Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rendelés HongKongból/Kínából/E...

Rendelés HongKongból/Kínából/EU-n kívül Ebay-ről. Kinek van ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy rendelek innen ruhákat, viszont nem akarom, hogy plusz költségeket gomboljanak rám. Aki már rendelt innen 1-1 dolgot, tehát nem nagy értékben, számolnak fel rá a szállításon kívül még vámot?

Azt tudom, hogy rá kell kérdezni az eladónál, hogy szállít-e Mo.-ra, illetve, hogy néhányan ráírják a csomagra, hogy "gift". Mi van, ha ezt nem teszik meg? Akkor már vámköteles? Ezt honnan lehetne kideríteni, hogy mire vonatkozik és mire nem?

Ha vám kerül rá, az mennyit jelent forintban?


2012. szept. 16. 10:00
 1/6 mmano88 ***** válasza:
Én többször is rendeltem már, sose számoltak fel vámot. És sose szoktam megkérdezni az eladót, hogy szállít e Mo-ra, mert az ott van a szállítási feltételeknél hogy hova szállít.
2012. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell kérdezni az eladótól, le van írva hogy hova szállít minden terméknél.

Vám 28 euró érték felett van, ha giftként küldi akkor 45 euro fölött. És én eddig mindent giftként kaptam Kínából, pedig már nagyon sokmindent rendeltem. Árat is kevesebbet írnak rá sokszor.

2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2012. szept. 16. 13:22
 4/6 anonim válasza:

Azért el ne bízd magad. Ugyan én még nem próbáltam messzi földekről rendelni, olvastam a témában, és sok olyan beszámolóról tudok, hogy a csomagot keményen megvámoltatják még akkor is, ha gift-ként lett küldve. Ugyanis a vámosoknak kezd feltűnni, hogy milyen sok gift jön be az országba, ezért szépen átkutatják azokat is. Hiszen elméletben csak az számítana ajándéknak, ha egy külföldi magyar küldi neked a csomagot. Valamint azzal is jobb vigyázni, hogy milyen árat ír az eladó a csomagra. Ha túl alacsonynak tűnik, akkor a vámosok gyanakodni kezdenek, és még jobban megszívatnak, ha azt érzik, hogy át akarják őket verni.



Igazából az egész lehet szerencse kérdése is, szóval van rá esély, hogy amit te rendelsz, az átjön akadálytalanul a vámon. Csak mondom, ne lepődj meg, ha értesítenek, hogy egyéb járulékos költségeket is fizetned kell, mert néha bizony felakadnak a dolgok a vámon.


Ezek mellett fontos tudni, hogy nemcsak a termék árát, hanem a szállítási költséget is nézni kell vámkalkuláláskor.

2012. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én sajnos eléggé pórul jártam egy kínai rendelésemmel,sajnos tapasztalatom nem volt ilyenben előtte, és nem is feltételeztem, hogy bármi nehézség adódhat. Okulásul megosztom a sztorit.


A Cherryruha.com (cherrydress.com, ki, hogy ismeri)-ról rendeltem esküvői ruhákat (koszorúslányoknak) Paypalon keresztül. Végig kedvesek, készségesek voltak, mondták, hogy mindent megcsinálnak, már-már gyanúsan.

A vámról annyit mondtak, hogy nem kell vele foglalkoznom, mert kis értékű a rendelés, és így szinte sehol nincs vám. Hittem nekik, házhozszállítással jöttek a ruhák. Nyilván késve, amikor már egy esküvő előtt nem tudom cserélni, visszaküldeni.

Hát kiderült, hogy nekem kell kifizetnem a vámot és az áfát, ami összességében 150%-kra növelte meg a ruhák árát (esetemben 100 000 Ft-tal). Azóta tudom, hogy nagyon kicsi az az összeg, ami alatt nem kell fizetni, még egy kb 10 000 Ft-os ruha sem fér bele elvileg.


Utólag ígérgettek, biztattak hogy természetesen visszafizetik, mindig vártunk vm-re, igazolásra a befizetésemről, rájuk, stb, addig amíg lejárt a 60 nap a Paypalon, amikor már nem lehet reklamálni. (ezt előtte nem tudtam, ők mondták). Azóta nem reagálnak az emailjeimre. Kiderült, hogy akkor nincs vám, ha sikerül "becsempészniük", ráírnak egy nagyságrendekkel alacsonyabb összeget, és ha szerencséd van, akkor nem ellenőrzik.


Hozzáteszem, hogy a ruhákat nem olyan színben, nem pontos mérettel, nem pont ugyanúgy csinálták meg, ahogy a képeken volt. Egyébként jó minőségben (anyag, varrás). Összességében nem rendelnék a Cherryruha.com-tól még egyszer. Persze ez nem jelenti, hogy más cég is így csinálja, de mindenesetre jó tájékozódni előre, hogy pl ki fizeti a vámot, áfát.

2012. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztottad!

Ebay-en rendesen ki is írják, hogy rájuk nem terhelhető az esetlegesen felmerülő vám- és egyéb költségek, nézzen maga mindenki utána a saját országában... Ha ezt nem írják, nem is gondolok ilyenekre. Nem igazán a legmegbízhatóbb dolog, olyan nagy összeget én nem is mernék erre az egész rendszerre rábízni, mint te. Sajnálom, hogy így jártál :(

2012. dec. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!