Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg mellrákot és meddősége...

Tényleg mellrákot és meddőséget okoz a kínai fehérnemű viselése?

Figyelt kérdés

Egyik kolléganőmnek ezt mondta a nőgyógyásza, mert állítólag mindenféle hulladékból állítják elő őket és a festék anyag nagyon káros, amit használnak a távolkeletiek a ruhagyártásnál. Állítólag a fehérneműk azért veszélyesebbek, mint pl egy nadrág, mert közvetlenül a bőrrel érintkezik. Igaz ez?

Lehet ettől folyásom ha sokszor van rajtam kínais, szines bugyi?



2012. ápr. 19. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért a póló, a nadrág nem érintkezik közvetlenül a bőrrel?
2012. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom, egy nadrág sokkal nagyobb felületen érintkezik a bőrrel, mint egy tanga.

Ha mindez igaz lenne, akkor magyarországon a női lakosság több mint fele rákos lenne, folyással küzdene. Plusz kína egész lakossága.

Nem kell minden baromságot elhinni. Gondolkodni kell egy kicsit....

2012. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy mellrákom lenne, és meddő sem vagyok, erre élő bizonyítékom van:-D
2012. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik még olyan ruha amit nem Kínában gyártanak?:D

Ez hülyeség amúgy, egy póló vagy nadrág 10x nagyobb felületen ér a bőrhöz. Mégsem esik ki tőből a lábam, vagy hullik le a mellbimbóm. Legalábbis eddig nem volt rá példa.

2012. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
-.-"
2012. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én olyat hallottam, hogy szennyezett pamutból gyártottak ruhákat és fehérneműket...ja :) És utána egy hét múlva, meg azt írják, hogy a kínai fehérneműk szintetikusak, de a centlin mégis a 100%pamut áll....szóval nem tudom. szerintem ez lejáratás inkább.

Régebben még hallottam olyat is h a fekete színezőanyag a fehérneműkön rákkeltő anyagot tartalmaz...

2012. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"Létezik még olyan ruha amit nem Kínában gyártanak?:D "


Igen létezik. De! Tudjunk már különbséget tenni a kíná(BAN) gyártatott és a kínai holmik között. Mert nem mindegy.

Ugyanis a kínában gyártatott cégek pl: nike, adidas stb..csak ott gyártatnak, mert olcsó a munkaerő, de maga a nike cég biztosítja hozzá az anyagot.

Míg egy kínai cucc az ki tudja miből készül, lehet szemétből, amúgy műanyag palackokból.

Gucci is gyártathat kínában (ott varrják meg a holmit) de az anyagot maga a gucci cég biztosítja.

Egyik kollégám járt kínában munka ügyben és mesélte, hogy vannak gyártelepek...pl van a guccinak egy gyára ahol varratja a ruhákat, mellete pedig a kamu gucci, ahol a hamisítványokat készítik (nem véletlenül készítenek már majdnem tökéletes hamisítványokat ezek a kínaiak). Még az épület is majdnem totál ugyan úgy néz ki.

2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja a kérdésre válaszolva. Igen elképzelhetően tartok ilyesmit, hogy káros a kínai fehérnemű, póló stb...

Már csak ha azt megnézzük, hogy manapság milyen sok a meddő/lombikos nő, régebben nem volt ennyi gyermektelen pár. Mellrákos is egyre több van, egyre fiatalabbak...mondjuk okozzák érte az alus dezodorokat is, de ennyi erővel ebben is lehet igazság.

Szinte minden évben hallani a tv-ben, hogy kínai gyerekruhák veszélyesek, mert ilyen-olyan vegyi anyag van bennük. Ott a habtapi is, amit betiltottak...szintén káros festékanyaggal vonták be.


Szóval én próbálom kerülni a kínai holmikat. Egyrészt már az áruk sem olyan kedvező, másrészt a minőségük is gyatra. Inkább vásárolok akcióban, szezon végén ruhákat pl takko, c und a, h and m, tesco, stb helyeken. Lehet a felsoroltak közül, itt is sok cég kínában gyártat, de az anyagot ők biztosítják.

2012. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a Triumph-ot és társait is ugyanúgy/ugyanott gyártják, max. erősebb anyagból meg cérnából...
2012. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. Kici butyi kici rák. Nem problema.
2014. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!