Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan válasszam ki, hogy...

Hogyan válasszam ki, hogy milyen cipőt hordjak?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy szeretem a magassarkú cipőt is (itt kb. olyan 5-6 cm-esre, nem pálcikasarkúra gondolok), de nehezen tudok venni magamra, mert mindig nyomja valahol a lábamat. Vagy a lábam kisujját vagy a lábam nagyujja melletti bütyökszerűséget.


Örökre le kell mondjak a magassarkúról?

Félek, hogy teljesen elfelejtek benne járni. A magasabb (7-10 centisekkel)sarkúakkal már nem is próbálkozom, mert még az 5-6 centisben is kell egy idő, mire normálisan, imbolygás nélkül tudok járni.


Nagyon divatos mostanában a peep toe lábujjakat szabadon hagyó cipő, de a lekerekítések mindig a körömháznál jönnek el, amit nyom a cipő, így nem merem megvenni.


Hogy lehet rendesen járni a cipőkben?

Meg lehet ezt tanulni, Csak gyakorlás kérdése?

S akik boszorkány orrú cipőt hordanak, azok összeszorított foggal járnak? Nem nyomja őket a cipő?

Kvázi nekik is nyomja itt-ott a cipő a lábukat, csak nem vesznek tudomást róla?

Igazából nem akarom egész nap ezt viselni, csak el tudjak menni benne munkába, meg haza, meg ha van valamilyen program (mozi, színház stb.), akkor bírjam benne az állást.


Vagy van, akinek való a magassarkú, s van akinek nem? Nem akarok örök életemre nagyanyám-cipőkben járni!


(Ja, azért is nehezen veszek magamra cipőt, mert a 39-es kicsi, a negyvenes nagy, vagyis feles a lábam. De a hétvégén próbáltam olyan peep toe telitalpú cipőt, hogy kijárt belőle a lábam, pedig 39-es volt.)


Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!



#divat #cipő #magassarkú #kényelem #lábbeli #peep toe #cipőben járni
2012. szept. 2. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
ha feles a lábad, arra jó a zselés talpbetét! 39-es magassarkút vettem, kicsit nagy volt, és vettem bele egy ilyen zselés talpbetétet, ami kicsit megemeli a lábat vagy nem tudom. :) nekem bevált, próbáld ki! :)
2012. szept. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja, amúgy a neten van sok oktató videó, hogy hogy kell járni magassarkúban. :) pl.: http://www.youtube.com/watch?v=-NsqfS1wU7M


a boszorkánycipő alatt a hegyes orrút érted? :) van hely benne a lábnak, nekem is van egy (nincs túl nagy sarka) és kényelmes. :) ahol vékonyodik az eleje oda már nem érnek el a lábujjak. :)

2012. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! A talpbetétet ki fogom próbálni.

Kaptam is egyet, amit a sportcipőmben hordok. Lehet, hogy mindig át kellene tennem abba, amelyiket épp hordom?


De hogy lehet megállni a vékony sarkakon? Vagy előre helyeződik a testsúly?

2012. szept. 2. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok. szerintem tedd át, vagy vegyél kettőt :) amúgy igen elöl van a testsúly, a vékony sarkakon nem túl könnyű járni. a platform magassarkúk jobbak, sokszor kényelmesebbek is, mivel magasított a talpa, így stabilabb. :)
2012. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Viszont, ha átteszem a talpbetétet, akkor az nem fogja szétnyomni a cipőt?


S van szabály, hogy valakinek nem jó a hegyes orrú, csak a kerek?

2012. szept. 3. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:

nincs szabály, előtte járkálni kell menni, mindenkinek más lába van, ha nyom akkor nem szabad felvenni.


azt nem tudom, hogy szétnyomja-e, szerintem külön betét legyen a sport -és magassarkú cipőben :)

2012. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, ma is voltam egy túrán az Ecseri útnál, a templom mögött van egy többségében bőr cipőket áruló bolt, ahol kapni feles méretet.


Hiába, volt, hogy a peep toe jellegűből még a 39-es is nagy volt. Persze, amelyik tetszett, abból alig volt 39-es vagy feles méret.


Pedig direkt úgy mentem, hogy van nálam pénz, ha megtetszik valamelyik és jó, akkor mindenképp megveszem.


Más is ennyit küszködik?


Nincs valami lábtorna vagy valami?

2012. szept. 4. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
nem lehet változtatni ezen sajnos. a lábtorna nem változtatja meg a láb formáját...:/
2012. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!