Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Látszik az emberen, hogyha...

Látszik az emberen, hogyha szinte az összes ruháját turkálóban veszi?

Figyelt kérdés
Ti meglátjátok azt valaki ruházatán, hogy valószínűleg nem újonnan ruhákat hord, hanem turkálóban vásárolja?

2012. ápr. 16. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

meg :)


De csak mert szüleinek turija van,és látom.

Fehérneműm kivül nekem is mindenem onnan,senki nem mondja meg,inkább kérdezgetik honnan vannak ilyen jó ruháim,külföldi márkásak,jó anyagúak :)


Ismerősök tudják hogy a mi boltunkból,másnak meg nem mondom hogy nem ha megkérdezi külföldön vettem-e :)

2012. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tetőtől talpig turkálóból öltözöm. Legtöbbször ott is vadiúj ruhákat veszek, amin látszik, hogy még senki nem hordta(vagy csak alig). Általában márkás cuccaim vannak, és az embereknek elkerekedik a szeme, ha megmondom, hogy turiból van.
2012. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősön észre lehet venni. Ha tudom, hogy kb minimálbért keres, mégis rengeteg ruhája van, az tuti turizik. Egy barátnőm költöztettem nemrég, nem viccelek, 15(!) kabátja volt. Pedig nagyon alacsony a jövedelme. Na persze egyik kabátért sem fizetett egy ezresnél többet.

Nekem is hasonló a jövedelmem, de nem turizom. Így 3 kabátom van, egy vékony dzseki, egy átmeneti szövetkabát, meg a télikabát. Újonnan nem tudok többet megvenni.


Egyébként magukon a ruhákon, ha az illető okosan válogatja ki őket, nem látszik, hogy turisak. Csak a fent írthoz hasonló jelekből lehet erre következtetni.

2012. ápr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az összes ruhám turis, van néhány "rendes" bolti és azok hamarabb tönkremennek, mint a turisok. A turisok általában szinte teljesen új ruhák, ismerem a boltvezetőket, tudom hogy mindent átválogatnak, szakadtad, rosszat nem tesznek ki a boltban.
2012. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem mindegy hogy kin milyen ruha van? amúgy nem, nem látjuk meg, hacsak tényleg nem tudjuk mi áll a háttérben. de akkor sem számít.
2012. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is használt ruhában jár, aki újonnan veszi. Az meglátszik, ha valakin vadonatúj cucc van, de mivel minden ruháját legföljebb egyszer tudja újonnan felvenni, ezért sose derül ki, hogy vásárláskor használt volt-e vagy sem. :)
2012. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem látszik meg. Sok ismerősöm vásárol onnan és nem egyszer kiderült, hogy a "hű de jó rucoi, új?!" igazából turis. Szerintem csak az a lényeg meg kell próbálni kifogni a jobbakat, meg sokszor az üzletben is úgy néznek ki a ruhák, mintha turisak lennének (Orsay, Promod,stb stb.)
2012. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek turiba járni (emellett "plázás" boltokba is szoktam azért, de már sokkal inkább kedvelem a turit), és az én tapasztalataim szerint 3 típus létezik:

1. A vak is látja rajta, hogy turkálóban vásárol, méghozzá igénytelen, nemtörődöm módon beszór egy zsákba néhány cuccot mindenféle szortiment nélkül, aztán magára aggatja.

2. Egyáltalán nem látszik rajta, hogy turkálóban vásárol, mert egyszerű, de ízléses darabokat válogat össze, amiket akár bármelyik plázás butikban megvehetett volna, persze nagyságrendekkel drágábban.

3. Nagyon nagyon egyedien, csinosan öltözködik, így aki nem turizik, az nem tudja, hogy ott vásárol, és folyton csak dicsérgeti a ruháit, aki viszont gyakran jár turiba, az tudja, hogy ilyen szép, egyedi, különleges darabokat szinte csak ott lehet kapni, tehát a "szakértők" tudják, hogy ott vásárol, ott viszont akár órák hosszat válogat, próbálgat, nézelődik, és a legszuperebb darabokat hozza el, és milyen jól teszi.


Jómagam valahol a 2. és 3. között lehetek félúton :))


20/L

2012. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Számomra leginkább az egyediség miatt vonzóak a turkálók, mert ha az ember kisebb városban él, könnyen előfordulhat, hogy szembejönnek vele az utcán ugyanolyan ruhában az emberek, és az elég rossz érzés...

2012. ápr. 16. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!