Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A fiúknak/férfiaknak hogy...

A fiúknak/férfiaknak hogy illik kimenni az utcára nyáron, ha éppen gyászolnak valakit? Mondjuk elég felülre egy fekete póló? Alulra kell fekete cucc, vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Csak mert pl. a barátnőm úgy megy ki a nagy melegben mostanában /mellesleg az anyukája hunyt el/, hogy felülre fekete blúz, lentre fekete hosszú nadrág, fekete papucs.


Felülre gondolom, én is vehetek fekete felsőt, de alulra kell fekete nadrág? Ha igen, akkor cipővel, papuccsal nem lehet? /mondjuk előbbi nem túl kényelmes, ha meleg van.../


2012. szept. 7. 05:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én fekete pólót vettem fel.Most nyáron hunyt el Anyukám.Férfiaknál elég ez is szerintem.De valójában belül gyászol az ember... ..f.
2012. szept. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit visel, szerintem mindegy. Én csak a temetésre vettem fel feketét. A család többi tagja sem hordja. Amit belül érez az fontosabb.

Gyász időszakban ami félév vagy egy év, vidékenként lehet eltérő, szolid életet kell élni, mellőzni a felvágást, a bulizást stb. Ez szerintem sokkal fontosabb, mint az, hogy most fekete nadrágot fekete papuccsal vagy cipővel vegyek fel. Járhat valaki feketében, de ha a szíve nincs gyászban, akkor felesleges képmutatás. És öltözhet valaki színesen, de persze szolidan, ha éjszakánként a párnáját is kisírja. Én nem szertetem mutatni a fájdalmam. Ettől csak sebezhető leszek.

2012. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Öltözködj visszafogottan és viselkedj is úgy, az pedig, hogy milyen színű ruhát hordasz, lényegtelen. Más kultúrákban pl fehérben illik gyászolni. Illetve ha alapvetően nincsenek fekete ruháid és nem is tudsz vásárolni, ezért senki nem róhat fel neked semmit! Az a fontos, hogy te belül mit érzel.
2012. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egy fekete szalag is, nálunk ez a szokás a családban. Teljesen feketében csak a temetésre ill. az emlékmisére mentünk.
2012. szept. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fekete a temetésre kell, utána nem muszáj.
2012. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk ezzel én is egyetértek, hogy nem a külvilág felé kell gyászolni, hanem belül. Nem a többi ember felé gyászolok, hanem magamnak, illetve a hozzátartozóm emlékére.


Egyébként lehet, hogy megyünk majd a párom keresztszüleihez, és ők elvárják, hogy iylenkor feketében menjünk.

2012. szept. 7. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!