Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a véleményed a japán gyaru...

Mi a véleményed a japán gyaru (gal) stílusról? Kimennél így az utcára?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Hát persze, hogy nem mennék ki az utcára úgy.

Egyébként az a véleményem róla, mint a legtöbb japán divatirányzatról: mögöttes tartalom nélküli agyatlan magamutogató bohóckodás. Nincs nekem bajom a szubkultúrákkal pl., ahol a megjelenés mögött van egy valódi szemléletmód is, tehát pl. a rock, metal, rap, hippi, alter, goth, punk, tudomisénmi (a nem az emo :D) egyáltalán nem ebbe a kategóriába tartoznak nálam.

És mindezt úgy mondom, hogy japánból fogok diplomázni, szóval még azt sem lehet a fejemhez vágni, hogy nem ismerem őket :) De hát ez van, rosszul vagyok az animétől, mangától, j-rocktól és egyéb j-műfajoktól és a lolitáktól kezdve a gyarun át mindenféle idióta magamutogatásig mindentől. Vagy lehet, hogy csak felk*r, hogy a rajongó 10 évesek 99,9%-a csak ezeket a felszínes gyökérségeket képes felfogni a japán kultúrából? Nem is tudom.

2011. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, mindenki azt szeret, amit akar, ebbe nem kéne beleszólni. Én pl. szeretem a Japán kultúrát, a j-rockot, a divatot. És... lehet, hogy kimennék az utcára így. Egy próbát megér:D
2011. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem, mert röhejesen hatna.

Inkább az elsőhöz csatlakoznék, nincs bajom a japánokkal, de az idióta animefanokkal igen. Megkérdeztem már párszor, hogy pl Genji monogatari megvolt? Erre megkérdezték, mennyire bishik a karik benne... -.-""""

Viszont szeretem a divatjukat, vicces, Harajuku meg minden... ha egyszer lenne lehetőségem, ott simán bevállalnék bármilyen hülyeséget. Egy animecon még oké, beleférne (bár nem megyek XD). De csak úgy hétköznapra, kösz nem. :D Elemeket lehet meríteni minden kultúrából, egy az egyben lemajmolni viszont nevetséges.

2011. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
bajom nincs az extrém vagy akár szélsőségesen extrém öltözködéssel... de a japcsikkal elég sok bajom van...
2011. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindig a Snooki jut róluk az eszembe.

Igen, kimennék így az utcára, bár ha lehet választani a Harajuku trendek közül inkább Ero Lolita lennék :P

2011. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyaru nem egyenlő az agyonbarnított bőrrel és az extrém stílussal.

A gyaru azon alfajtája amiről beszéltek azt ganguro-nak hívják és már rég kihalt az utcáról.

A gyaru-kei lányok/nők nőiesek, szép ruhával, kifinomult ízléssel és sminkkel.

A legtöbb EGG magazinban lévő modell ehhez a stílushoz tartozik. Nem beszélve a japán JPOP énekesnőkről akik szintén.

A gyaru-nak kb 20-30 alfajtája van, mindegyik máshogy néz ki. Valaki extrémebben pl. hime-gyaru a sok masnikkal meg tiarával, de vannak szép nők is mint az onee-gyaruk.

2012. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!