Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok, meleg ez a...

S.eve kérdése:

Mit gondoltok, meleg ez a kabát? Vagy inkább csak átmeneti (divat) kabátnak jó?

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 17. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"50% recycled wool, 40% polyester, 10% other fibres"

Na ilyet sem hallottam még. Lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de elég gyanúsan hangzik. :)


Amúgy tavaszra-őszre jó lehet, a telet csak akkor kockáztatnám vele, ha kézbe vehetem. Így fotóról inkább nem.

2012. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem gyanús az összetétele, ha elmész egy méterárúba, és ránézel a szövetek címkéjére, nagyon kevés a 100%-os gyapjú, ma már mindent poliészter szállal kevernek. Az ilyeneknek megfizethető az ára, ezért népszerű.


Kérdező: ezt sajnos képről nem lehet tudni, csak ha élőben látjuk. Tapintásra érezni, hogy milyen vastag a szövet és milyen vastag a bélése, úgyhogy ezt csak te tudnád eldönteni.

2012. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"nagyon kevés a 100%-os gyapjú, ma már mindent poliészter szállal kevernek."


Teljesen igazad van, nem is arra gondoltam, hanem az újrahasznosított gyapjúra és a 10% "egyéb" szálakra. :)

2012. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

...Bár gyapjúnál lehet, hogy ez nem szokatlan.

14:45 voltam.

2012. szept. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyapjú újrahasznosítása nem ritka, mivel nagyon értékes anyag :)

A legtöbb természetes alapú textíliát szokás újrahasznosítani, mert fáradtságos az előállításuk, és drága is, ezért általában ügyelnek rá, hogy ne vesszen kárba (pl. selyem, lenvászon, stb).

2012. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyéb szál megjelölést pedig akkor alkalmazzák, ha kevert szövetről van szó. Akkor írhatnak rá ilyet, ha a sokadik tényező aránya 10% vagy az alatti (felette kötelesek külön, a saját nevén feltüntetni őket).

Tehát a 10% egyéb csak lustaság eredménye, nem rejtegetni akarják, mit tettek bele :) De általában ez is csak valamilyen mesterséges szálat jelöl, de pl. a 10% lehet rugalmas szál is benne (gumi, elasztán),de lehet viszkóz, nejlon, üvegszál, fémszál, szénszál, poli-ez-az, akármi is (persze lehet természetes anyag is, de kétlem :)

2012. szept. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha meggyújtod mielőtt kimész az utcára biztos nem fogsz fázni,egy ideig. Nem árt ha több kabátot is viszel, hogy legyen másik ha már elfogyott. De vigyél vizet is ,jó sokat ,hogy ha már nagyon meleged van tudjad oltani a szomjad,mert a folyadékpótlás az nagyon fontos dolog. Óránként akár egy liter vizet is veszíthetsz. Nem játék ám.
2012. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!