Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Eddig fiús voltam, de most...

Eddig fiús voltam, de most csajosabb szeretnék lenni, tippek B) :D?

Figyelt kérdés
Régen sportosan, egyszerűen és néha fiúsan öltözködtem, rendszerint szabadidőt, egy bőszárú farmert és pólót vagy hasonlókat vettem fel. Csőfarmer, legging szóba sem jöhetett, na, persze, nem azért, mert én nem akartam volna. Anyum eléggé túllihegi az öltözködést és egyéb dolgokat és kerek-perec nem engedi meg pl.: a csőnacit (mert nem egészséges, amit részben alá is írok, na de olyan csajos és olyan jól néz ki sok lányon), a körömfestést (eddig én se akartam, de már annyira szeretném egyszer kifesteni a körmömet, ma már minden lány ezt csinálja), a sminkelést (arra annyira nem is vágyom, de egyszer lehet, hogy kipróbálnám) és a legginget sem engedte meg, idén először sikerült kiharcolnom kettőt :). Azért valamennyire megértem anyát, és eddig tűrtem is, hogy ő mondja meg, hogy mit vegyek fel, de most már lassan 13 éves koromra önállóan szeretnék dönteni. Hogyan tudnám meggyőzni anyát? Hogyan tudnék csajosabb lenniúgy, hogy azért a koromhoz illő legyen, és nagyjából anyunak is megfeleljen?

2012. júl. 18. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ó, még 13 sem vagy?:) A nőies öltözködéssel még ráérsz, de amúgy akkor vegyél sztreccses, nem annyira feszes csőnadrágot, a körömfestést mondd meg neki, hogy azt simán le lehet mosni, meg csak szolíd színeket használnál. Sminkelés ennyi idősen max szájfény+szemceruza/spirál ha nagyon akarod.
2012. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem jutottam el addig, hogy 13 éves leszel, addig azthittem, hogy legalább 17 éves vagy :D Akkor még megértem, hogy miért nincsenek megengedve neked az ilyen dolgok, de pár év múlva 100%, hogy megfogja engedni neked ezeket a dolgokat, melyik anya szeretné, hogy a lánya 12-13 évesen úgy nézzen ki, mint egy plázacica?
2012. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csőfarmer, csini póló, balerina, és kész is lennél. Nem kell több egy 13 évesnek.

Amúgy nem értem hogy miért egészségtelen a csőfarmer, meg azt sem hogy miért vesz meg könnyebben egy legginget mint egy csőfarmert, mikor a farmer csak egy farmer, a legging meg még pászosabb is.

2012. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én 17 vagyok, és szerintem tök normális amit írsz. Én már 10 évesen csajos akartam lenni és ezzel semmi baj. A csőnacoval nincs semmi gond és a legging-gel sem. Tulajdonkéépen már 6 évesek is ilyenekben vannak, ha vékony vagy tuti jól áll rajtad a csőnaci és minden színben fazonban megtalálható. Ha eddig sportos voltál, talán kezd egy fekete csőnacival talán anyudnak megmondhatod ,hogy ez ünnepekre is jó, és nem túl kihívó. A körömfestés sem durva, persze azért ilyenkorban még ne feketevél, és vér vörössel kezd, de talán egy nude (bőrszín), pasztel rózsaszín, pasztel kék, csillogó, cappucino színeket megengedi. Ezek nem feltünöek és divatosak, és bármikor lelehet mosni, de ha nagyon nem engedi vannak körömmatricák, flitterek amiket felragaszthatsz a körmeidre. A sminkelés talán még korai, bár suli időn kivül én is probálgattam és nincs is baj vele, kezdesz csajosodni és ilyenkor mindneki ledobja a macinacit. Szóval egy alapozó, kontur ami tökéletesíti a börőd de nem látszik, az belefér. Vagy egy szempillaspirál, vagy egy kis szájfény, vagy bőrszínű szemhéjpúder, ezek sminkek de mégsem látszanak, szóval szerintem egy kis gyözködéssel megtudod anyud gyözni. És egy leggings egy ő ingel, nagyon jól mutatt. Dobd fel a ruháid ékszerekkel, vegyél valami nőcis parfümöt, vasald, vagy göndörísd be néha a hajat, ezek beleférnek. (:
2012. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Úgy 12-13 éves lehettem, amikor már én is csajosabban akartam öltözködni (+körömfestés), persze az én anyukám sem volt oda az ötletért; félt, hogy elk*rvulok és, hogy romlani fognak a jegyeim. Mivel látta, hogy az öltözködésem nem befolyásolja a sulit, megengedte. A körömfestést viszont tiltotta, én pedig "csakazértis" befestettem feketére, de inkább ne ezt a módszert válaszd, hanem ígérd meg neki, hogy csak átlátszót ill. világos árnyalatokat használsz.

Sminknek max. szempillaspirál és szájfény, esetleg alapozó/korrektor, ha olyan a bőröd.

ezek nem durvák, szerintem így simán meg tudod győzni:)

14/l

2012. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértem anyudat, de téged is. Ha csajosabb akarsz lenni, akkor pár alapszabály:

1) A korodnak megfelelően öltözködj! 13 évesen még nem szükséges sminkelned, körmöt festened, nőcisen kiöltöznöd. Legyél vidám, bájos és kifinomult. A ruháid legyenek szépek és kényelmesek egyszerre. Fölösleges a 16-17 éveseknek gyártott ruhákat magadra húznod, mert erőltetett lesz a végeredmény. Legyen pár lenge szoknyád, színes pólóid, néhány szép sálad.

2) Az alakodnak megfelelően öltözködj! A csőnaci valóban nagyon szép, de a te alakod még fejlődésben van, nem kell erőltetned, ahogy a cicanadrágokat sem. De mivel van már 2 darabod azt ajánlom, hogy hosszú, lenge tunikákkal viseld, a fedetlen fenék nem nyerő.

3) Minden ruhát tudni kell viselni! Egy darab önmagában ritkán közönséges (most nem akarok kitérni az olyan szélsőségekre, mint az övszerű miniszoknya, vagy a köldökig dekoltált felső), de rosszul összeválogatva nagyon is. A leggings nem tudja teljességgel helyettesíteni a nadrágot ezért olyan felsővel kell hordani, ami takarja a hátsód, például egy hosszú, derékban húzott ing. (A kinyúlt pólót nem javaslom, szerintem olyan, mintha az ágyból kelt volna ki az illető.)

Amit még tehetsz: vágass egy jó frizurát (rengeteget dob a megjelenéseden). Beszélgess anyukáddal, mond meg neki, hogy szeretnél lányosabb lenni. Beszéljétek meg, hogy mi az ami mehet és mi az, ami még nem a te korodhoz illik. Kérd ki a tanácsait, ha valamit nagyon szeretnél, de ő nem engedi kössetek kompromisszumot. (Pl, kifestheted a körmödet, de csak a vakáció idején, suliba nem.) A már meglévő ruháidat próbáld úgy variálni, hogy kicsit csajosabbak legyenek. Sportolj és táplálkozz egészségesen, hogy normálisan tudjon fejlődni a tested. Aztán szép fokozatosan jöhetnek a csőnadrágok, a miniszoknyák (nem az övek!), a testhezálló felsők és a többi. De akkor se feledd majd, hogy sokkal esztétikusabb, igényesebb sejtetni, mint kipakolni mindent. Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Virry ***** válasza:

Én is ennyi idős vagyok.Bár nagyon nagyon nagyon szeretnék én is fekete körömlakkot, még várhat.Szerintem nem szép ha 13 évesen valaki köldökig érő pólót vagy miniszoknyát hord.Szerintem sincs semmi baj a csőfarmerrel, nem tudom honnan vettétek, mondjuk az igaz, nem szabad hogy szorítson.Szerintem kérd meg anyukádat, hogy egy kicsit koptatott farmert vegyen neked, azt egy fehér pólóval is tudod hordani.Nálam az volt a legdurvább amikor megkértem anyut hogy vegyen nekem egy enyhén koptatott farmert és beállított egy agyon koptatott szaggatott farmerrel, úgyhogy óvatosan.

Egy tipp:suliba ne öltözz túl kihívan (ha anyukád megengedi a ruhákat) mert majmolni fognak a negyedikesek meg ötödikesek, és abból nem sül ki jó...


Remélem segítettem! ;)

2012. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!