Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Napszemüveg polírozása?

Napszemüveg polírozása?

Figyelt kérdés

Adott egy 50e értékű Rudy Project napszemüveg polarizált, UV szűrős változatban. A bal oldali műagyag lencse megkarcolódott kívülről, ami eléggé idegesítő. Kb. 1 mm mélyen. Voltam egy rakat optikusnál, mindegyik bambán nézett rám, mondván, erre nincsen "technológiájuk".

A kérdésem a következő. Van itthon nekem egy kis polírozó gépen. Ha erre egy nagyon finom és apró filckorongot teszek (lassú fordulaton járatva persze) és felület felújító polírozó pasztával picit lehet javítani a helyzeten?

Ilyenkor nem sérül meg a polarizált vagy UV-s réteg. Ezek nem tudom milyen vastagok. Gondolom nem nagyok....


Előre is köszi a válaszokat!


2011. júl. 31. 14:40
 1/3 hot_kiss ***** válasza:

Szerintem a polírozással csak nagyobb kárt okoznál a szemüvegen és nem kockáztatnám meg a rétegek védelmében.

Milyen hosszú a karc, hogy ennyire zavar?

2011. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a lencse szélétől kb. 1,5 cm-re teljes szélességben. Kívülről nem érdekelne, de sajnos belülről is látok egy "rést", ami nagyon idegesít.
2011. júl. 31. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:

A védőréteget nyilván lepoliroznád. Hagynám a helyedben. vagy hordd így vagy sehogy, de egy 50 ezres szemüveggel nem próbálkoznék....

Ha annyira vészes akkor max a keretbe tetetnék új lencséket.... a keret és a rajta lévő márka okozza általában a drága árat, a lencsék között nincs akkora különbség...

2011. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!