Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A punkok milyen ruhákat...

A punkok milyen ruhákat szoktak csinálni saját maguknak?

Figyelt kérdés
szoktam néha néha látni punkokat az utcán, és tök olyan mintha ő maguk csinálták, de viszont annyira ötletes, hogy nem nézem ki belőlük. milyen ruhákat szoktak maguknak csinálni, és hogyan? pl egy szegecses dzsekit is ők csinálják? márt mit csinálhatnak maguknak?
2011. szept. 7. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, a szegecses dzseki-t maguknak csinálják, a hipózott nadrágot is

szegecses kesztyű stb ilyeneket is

2011. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és még? pl textilfestést is maguk "gyártják"?
2011. szept. 7. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a ruhák nagy része turkálókból származik vagy házilag készül. Esetleg átalakítják.


A dzsekire övekről stb leszedett szegecseket szoktak átrakni. Egy ilyen öv kb 2-300 ft turiban, általában a bőr rész el va használódva és emiatt senki nem veszi meg. Ezekről könnyedén le lehet hajtogatni a szegecseket (pici karmaik vannak, minél több, annál jobban tart). Bőr dzseki esetében valamivel pici lyukat csinálnak a csegecs karmainak aztán fogóval visszahajtják a karmokat, hogy belekapaszkodjanak a bőrbe. A farmezsekit előszurkálás nélkül is átviszi.

Elég sok munka, egy tenyérni felületet kiszegecselni kb 1-3 óra szegecs mérettől függően.


A kabátokra szoktak még állatmintás anyagdarabokat, felvarrókat varrni. Illetve a bőrzsekire átlatlában csak ráfestenek mert nehéz átszúrni a bőrt. Pl a gallér mentén más színű csíkot vagy zenekar logókat, vagy alár egész festményeket a kabát ujjára vagy hátára.


A felvarrókat általában stencilezik, vagyis valami nem vízáteresztő papírból kivágják a mintát, ezt ráteszik az anyagra és áthúzzák festékkel. Így éles körvonalakat és kidolgozott rézleteket lehet festeni. Legjobb vásznat vagy farmer anyagot használni, de mindig jó ha van egy teszt festés, mert néhány anyagon szétfut a festék. Régi nadrág szára, kimustrált lepedő, akármi.

A felvarráshoz legjobb fogselymet használni, mert az nehezen szakad.

Egy ilyet kb 2-3 óra megcsinálni, plusz még fél nap mire megszárad, és még kb fél óra felvarrni.


Ugyanezzel a stencilezős technikával lehet pólót is csinálni.


Nézz körül etsy-n meg ebay-en a diy punk kulcsszóval, ott van fenn egy csomó ilyen dolog.

2011. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. szept. 8. 14:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A nadrágjukat szokták hipózni, vagy kikoptatni, például sajtreszelővel. Az ékszerek is sokszor saját készítésűek, sörös kupakokból, meg minden kis mütyürből. A bakancsaikra sokszor színes szigszalagot tekernek.
2011. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
én pléldául a szimatszatyrom firkáltam teli alkoholos filcel :) meg a nadrágot néhány részen kihipóztam meg levágtam a szárát beszaggatam meg ilyenek de a pláne az az volt hogy cipőfüzöre kötöttem fel az anarchys medálom mert nem volt pénzem még egy 50ft-os bőr szíjra se:)
2012. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!