Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 12-17 éves lányok! Mennyi...

12-17 éves lányok! Mennyi pénzt költötök ruhára egy hónapban? Hol vásároltok leginkább? Mennyi a zsebpénzetek?

Figyelt kérdés

Aggódom,hogy már-már mániákus lettem.Múlt hónapban,3 pólót,2 nadrágot,és egy miniruhát vettem.Ebben a hónapban(mivel készülök az őszre) vettem 3 farmert,6 pólót,4 trikót,és 2 melltartót.Ezeknek a felét kb. anyával vettük,a másik felét innen-onnan,amikor a barátnőmmel elmentünk vásárolgatni.

Anya szerint is kezdek a "ruhák fogságába" esni.De viszont nem szereti,ha pénz nélkül megyek valahova.Én meg ugye azt elköltöm.Mindig megesik rajtam a szíve,amikor hazatérek valami újdonsággal,sőt neki is szoktam venni pólókat.

Suliidőben a zsebpénzem az úgy van,hogy hetente kapok egy ezrest kajára,+5000 Ft.Ha menni akarok valahova,pl. mozi,vásárolgatás,város stb,akkor plusz 2ezer.Ha már nagyon elege van belőlem anyának,és nem hajlandó több pénzt adni ruhára,akkor veszem elő azt az ötezer forintot,amit még hó elején adott.Így összesen összeszámolva simán elverek egy hónapban 20-30 ezer forintokat ruhára,és akkor még ne is beszéljünk a sminkekről.A szekrényem hátulja már kiszakadt a sok ruhától,tele van tömve a szekrényem,tele van fotelem ruhákkal, a székem,amin a gép előtt ülök,sőt még az ágyam végébe is van pár póló.Nem leszólásokat kérek,hanem tanácsot,hogy hogy szoktassam le magam erről a szenvedélybetegségről(?).Előre is köszönöm a válaszokat,megy a zöld pacsi!



2012. júl. 26. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
ehhez kell egy barátnő, aki azt mondja, hogy ne vedd meg. vagy ha elmész valakivel, add oda neki a pénzed és miután ha mennél visszaadja. de ezt se lehet örökké csinálni, meg kellene inkább tanulnod a pénzzel bánni. én nem kapok zsebpénz, általában gyűjtögetek a kajapénzből, vagy ha el akarok menni valahova akkor arra ad anya pénzt. ruhákra fogalmam sincs, hogy mennyit költök, mert van, hogy kapunk egy csomót(most is hazahoztam ismerőstől egy nagy zacskó ruhát), a másik meg, hogy vaterán veszem meg. onnan max párszáz ft-ot adok ki valamiért. legutóbb is vettem egy vadi új jeans clubos blúzt ingyen :).
2012. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
bocsi de erre azt tudom mondani, hogy egy elkényeztetett pitsa vagy...
2012. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első,köszönöm,hasznos tanácsot adtál!!:)

Második!Megmondtam,hogy nincs szükséges a hozzád hasonló emberek kommentárjaira!

Jöhetnek még ötletek!:)

2012. júl. 26. 12:08
 4/12 A kérdező kommentje:
*Szükségem
2012. júl. 26. 12:08
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
hát változó.múlt hónapban 1 nadrágot 1 bikinit és 1 pólót vettem.ebben a hónapban csak 1 pólót..de jövöhónapban megyünk nagybevásárlásra és akkor megint többmindent fogok venni
2012. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a megoldás az, hogy gyűjts. Gyűjts pénzt egy drágább ruhára, és így nem fogod felhalmozni a cuccokat. Vagy mondd meg anyukádnak, hogy inkább azt szeretnéd, ha egy nagyobb összeg összegyűlne, mert gondolsz a jövődre is- így kevesebb pénzt kapsz majd kézhez. :)


Mi most sajnos olyan helyzetbe kerültünk, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyesmit vegyek... Nagyon szerencsés vagy! Ha esetleg selejtezel, megkereshetsz! xD Ha-ha. :))

2012. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Önkontrollt kell megtanulnod leginkább! Nálam is hasonló a helyzet, csak annyi, hogy a saját megkeresett pénzemből vásárolgatok. Imádom én is a szép ruhákat, cipőket, bizsukat és sminkcuccokat. Rengeteg dolgot összevásárolgattam én is, hasonlóan ahogy írtad, hogy már nem tudtam hova rakni őket. Mostanában viszont ráálltam arra, hogy az üzletekben kétszer is átgondolom, hogy biztosan szükségem van-e arra a darabra, ki tudom-e használni, megy-e a többi ruhámhoz, és így már könnyebben le tudok róla mondani. Most már csak azokat veszem meg, amikre tényleg szükségem van. Tehát ne hamarkodj el semmit, és önkontroll! Az is jó megoldás, amit az első válaszoló írt, hogy kevesebb pénzt vigyél magaddal!
2012. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, már nem vagyok 12-17 éves :D Lassan a 21-et taposom, de szeretnék segíteni, persze ha tudok. 15-17 éves koromban én is rengeteg ruhát vettem. Egy kis trikóra kidobtam 8-10 000 Ft-ot is. Én így éreztem magam jobban, hogy vettem valami új dolgot, a többiek megdicsérték és ámultak, hogy ennyi pénzt kiadtam 1-1 darabra, persze dagadtam a büszkeségtől, hogy nekik mennyire tetszik és mennyire csodálják, és engem is. Régebben csak Mayo Chix, Amnesia, Replay, Retro és Missq ruhákat hordtam. Olyan 18-19 éves koromban jöttem rá, hogy teljesen felesleges volt annyi pénzt kidobnom egy ruhára. Pl.: amennyiből megvettem azt a kis semmike trikót, annak az árából vehettem volna egy olcsóbb trikót és mellé egy farmert :)Magyarul majdnem felöltözhettem volna :D

Jelenleg neked még ez a legnagyobb gondod, hogy milyen ruhát veszel és miben látnak az emberek, a barátaid, ismerőseid (ne vedd sértésnek), azonban az idő elteltével teljesen más dolgok kerülnek előtérbe. Lassan 21 éves vagyok (persze nem vagyok azért öreg :DDD nem is úgy értem :PP) szeretnék saját autót venni, nem csak a szüleim autójával furikázni, de nincs arra pénzem. Belegondolva, ha nem költök feleslegesen annyi pénzt felesleges göncökre , régesrégen összespórolhattam volna egy olcsó, használt autó árát. Jelenleg egy saját autó most a legnagyobb álmom :) Egy idő után neked is háttérbe szorul a ruha, mert lesznek fontosabb dolgok. Valamint ha belegondolsz, hogy anyukád 1 órát dolgozik 500-700 Ft-ért (attól függ, hogy mennyi az órabére) Te pedig 10 perc alatt elköltesz 10-20-30 000 Ft-ot... Elkölteni könnyű :) Spórolni meg megkeresni már nehezebb. Ha csak 10-15 000-re sikerül lecsökkentened a ruhavásárlásból, már akkor is megérte, mert spóroltál anyukádnak 15-20 000 Ft ami manapság elég sok pénz. Gondolj bele, hogy 20 000-ből kitudja fizetni a villanyszámlát és 20 000 Ft-tal többet tudott félretenni magatokra, szűkebb napokra. Legalább anyukád miatt tedd meg ha szereted :) Mivel Ő azért gürizik a munkahelyén, hogy neked jobb életed legyen. Legalább miatta próbálj meg változtatni! (Saját anyukámból indulok ki, aki 12-16 órát dolgozik, hogy tetőt és ételt biztosítson nekünk, tesómmal, kocsi legyen a fenekünk alatt hogy ne 10 km-et kelljen sétálni ha elszeretnénk menni valahova, tudjunk nyaralni menni, kikapcsolódni, eljárhassak moziba, tudjak venni ruhát ha szükségem van rá :D)

Persze most is szeretek vásárolni és odafigyelek hogy mit veszek fel, de azóta megnézem az árakat is, nem csak a ruhát. Remélem segítettem :)

2012. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de szerintem is nagyon el vagy kényeztetve,és ez a mániád elsősorban sajnos nem a te hibád,hanem édesanyádé.Nem szabadna ennyi pénzt adnia egy ilyen idős lánynak.Én anno örültem ha pár ezret kaptam egy hónapban (pár ezer=max.5ezer),és azt is gyűjtögettem inkább.15éves koromtól diák melóztam.Nem bánom,mert megtanultam bánni a pénzzel,tudom mennyit költhetek,meg érdemes-e,szükséges-e egyáltalán.Van hogy inkább haza adok anyuéknak ha pl sok a számla.

Az a baj hogy hozzá vagy szokva hogy mindig van pénzed,nem is kevés.Ez hiba.Mert eljön majd az idő amikor nem lesz már anyu pénze.Akkor mihez kezdesz?A fizetésedet is így elvered majd?Aztán veszed fel sorra a hiteleket?Kérd meg anyudat hogy kártyára utalja a pénzed,amin beállítotok egy limitet hogy havonta mennyit költhetsz belőle,szerintem ez hasznos.De önuralmat kéne tanulnod az biztos.

2012. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismét én vagyok (13:22) szerintem nézd meg: "Egy boltkóros naplója" című filmet. Lehet belőle tanulni :)
2012. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!