyelvében kopott de még olvasható, hogy "Made in China". Ez az egy gyanús nekem, az eredeti "Made in Taiwan", bár vannak olyan dolgok amik eredetik, mégis Kínában szerelik, rakják, varrják össze.

Szerintetek?


24/N


2011. ápr. 14. 23:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy azért másik cipőkkel felváltva hordtam, szóval azért nem csak ez volt a lábamon 4 évig, tehát a tartósságából nem sok mindenre lehet következtetni, de az biztos, h egy sima kínai cipőm se bírt még ennyit.

És megszámoltam, 4 helyen van rajta pipa, egy helyen a nike felirat, és azt nem tudom, h a talpbetéten volt-e, mert az az egy nem tökéletes állapotú, a szövet rész itt-ott levált a talpbetétől, és lehúztam róla, hogy ne gyűrődjön.

2011. ápr. 14. 23:42
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták hogy asszem 5 pipának kell benne lennie( kevesebb az márnem jó) és akkor igazi.De én ugy tudom szabadkán csak hamisítvány árulnak.
2011. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy 4 pipa kell legyen rajta. Valamint, ha a talpan a jel is es a felirat is rajta van, akkor eredeti.
2011. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! A Nike cipoket Vietnamba gyartjak, es az R is rajta kell legyen. Esetleg, ha be tudnal linkelni kepet, akkor jobban meg tudnam allapitani.
2011. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
igen az r betü is fontos de én tényleg 5 pipát tudok
2011. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

OK, akkor valószínűleg nem eredeti, mert a talpa már kopott, de sztem nem volt rajta semmi. Plusz az kínai. Az eredetim viszont vietnámi.De a tényleg eredetin sincs R betű!!! És a talpán csak "nike" van de pipa nincs. Hacsak az nem számít, hogy ott ahol a múanyag az orrára rápördül, mert ott van pipa. Meg belül a talpbetéten. De ez tuti Nike, Deichmannban vettem, Wmns Steady VII.


Amaz meg ötezret akkoris megért mert tartós, valódi bőr, sehol se válik a ragasztás.


Köszönöm a válaszaitokat!!!

2011. ápr. 15. 17:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyik piacon se mdnak eredeti cuccokat!Ismerősöm is szokott eladogatni Nike melegítőket meg ilyeneket 10ezerért,de mind hamis.
2011. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen számít az összes rajta lévő pipa számít ami belül van az is.
2011. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Jaj Srácok! A Nike kínában, Vietnámban és Taivanon is gyártat cipőt. Az USA-ban csak Taivani van. Európában leginkább kínait kapsz. Persze a Törökök és más hamisító nagyhatalmak is gyártanak kamu Nike-t. Na piacon és bizony sok "márkaboltban" is beleszaladhatsz ilyenbe. Hogy hány pipa van a cipőn, meg felirat, az típusonként változhat. A Talprész minőségét figyeld. Kifolyt alóla a ragasztó a felsőrész illesztésénél? Ha igen, tuti kamu. Látsz a talprészen fröcsöntési hibákat?(szálkásodás, deformáció) Ha igen, tuti kamu. Stb. Ha jó a csuka, akkor inkább örülj neki és használd! Gondolom nem Nike boltot akarsz nyitni, csak eredeti cuccokkal.
2011. nov. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Az én Nike cipőm Indonéziában készült és tuti eredeti, a playersroomban vettem 20.000 ftért. 6 pipa van rajta összesen: 2 oldalt, egy alul a talpán, 1 benne a talpán, 1 kívűl a nyelvén, 1 belül a nyelvén. Kívül 2 R betű is van, egy a NIKE után, egy pedig a pipa fölött. Ezért nem lehet tudni, hogy akkor most mikor eredeti a cipő :/
2014. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!