Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szavatosság fél év után? 2...

Szavatosság fél év után? 2 napja volt, hogy letelt a 6 hónap. Szerintetek levásárolhatom? Vagy nagyon szigorúan veszik a 6 hónapot?

Figyelt kérdés
Novemberben vettem a Humanicban 9990 ft-ért egy cipőt.Másnap már vittem is vissza mert nem működött a zipzár.Decemberben elszakadt a csatnál.Vettem új cipőt.Majd visszaviszem gondoltam,de meg feledkeztem róla,barátom lányának vettünk múlt hónapba egy cipőt ott és tönkre ment,erről jutott eszembe az enyém is.Szerintetek van esélyem valami megoldásra?Vagy elküldenek a francba?
2012. máj. 6. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

két év az elévülési idő - szavatosság - fogyasztói szerződés



308. § (4) Fogyasztói szerződés esetében a fogyasztó - az (1)-(2) bekezdéstől eltérően - a teljesítés időpontjától számított kétéves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényét. Az ennél rövidebb elévülési határidőt megállapító kikötés semmis. Ha a fogyasztói szerződés tárgya használt dolog, a felek rövidebb határidőben is megállapodhatnak, egy évnél rövidebb elévülési határidő azonban ebben az esetben sem köthető ki.

[link]


[link]

2012. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg ha decemberben vetted a 2. cipőt, akkor onnantól újra kezdődik a 6 hónap, szóval még nem járt le.
2012. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Közben arra is rájöttem,hogy az a 6 nap míg javításon volt az nem számít bele a fél évbe,úgyhogy 4 nap pluszban vagyok :D.Szerintetek a pénzem visszakérhetem,igazából most nincs szükségem se cipőre,se semmire.
2012. máj. 6. 13:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Pénzt viszont nem kötelesek visszaadni.
2012. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!