Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan szedjek le pólóról mintát?

Hogyan szedjek le pólóról mintát?

Figyelt kérdés
Úgy hogy ne sérüljön a póló!
2011. okt. 8. 11:18
 1/4 anonim válasza:
100%

1.) találjatok olyan helyet a vasalónak, hogy forró felével lehetőleg felfelé legyen.

2.) hevítsétek fel a vasalótokat a maximális hőmérsékletre (akár gőzölősen is, mindegy)

3.) fogjatok egy éles, lapos kéziszerszámot (pl sniccert) a kezetekbe

4.) húzzátok rá a pólót a belső felével a forró vasalóra úgy, hogy a minta, és a póló színe ne érintkezzen a vasalóval (tehát belülről kifelé melegítitek a nyomtatott felületet)

5.) megvárjátok, amíg átmelegszik póló úgy, hogy már megfogni nem igazán akarjátok (DE VIGYÁZTOK, HOGY MILYEN PÓLÓT MEDDIG HAGYTOK A VASALÓN!)

6.) a meglágyult és forró fóliát a szikével elkezded "felkapirgászni", amíg a vasaló még melegen tartja alulról (fájni fog, de ez van), és vigyázzatok, hogy ne vágjátok ki a textilt.

7.) amint egy kicsit feljött a csücske, már jobban meg lehet fogni, és szépen felhúzni, mint egy matricát......

8.) a nyoma (a ragasztóanyag) ott marad (legalábbis valami belőle). Ezt egy SZILIKONOS sütőpapíron keresztül vasalva kicsit bele tudjátok dolgozni a pólóba, hogy kevésbé látszódjon.


MINÉL VILÁGOSABB, MINÉL MŰSZÁLASABB a PÓLÓ, ÉS MINÉL GUMISABB A NYOMAT, ANNÁL TÖBB ESÉLY VAN A LESZEDÉSRE.


--------


Lényegében ezek a fóliák vasalva vannak. A fóliát egy hőre lágyuló "ragasztó" tarja a pólón. Azonban ha ezt a színéről vasaljátok, akkor csak még jobban belenyomjátok. Ezért kell hátulról melegíteni aztán lehúzni....


u.i. sportmezekre vigyázzatok, 160°C fölé ne nagyon melegítsétek. Pamut bírja a 200°C-t is.

2011. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
azta. igy 9ev utan, annyi problema mellett... nekem segitett. kosziii
2019. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Koszi,ezt kerestem,meg jo h nem irtam ki kerdest.

Kiprobalom

márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok,lejott szepen,de halvanyan ott maradt a nev felirat.Gondolom,a ragaszto,az mivel jon le vajon?
márc. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!